Hjortsöndan, OK Skogshjortarna, Klassresultatlista

2009-09-27


H21 L 11350 meter 48 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Yury TambasovSävedalens AIK69:030:00G
2Klas DalbergGöteborg/Majorna OK69:350:32G
3David BejbomVänersborgs SK71:582:55G
4Conny RantzowHestra IF73:444:41G
5Johan IngemarssonFK Friskus Varberg73:464:43G
6Rikard ClaessonStora Tuna OK74:014:58G
7Emil BengtssonGöteborg/Majorna OK74:195:16G
8Mikael AnderssonIK Hakarpspojkarna74:365:33G
9Erik SagvoldenGöteborg/Majorna OK74:465:43G
10Rickard HolmqvistHestra IF75:436:40G
11Anders HedbergGöteborg/Majorna OK76:127:09G
12Fredrik EliassonHaldens SK76:227:19G
13Per-Anders EggertsenIFK Göteborg76:537:50G
14Fredrik SundströmHestra IF77:198:16S
14Martin ClaessonIFK Göteborg77:198:16S
16Erik ClassonOK Orinto81:2712:24S
17Markus BåthIFK Göteborg82:5413:51S
18András SzabóGöteborg/Majorna OK82:5913:56S
19Andreas HolmqvistHestra IF83:4514:42S
20Christian ArnessonUlricehamns OK84:0915:06S
21Andreas KarlssonMariestads FK84:1815:15S
22Björn ArnessonUlricehamns OK85:0516:02S
23Roine PetterssonIFK Göteborg87:2718:24S
24Jesper SjögrenOK Kullingshof89:1920:16S
25Simon SanderiVänersborgs SK89:2120:18S
26Daniel HjortvallHestra IF89:5220:49S
27Mattias NilssonVänersborgs SK90:4521:42S
28Andreas S JohanssonGöteborg/Majorna OK90:5721:54S
29Johnny HålsjöGöteborg/Majorna OK91:3122:28S
30Carl-Johan FredmanHestra IF91:4122:38S
31Marcus JohnssonOK Kullingshof92:5823:55S
32Andreas ClaessonOK Kullingshof99:0229:59B
33Magnus HomannFrölunda OL99:4830:45B
34Anton KarlssonOK Kullingshof100:4831:45B
35Jonas HöijerFK Herkules102:3833:35B
36Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb108:1639:13
37Niclas EkMarkbygdens OK110:1241:09
38Pontus JohanssonOK Kullingshof113:1344:10
39Patrik WallinFalköpings AIK OK122:1653:13
Johan StrandGöteborg/Majorna OKEj godk.
Simon AnderssonOK KullingshofEj godk.
Martin IvarssonVänersborgs SKEj godk.
Robert JohanssonGöteborg/Majorna OKEj start
Lasse JansonEksjö SOKEj start
Jens NyströmIF HagenEj start
Jonas LundbergGöteborg/Majorna OKEj start
Anders AxenborgGöteborg/Majorna OKEj start
Mikael EliassonGöteborg/Majorna OKEj start

D21 L 7280 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Johanna BerggrenSävedalens AIK53:300:00G
2Karin A ThernIFK Göteborg53:440:14G
3Emma AnderssonSävedalens AIK57:023:32G
4Linnea LidströmOK Kolmården58:114:41G
5Lina SamorSävedalens AIK59:205:50G
6Maria HolmstrandIFK Göteborg60:146:44S
7Johanna SundströmHestra IF60:327:02S
8Maria JonssonNydalens SK61:037:33S
9Sara SvenssonGöteborg/Majorna OK61:568:26S
10Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK63:179:47S
11Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK64:1110:41S
12Maria GustafssonSävedalens AIK65:1811:48S
13Pia JohanssonOK Landehof65:2511:55S
14Helena LidhageUlricehamns OK65:3812:08S
15Emelie SvalinVänersborgs SK74:4621:16S
16Martina LindbergIK Ymer93:0339:33
Sofia MalmqvistGöteborg/Majorna OKEj godk.
Maria ThelinJönköpings OKEj start
Louise GöthforsGöteborg/Majorna OKEj start

H85 2530 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Bo TyvikI 15 IF40:200:00G
2Arne JörlidDalsjöfors GOIF41:481:28G
3Gustav ElvmyrGöteborgs Spårvägars GIF51:5311:33S
4John JonssonIF Hagen65:4625:26

H80 2530 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ture GunnarssonGöteborg/Majorna OK29:290:00G
2Karleric FranssonTrollhättans SOK30:060:37G
3Gunnar KällmanHerrljunga SK Skid o OL32:122:43G
4Olle GottfridssonSOK 6832:293:00G
5Lars Gunnar EnströmOK Tranan33:444:15S
6Bengt BorgGöteborg/Majorna OK35:165:47S
7Torsten BjörkerothOK P437:037:34S
8Arne DavidssonUlricehamns OK45:5516:26
9Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OL46:4917:20
10Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb51:4222:13

H75 3360 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sten JohanssonOK Kullingshof32:250:00G
2Åke JohanssonTrollhättans SOK35:523:27G
3Leif EdsandSävedalens AIK39:397:14S
4Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb41:048:39S
5Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK41:208:55S
6Jonny BlomqvistGöteborg/Majorna OK41:248:59S
7Sten CarlssonSävedalens AIK43:3111:06S
8Kurt JohanssonUddevalla IS43:5011:25S
9Björn BromanGöteborg/Majorna OK44:0511:40S
10Gösta CederinGöteborg/Majorna OK47:1014:45B
11Erik JohanssonGöteborgs Spårvägars GIF48:0315:38B
12Sven AnderssonOK Stigen49:1716:52B
13Kurt StenbergIK Gandvik56:1123:46
14Sture SärdquistIK Ymer73:3541:10
Leif BergGöteborg/Majorna OKEj start

H70 3760 meter 34 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Håkan SkogumMarkbygdens OK32:230:00G
2Roland DahlIFK Göteborg32:280:05G
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb34:322:09G
4Göran OlofssonFjärås AIK34:452:22G
5Agne ÖstenssonTolered-Utby Ol-klubb36:304:07G
6Roland BrandshageSävedalens AIK37:084:45S
7Per-Hugo LundgrenLerums SOK37:275:04S
8Leif JohanssonTrollhättans SOK37:315:08S
9Ingemar HolmbergIF Hagen37:385:15S
10Gösta GrahnSävedalens AIK39:086:45S
11Roland AasaIK Uven39:186:55S
12Ingvar JosefssonRydboholms SK41:259:02S
13Ragnar BewertOK Landehof41:519:28S
14Sten ArvidssonDalsjöfors GOIF45:2413:01S
15Sune HagströmIK Gandvik46:2614:03S
16Bertil RybergOK Klyftamo50:1017:47
17Gert EmanuelssonFK Herkules51:5719:34
18Gunnar BylundRydboholms SK53:1120:48
19Kurt RydinOK Tranan54:2021:57
20Harry AnderssonOK Kullingshof54:3022:07
21Folke HörstrandOK Klyftamo58:0425:41
22Rolf StenströmVänersborgs SK59:2427:01
23Totte HolmMarkbygdens OK60:0327:40
24Roger AnderssonVänersborgs SK61:2329:00
25Inge BorglidenVänersborgs SK65:0832:45
26Holger PerssonOK Eken66:2734:04
27Alban KarlbomLerums SOK70:1937:56
28Gunnar WaernTrollhättans SOK75:5943:36
Lennart NymanHestra IFEj godk.
Kjell PerssonMariestads FKEj start
Lars-Erik HöökIK GandvikEj start
Nils-Olov TorsellSävedalens AIKEj start
Göran MalmbergIK GandvikEj start
Åke LindbergHerrljunga SK Skid o OLEj start

H65 4240 meter 49 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Lars FinbomOK Landehof32:330:00G
2Ingemar WiklundOK Skogsvargarna33:381:05G
3Lennart CarlströmOK Landehof33:561:23G
4Henrik HvoslefIK Stern34:161:43G
5Kennet IvehagFrämmestads IK34:372:04G
6Erland LingJönköpings OK34:532:20G
7Dag LorénOK Frisene35:162:43G
8Bengt BörjessonOK Alehof35:583:25G
9Roland NilssonFalköpings AIK OK36:163:43G
10Göte Johansson D-POK Tranan36:454:12G
11Olle HermanssonIK Ymer37:435:10S
12Lennart KarlssonTrollhättans SOK39:116:38S
13Kjell BengtssonSävedalens AIK39:146:41S
14Gunnar VallinOK Landehof39:206:47S
15Göran BengtssonTockarps IK39:216:48S
16Kjell MånssonRonneby OK39:427:09S
17Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu39:547:21S
18Karl-Axel JohanssonIK Uven39:587:25S
19Lars TuvessonUlricehamns OK40:017:28S
20Ingemar LindblomIFK Göteborg40:317:58S
21Lennart HöijeOK Ravinen41:008:27S
22Sven Erik SjöholmMullsjö SOK41:359:02S
23Tore PetterssonOK Gipen41:469:13S
24Christer WestbergIFK Göteborg42:169:43S
25Hans JohanssonIK Stern42:5410:21S
26Hans KarlssonOK Orinto43:3411:01S
27Regor NiklassonIK Albion44:1611:43S
28Bengt-Åke SvenssonIK Ymer44:5012:17S
29Bernt KvistUlricehamns OK44:5912:26S
30Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK45:2912:56S
31Lars-göran RosénRydboholms SK45:4213:09S
32Waste ByströmOK Virdarna45:5613:23S
33Ivan ErnvidNitta IF47:0414:31B
34Stig-Ove TollIK Stern48:0915:36B
35Ingvar OttossonGöteborg/Majorna OK48:3316:00B
36Leif SamorTjällmo-Godegårds OK49:3116:58B
37Birger AronssonBredareds IF50:5018:17
38Lars LjungbergTrollhättans SOK52:0119:28
39Mårten SvenssonStångenäs AIS52:3820:05
40Kenneth JonssonVänersborgs SK52:5220:19
41Sune MentorGöteborg/Majorna OK54:2521:52
42Lars-Åke LarssonOK Tranan55:4423:11
43Sören HaglundOK Kullingshof56:0323:30
44Percy CarlssonGöteborgs Spårvägars GIF58:4726:14
45Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK61:4629:13
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKEj start
Arne LorénOK FriseneEj start
Rune ArvidssonMarkbygdens OKEj start
Mats JodalGöteborg/Majorna OKEj start

H60 4730 meter 42 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Anders BjörnbergFrölunda OL37:410:00G
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:400:59G
3Stefan G LarssonOK Njudung39:061:25G
4Morgan LjungVaggeryds SOK39:492:08G
5Olle AdolfssonLerums SOK41:464:05G
6Rune SandbergUddevalla OK43:285:47S
7Kjell MartinssonOK Tranan44:497:08S
8Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK44:547:13S
9Lars-Göran MolinMarkbygdens OK45:067:25S
10Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL46:038:22S
11Henry DjurbäckMarkbygdens OK46:108:29S
12Bo Sören SvenssonSjövalla FK46:218:40S
13Torgny PetterssonMarkbygdens OK46:479:06S
14Sture GrytheimElfsborg SOK47:209:39S
15Anders DavidsonMarkbygdens OK47:4910:08S
16Per KnubbeMarkbygdens OK48:3410:53S
17Lars-Olov DahlbergOK Landehof48:5711:16S
18Bo HjalmarssonGällstadbygdens SOK49:0211:21S
19Gösta ClaessonRydboholms SK49:3711:56S
20Lars-Olof RönnqvistOK Löftan49:5812:17S
21Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb50:1612:35S
22Bengt-Rune WallströmIK Uven50:4813:07S
23Torbjörn WikströmOK Orinto51:0313:22S
24Jan LarssonSävedalens AIK51:5114:10S
25Bertil HermanssonStenungsunds OK53:0115:20S
26Johnny KarlssonUddevalla OK53:2715:46S
27Bror PalgrimVänersborgs SK53:3215:51S
28Lars MathiassonIK Stern54:2216:41B
29Anders AxelssonSävedalens AIK55:0517:24B
30Johan Lars-Olof LarssonOK Frisene55:2717:46B
31Kurt BodinGällstadbygdens SOK55:3417:53B
32Bengt MattssonOK Orinto59:0621:25
33Göran LitzellOK Kullingshof60:3222:51
34Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL62:4325:02
35Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb63:3425:53
36Björn AhlnérGöteborg/Majorna OK70:4533:04
37Sten OlssonOK Alehof71:2433:43
38Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL74:0036:19
39Steffen RosénIK Uven80:4042:59
Åke AxelssonOK SkogsmunkenEj start
Lennart AlmströmIK SternEj start
Leif BoströmTrollhättans SOKEj start

H55 M 3530 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ulf SkogmanMarkbygdens OK37:450:00S
2Lennart SvenssonOK Kullingshof40:523:07S
3Börje GustavssonTrollhättans SOK42:244:39S
4Lennart ForsHestra IF46:028:17B
5Bernt JosefssonUlricehamns OK54:4016:55B
6Torbjörn LarssonFalköpings AIK OK58:4420:59

H55 5140 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Toivo PentonenHestra IF39:540:00G
2Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK40:510:57G
3Lars-Göran PetterssonSOK 6843:463:52G
4Per IvarssonTrollhättans SOK43:533:59G
5Björn PetterssonUlricehamns OK43:564:02G
6Anders ThomassonUlricehamns OK45:375:43S
7Tommy WesterbergTibro OK45:586:04S
8Jan HolmqvistHestra IF46:066:12S
9Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK46:426:48S
10Sten BlomströmIK Stern47:157:21S
11Jan-Åke EmilssonGudhems IF47:487:54S
12Torbjörn OlssonGöteborg/Majorna OK47:527:58S
13Kent ErikssonLerums SOK48:398:45S
14Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb48:508:56S
15Gunnar BejbomUddevalla OK48:559:01S
16Uno MagnussonIF Hagen50:0410:10S
17Börje SundbergOK Gipen51:0011:06S
18Anders JohanssonOK Skogsstjärnan52:2412:30S
19Lennart ViderströmIK Ymer53:4613:52S
20Sture JohanssonOK Kullingshof54:3514:41S
21Kjell Olof EhrencronaIFK Göteborg54:5014:56S
22Göran EklöfIK Ymer58:0618:12B
23Anders KumlinIK Ymer59:5019:56B
24Sören KarlssonMullsjö SOK61:5021:56
25Lars HogedalVänersborgs SK66:2726:33
26Bo AnderssonFalköpings AIK OK73:3733:43
27Ingemar CarlssonSävedalens AIK77:3637:42
Åke JohanssonRydboholms SKEj godk.
Lennart JakobsonTibro OKEj godk.
Ulf JogbrattOK TrananEj start
Robert JessenFrämmestads IKEj start

H50 5680 meter 53 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Torsten BacktemanLerums SOK39:360:00G
2Sören JonssonNydalens SK40:050:29G
3Jörgen IvarssonHestra IF40:240:48G
4Anders BjörklundSävedalens AIK43:153:39G
5Mats LindqvistSävedalens AIK43:454:09G
6Lars BlomOK Skärmen43:584:22G
7Per-Olof LarssonHestra IF44:435:07S
8Kjell AnderssonSävedalens AIK45:105:34S
9Lennart NilssonUlricehamns OK45:406:04S
10Stefan SjöblomFrölunda OL45:496:13S
11Per AnderssonOK Orinto46:186:42S
12Clas JohanssonBredareds IF46:477:11S
13Anders JohanssonHestra IF47:538:17S
13Per ArnellMarkbygdens OK47:538:17S
15Johan CarlssonTrollhättans SOK48:268:50S
16Torbjörn LöfvingTibro OK50:5011:14S
17Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK50:5311:17S
18Björn BorgGöteborg/Majorna OK51:0811:32S
19Stefan JohanssonTrollhättans SOK51:2911:53S
20Bertil ThomasLerums SOK52:5113:15S
21Martin EickhoffSävedalens AIK53:4914:13S
22Mats KarlssonLidköpings VSK55:1515:39S
23Roger AnderssonUlricehamns OK56:1316:37B
24Anders JohanssonTrollhättans SOK56:1616:40B
25Peo JohanssonOK Skärmen56:2616:50B
26Arne PerssonMarkbygdens OK57:1117:35B
27Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb58:4419:08B
28Anders AxelssonTrollhättans SOK59:0319:27B
29Ulf SundinGöteborg/Majorna OK59:0719:31B
30Lennart LarssonOK Flundrehof59:5720:21B
31Per GustafssonRyda SK60:4721:11
32Magnus UppströmFK Herkules61:2921:53
33Jan UnossonBredareds IF63:2123:45
34Torbjörn AlmgrenGöteborgs Skidklubb63:2523:49
35Peter LarssonTrollhättans SOK63:4224:06
36Urban LarssonIF Hagen64:4225:06
37Bengt KlassonUlricehamns OK65:0025:24
38Per-Anders FurusköldIK Gandvik66:3627:00
39Pierre KarlssonOK Alehof66:4827:12
40Johan WedlinSävedalens AIK67:2127:45
41Ingemar StrandellGöteborgs Skidklubb68:0328:27
42Egon JohanssonOK Tranan69:2929:53
43Bo HermanssonGöteborg/Majorna OK77:5038:14
44Tor UddMarkbygdens OK82:2242:46
45Gunnar JohanssonTrollhättans SOK84:3845:02
Bengt NilssonGöteborg/Majorna OKEj godk.
Per-Anders EnengeBredareds IFEj godk.
Anders KjellbergOK FlundrehofEj godk.
Göran OlesundOK LandehofEj godk.
Mats StrandhagenGöteborg/Majorna OKEj start
Lennart KarlssonMarkbygdens OKEj start
Thomas HjertFalköpings AIK OKEj start
Håkan SanderiLidköpings VSKEj start

H45 M 4200 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Lars AnderssonOK Flundrehof34:090:00S
2Dag TryggöTrollhättans SOK34:120:03S
3Jan-Eric ThelinLidköpings VSK41:237:14S
4Lars BarkestedtOK Kullingshof55:5921:50

H45 6260 meter 61 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Stefan LundOK Orinto41:490:00G
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK42:080:19G
3Peter CederbergVänersborgs SK44:402:51G
4Ulf WallinSjövalla FK45:223:33G
5Lars KarlssonIstrums SK45:333:44G
6Kent KlassonHestra IF46:024:13G
7Magnus UllmanOK Alehof46:194:30G
8Karl OlssonTibro OK46:314:42G
9Magnus JoelssonSOK 6846:394:50G
10Magnus Karlsson 1OK Landehof47:355:46S
11Roger HallgrenIFK Göteborg47:596:10S
12Lars HolmbergIF Hagen48:316:42S
13Niclas AnderssonMarkbygdens OK48:466:57S
14Bertil PeterssonIK Ymer49:307:41S
15Pär ClaessonSävedalens AIK49:337:44S
16Per-Arne WahlgrenSjövalla FK49:447:55S
17Ulf AnderssonGöteborg/Majorna OK50:138:24S
18Jens LindströmTibro OK51:409:51S
19Bengt NorrmanTrollhättans SOK52:4610:57S
20Per SanderGöteborg/Majorna OK53:0111:12S
21Lennart EkvallTrollhättans SOK53:3011:41S
22Bo HerderssonMarkbygdens OK54:2812:39S
23Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb54:5013:01S
24Bengt GrewinFrölunda OL55:1613:27S
25Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb55:2113:32S
26Per SundqvistOK Tranan55:2313:34S
27Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan55:3313:44S
28Magnus WideFK Herkules55:4213:53S
29Jörgen HallénTrollhättans SOK56:0914:20S
30Lennart CedervärnUlricehamns OK57:2015:31S
31Jonas KarlssonMarkbygdens OK57:2715:38S
32Magnus BlennowFalköpings AIK OK57:4115:52S
33Erik HellsvikIK Gandvik58:0516:16S
34Lars-Johan VågLerums SOK58:3216:43S
35Per AnderssonUlricehamns OK58:4216:53S
36Nils-Olof LarssonVänersborgs SK59:3717:48B
37Tomas TranbergMarkbygdens OK60:0918:20B
38Klaes AxelssonMullsjö SOK60:2218:33B
38Mats LindströmOK Skärmen60:2218:33B
40Christer MannfolkUlricehamns OK60:4618:57B
41Ulf AlmehedFrölunda OL61:4619:57B
42Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg63:1321:24
43Håkan WåhlanderFrölunda OL63:1621:27
44Stefan HammarFK Herkules63:2621:37
45Stefan GustafssonIFK Göteborg63:5822:09
46Christer CarlssonSävedalens AIK64:5423:05
47Leif MobergVänersborgs SK68:4526:56
48Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK71:1229:23
49Robert BurénIK Ymer75:1033:21
50Uno SandIK Gandvik76:1934:30
51Håkan ErikssonOK Räven77:1935:30
52Leif HagmanIK Uven79:0037:11
53Anders DahlbergFalköpings AIK OK81:4940:00
54Sören LarssonTibro OK85:1743:28
55Göran StuhlhoferOK Landehof94:0152:12
Ulf NyströmTrollhättans SOKEj start
Patrick DjerfLerums SOKEj start
Ingvar IvarssonOK KullingshofEj start
Per GustavssonGöteborg/Majorna OKEj start
Ragnar UppströmFK HerkulesEj start
Stefan JohanssonIK GandvikEj start

H40 6610 meter 41 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Björn KristianssonTrollhättans SOK41:360:00G
2Nichlas WallströmSävedalens AIK45:123:36G
3Anders CarlssonVänersborgs SK45:404:04G
4Jan HildingHestra IF45:414:05G
5Stefan AronengHestra IF48:356:59S
6Janne MattssonTrollhättans SOK49:307:54S
7Anders YngströmGöteborg/Majorna OK49:388:02S
8Nils GustavssonIFK Göteborg49:458:09S
9Bo HallbergFalköpings AIK OK50:358:59S
10Anders WadstenOK Landehof51:139:37S
11Thomas KullanderSävedalens AIK51:319:55S
12Jim AxmalmSävedalens AIK51:3810:02S
13Peter GrahnHestra IF52:3210:56S
14Anders LarssonVänersborgs SK53:1411:38S
15Leif EinarssonKungälvs OK53:2711:51S
16Jonas HagströmFalköpings AIK OK53:3411:58S
17Jonas NiklassonFalköpings AIK OK53:4112:05S
18Stefan PihlSOK 6853:5812:22S
19Roger GunnarssonFalköpings AIK OK58:2416:48S
20Tommy BäckOK Kullingshof58:2916:53S
21Henrik LyonFalköpings AIK OK62:3921:03B
22Erik GustavssonIK Albion63:1421:38
23Stefan SpetzUlricehamns OK65:4624:10
24Jörgen LarssonUlricehamns OK65:5624:20
25Peter StrömdahlOK Skogsvargarna67:3926:03
26Anders MattssonOK Kullingshof67:4526:09
27Fredrik AskMarkbygdens OK70:5929:23
28David GabrielssonSävedalens AIK73:4732:11
29Johan LiderudLidköpings VSK81:4640:10
30Per-Anders JärsenholtUlricehamns OK84:5043:14
31Remo WüstOK Kullingshof96:1154:35
Åke AnderssonTrollhättans SOKEj godk.
Mattias BååthSävedalens AIKEj godk.
Kjell JohanssonOK KullingshofEj godk.
Erik LösethFalköpings AIK OKEj start
Klas FriborgJönköpings OKEj start
Per EnglundIK YmerEj start
Björn ÖbergFrämmestads IKEj start
Ulf DanielssonÅmåls OKEj start
Martin SvenssonMarkbygdens OKEj start
Mikael PalgrimVänersborgs SKEj start

H35 7070 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ola SkeppIFK Göteborg47:070:00G
2Fredrik JohanssonSävedalens AIK50:303:23G
3Jonas GustafssonVänersborgs SK53:516:44S
4Kenneth JohanssonOK Tranan54:297:22S
5Richard TengströmVänersborgs SK54:467:39S
6Per EricssonTrollhättans SOK55:498:42S
7Anders LövgärdOK Alehof57:069:59S
8Jonas LeanderLerums SOK68:5421:47B
9Leif BlomqvistBredareds IF75:3028:23
10Fredrik KarlssonOK Landehof80:4433:37
11Tommy GustafssonOK Kullingshof129:4282:35
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLEj godk.
Johan ÅhlundVänersborgs SKEj start
Pär-Magnus BjurekTibro OKEj start

H21 M 4540 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK38:280:00S
2Håkan B SamorSävedalens AIK42:464:18S
3Christian AnderssonOK Tranan55:3017:02B
4Thomas AsplundOK Skogsvargarna61:4423:16
5Christer HenrikssonSävedalens AIK64:2725:59
6Bo KronOK Flundrehof67:4629:18

H21 7070 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Martin AhlqvistFrölunda OL49:000:00G
2Marcus UllmanOK Alehof54:155:15S
3Yngve NorellFrölunda OL56:037:03S
4Martin SchagerlindOK Bävern58:109:10S
5Victor FlingmarkUddevalla OK58:169:16S
6Andreas LeijgårdGudhems IF58:489:48S
7Kristoffer EdshageCentrum OK58:529:52S
8Anton UddMarkbygdens OK58:549:54S
9Joel SanderiLidköpings VSK60:2211:22S
10Niclas SahlinVänersborgs SK62:4013:40S
11Joakim AxelssonOK Skogsmunken64:5115:51S
12Lindell JonasStigsökarna65:5716:57S
13Roger LundinFK Herkules123:0774:07
Thomas GustavssonGudhems IFEj start
Fredrik NorellFK HerkulesEj start
Hans SvenssonOK KullingshofEj start

H20 6080 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Joel NilssonIFK Göteborg40:120:00G
2Tobias MattssonTrollhättans SOK44:063:54G
3Johan BergagårdOK Landehof46:426:30S
4Albin AnderssonMarkbygdens OK46:496:37S
5David JohanssonRydboholms SK49:249:12S
6Adam FredénFalköpings AIK OK55:3015:18S
7Mattias EliassonIK Stern64:3824:26
8Simon BörjesonRyda SK67:1927:07
9Eric SandIK Gandvik71:0730:55
10Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK96:5556:43
Joakim KarlssonMariestads FKEj godk.
Martin FriskMarkbygdens OKEj godk.

H16 5440 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Martin AhlbergerHestra IF35:360:00M
2Simon SkogmanMarkbygdens OK35:530:17M
3Johan GunnarssonLerums SOK39:353:59M
4Pontus KarlssonMarkbygdens OK41:335:57E
5Rasmus BäckOK Kullingshof43:117:35E
6Gustav HagströmFalköpings AIK OK43:498:13E
7Conrad TingströmOK Klemmingen44:118:35G
8Axel BarkestedtOK Kullingshof49:0113:25S
9Erik SkärbergVänersborgs SK51:1815:42S
10Albin CasparssonLerums SOK55:1519:39B
11Jesper LiderudLidköpings VSK59:0723:31B
12Fredrik FinnskogOK Tranan93:4258:06J
Gustav MagnussonIF HagenEj godk.
Per MobergVänersborgs SKEj godk.
Rasmus LygnerLerums SOKEj start
Martin LarssonHestra IFEj start

H14 4200 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Arvid VågLerums SOK25:470:00E
2Oskar LindqvistSävedalens AIK29:193:32G
3Filip WadstenOK Landehof30:084:21G
4Gustaf SparrevikLerums SOK30:154:28G
5Filip GrahnHestra IF30:254:38G
6Linus LandergrenIK Ymer30:324:45G
7Anton NilssonOK Tranan31:325:45G
8Marcus BengtssonMariestads FK32:376:50S
9Johan IvarssonOK Kullingshof33:187:31S
10Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK33:588:11S
11Heino OllinSävedalens AIK35:009:13S
12Viktor YngströmFrölunda OL35:349:47S
13Niklas FriskMarkbygdens OK35:429:55S
14Tobias PentonenHestra IF35:5710:10S
15Samuel SandgrenVänersborgs SK36:3910:52S
16Markus LarssonHestra IF36:4310:56S
17Klas UddMarkbygdens OK36:4410:57S
18John GabrielssonSävedalens AIK40:4314:56B
19Albin AxelssonMullsjö SOK40:5915:12B
20Axel EkMarkbygdens OK45:0519:18B
21Erik ForsHestra IF46:5421:07J
22Mattias AnderssonTibro OK48:3122:44J
23Oscar RenbergFK Herkules48:3322:46J
24Filip BarkestedtOK Kullingshof55:0629:19J
24Karl KarlssonOK Kullingshof55:0629:19J
26Einar NordgrenBredareds IF55:5730:10J
27Erik FinnskogOK Tranan59:2933:42J
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKEj godk.
Arvid HammarFK HerkulesEj godk.
Martin OlssonTibro OKEj start
Emil JohanssonOK KullingshofEj start

H12 2880 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK22:390:00G
2Ivar SörqvistMarkbygdens OK23:210:42G
3Ludvig HolmbergOK Tranan24:031:24G
4Adam JohanssonTrollhättans SOK25:583:19G
5Simon OlaussonOK Tranan26:383:59S
6Gustav YngströmFrölunda OL27:144:35S
7Victor HelgessonHestra IF29:567:17S
8Johan SvenssonMarkbygdens OK30:197:40B
9Edvin AlstéusOK Tranan31:489:09B
10Martin Jellvert BörjesonGöteborg/Majorna OK32:319:52B
11Johan HöögOK Kullingshof32:4810:09B
12Otto StuhlhoferOK Landehof34:2711:48B
13Andreé WüstOK Kullingshof36:0813:29J
14Ola LösethFalköpings AIK OK37:4915:10J
15Emil JohanssonBredareds IF39:1316:34J
16Karl Pettersson-PalmLerums SOK40:2517:46J
17Johan KnutssonOK Kullingshof47:3024:51J
18Markus PetterssonVänersborgs SK67:0044:21J
Erik AnderssonRyda SKEj start

H10 2520 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Eskil TryggöTrollhättans SOK19:500:00B
2Elias JonssonNydalens SK20:310:41B
3Olle SörqvistMarkbygdens OK21:251:35B
4Emil LarssonTibro OK21:552:05B
5Carl HolmbergIF Hagen23:293:39B
6Patrik GustafssonOK Kullingshof24:174:27B
7Klas JohanssonOK Tranan24:294:39B
8Linus KristianssonTrollhättans SOK24:434:53B
9Albin AlsjöFalköpings AIK OK25:165:26B
10Joar TryggöTrollhättans SOK27:037:13B
11Pontus MattssonOK Kullingshof27:377:47B
12Samuel EkmanOK Kullingshof29:179:27B
13Eric BerlinTrollhättans SOK29:319:41B
14Erik GunnarssonMarkbygdens OK30:2710:37J
15Axel ÅkessonMarkbygdens OK33:1313:23J
16Isak KällsmyrOK Kullingshof33:5014:00J
17Malte LarssonMarkbygdens OK38:5319:03J
18Oscar KarlssonTrollhättans SOK40:5121:01J
Filip JohanssonTrollhättans SOKEj godk.
Set WingquistOK KullingshofEj start

D75 2530 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Eva FalkIK Stern32:440:00G
2Evelyn Margareta AlexanderssonLerums SOK40:518:07S
3Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK41:509:06S
4Gunvor Hedin-HåkanssonMarkbygdens OK43:0010:16S

D70 2530 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK31:100:00G
2Barbro VallinKungälvs OK31:140:04G
3Brita SärdquistIK Ymer31:560:46G
4Marianne GrahnSävedalens AIK37:266:16S
5Anna-Lisa AnderssonLidköpings VSK38:046:54S
6Mildred JosefssonRydboholms SK39:128:02S
7Ann-Marie SärénBorås GIF48:3017:20
8Margareta HolmbergIF Hagen49:2318:13
9Ingrid BorglidenVänersborgs SK51:2220:12
Anne-Catrine PerssonMariestads FKEj start

D65 3360 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Birgitta StenströmVänersborgs SK32:370:00G
2Christina SchedwinFK Herkules32:450:08G
3Birgitta CarlssonOK Orinto34:231:46G
4Gunnel SvenssonIK Ymer35:483:11G
5Berit IvehagFrämmestads IK36:414:04G
6Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb37:184:41S
7Ingrid HermanssonIK Ymer37:435:06S
8Ulla LindheIK Stern37:465:09S
9Margareta JohanssonTrollhättans SOK38:225:45S
10Gunnel PalgrimVänersborgs SK39:026:25S
11Gunvor JonssonVänersborgs SK40:267:49S
12Lena WaernTrollhättans SOK40:337:56S
13Britt RangertVäxjö AIS40:568:19S
14Lillemor LorénOK Frisene41:048:27S
15Lilian SamuelssonKungälvs OK42:4110:04S
16Birgitta ParknerOK Landehof43:1810:41S
17Siv AnderssonVänersborgs SK43:4011:03S
18Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK43:5111:14S
19Kerstin ErnvidNitta IF44:1111:34S
20Anna-Stina LindströmOK Skogsstjärnan44:4712:10S
21Monika NiklassonIK Albion45:1912:42S
22Berit ByströmOK Virdarna48:1715:40B
23Margareta EmanuelssonFK Herkules49:3016:53B
24Inga PerssonOK Landehof54:3421:57
25Britta DavidssonUlricehamns OK73:2340:46
Barbro JohanssonSjövalla FKEj godk.
Monika SvärdGöteborgs Spårvägars GIFEj start
Britta LarssonOK FriseneEj start

D60 3470 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL36:290:00G
2Margareta LarssonOK Njudung37:180:49G
3Ingrid Rex WallströmIK Uven37:210:52G
4Gunnel SteenKungälvs OK40:113:42G
5Monica LarssonOK Tranan41:044:35S
6Eva HöijeOK Ravinen41:345:05S
7Linnéa ClaessonRydboholms SK42:165:47S
8Ann-Britt JohanssonIK Stern42:356:06S
9Gunilla HolstBottnaryds IF42:416:12S
10Eva Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb44:338:04S
11Ingegerd OlssonOK Alehof44:568:27S
12Ingegerd KallinSOK 6846:189:49S
13Inger JönssonIK Ymer46:279:58S
14Ann-Christine BorgFrölunda OL46:4410:15S
15Ulla LingJönköpings OK49:3613:07S
16Rosa JohanssonIK Uven51:5815:29S
17Marianne Elisabet BäckTidaholm SOK Sisu55:3119:02B

D55 M 2570 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Lena LarssonHestra IF38:280:00S
2Yvonne SvenssonOK Kullingshof40:492:21S
3Birgit LjungOK Gipen49:0610:38B
4Birgitta AxelssonOK Skogsmunken55:3317:05B
5Inger EismarkIFK Göteborg61:5823:30
Görel NordinVänersborgs SKEj start
Kristina JohanssonVänersborgs SKEj start

D55 3470 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ulla CarlstedtSävedalens AIK32:510:00G
2Monica MartinssonOK Tranan33:050:14G
3Maria NorellFK Herkules33:200:29G
4Ingrid KarlssonUlricehamns OK34:051:14G
5Anita EklöfIK Ymer34:421:51G
6Inger SvenssonLidköpings VSK34:501:59G
7Monica AbrahamssonGudhems IF35:563:05G
8Solveig HedenblomSjövalla FK36:153:24G
9Eva AndreassonBorås GIF37:484:57S
10Berith PetterssonVänersborgs SK38:085:17S
11Kristina LarssonOK Klyftamo38:165:25S
12Gunilla HogedalVänersborgs SK38:475:56S
13Titti BergendahlOK Måsen39:116:20S
14Karin AxelssonIK Uven39:567:05S
15Marita LarssonMarkbygdens OK43:0510:14S
16Ann-Christin LarssonOK Frisene44:4111:50S
17Kerstin JohanssonMarkbygdens OK47:0714:16B
18Eva BergmanIK Uven47:4214:51B
19Eva BlomströmIK Stern54:1921:28
Inger JohanssonOK KlyftamoEj start
Ingrid JessenFrämmestads IKEj start

D50 3760 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Jane JohanssonIstrums SK31:550:00G
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK32:040:09G
3Kerstin AnderssonRyda SK33:201:25G
4Eva Rabe-MagnussonIF Hagen35:143:19G
5Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb36:234:28S
6Marianne KlassonUlricehamns OK37:105:15S
7Pia SvenssonFalköpings AIK OK37:335:38S
8Kristina LarssonBredareds IF38:526:57S
9Maria OlssonLerums SOK38:567:01S
10Catharina CarlssonTrollhättans SOK41:129:17S
11Monika NilssonOK Alehof43:1911:24S
12Eva KarlssonUddevalla OK45:1713:22B
13Anneli BranderStenungsunds OK46:3714:42B
14Christina NilssonLerums SOK49:1617:21
15Marie ClaessonRydboholms SK50:0918:14
16Susanne EickhoffSävedalens AIK54:1022:15
17Margareta NetzTrollhättans SOK54:3222:37
18Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK61:4629:51
19Carina WiströmSävedalens AIK68:2836:33

D45 M 2960 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Maria TryggöTrollhättans SOK31:120:00S
2Kristina LyonFalköpings AIK OK34:002:48S
3Eva ErixonIK Stern39:218:09B
4Annelie JohanssonFalköpings AIK OK42:4911:37B
5Margaretha JohanssonOK Kullingshof44:5713:45B
6Berit BarkestedtOK Kullingshof46:5615:44B
7Ros-Marie DahlbergFalköpings AIK OK52:3221:20
8Maria BjörklundTrollhättans SOK54:3023:18
9Ulla von SchedvinMarkbygdens OK100:4769:35
Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OLEj start

D45 4240 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Britta SahlinVänersborgs SK32:560:00G
2Maria SkogsbergMariestads FK33:110:15G
3Elisabeth StrandhagenGöteborg/Majorna OK34:251:29G
4Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK34:582:02G
5Lena LarssonGöteborg/Majorna OK35:312:35G
6Marianne HanssonBredareds IF36:083:12G
6Monica KnutssonSävedalens AIK36:083:12G
8Åsa NybergGöteborg/Majorna OK37:354:39S
9Anne UddMarkbygdens OK38:225:26S
10Annette Falck-LarssonVänersborgs SK38:345:38S
11Lena ErikssonElfsborg SOK39:236:27S
12Gunilla AxelssonSävedalens AIK40:487:52S
13Gunnel SvenssonOK Tranan41:308:34S
14Lena ThuressonRydboholms SK41:418:45S
15Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan42:159:19S
16Monika LjunglideOK Kullingshof44:3111:35S
17Marie HögstrandMarkbygdens OK44:3911:43S
17Nina BejbomUddevalla OK44:3911:43S
19Eva HägnanderLidköpings VSK45:0812:12S
20Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb48:4015:44B
21Agneta JohanssonRydboholms SK48:4415:48B
22Katarina HaaseVänersborgs SK49:2516:29B
23Jenny HomannFrölunda OL53:1820:22
24Karin BergdahlSävedalens AIK53:2020:24
25Kristin BackVänersborgs SK55:4122:45
26Marianne JohanssonOK Kullingshof56:1323:17
27Irené AnderssonOK Kullingshof57:1024:14
28Britt AnderssonRyda SK59:2826:32
Monika JohanssonBredareds IFEj godk.
Helena SellgrenGöteborg/Majorna OKEj start

D40 4240 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Malin ÅrebäckGöteborg/Majorna OK30:450:00G
2Anna ErikssonOK Landehof31:060:21G
3Jessica AnderssonVänersborgs SK33:012:16G
4Agneta BerlinTrollhättans SOK33:382:53G
5Marie OlssonTibro OK34:544:09G
6Anna AsplundKungälvs OK35:535:08S
7Heli MarjomaaStigsökarna36:145:29S
8Marita KarlssonOK Skogsstjärnan36:425:57S
9Åsa JellvertGöteborg/Majorna OK37:406:55S
10Carina IvarssonOK Kullingshof38:588:13S
11Maria LjungOK Kullingshof39:529:07S
12Kristina NilssonOK Tranan40:389:53S
13Karin TorstenssonFalköpings AIK OK41:1410:29S
14Gunilla EdgrenTrollhättans SOK42:1411:29S
15Lena CarlssonGöteborg/Majorna OK42:1811:33S
16Charlotte ÖstermanVänersborgs SK42:2611:41S
17Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK42:5512:10S
18Caroline HagströmFalköpings AIK OK43:1712:32S
19Petra JohanssonTrollhättans SOK43:5913:14S
20Cecilia PalmLerums SOK44:4313:58B
21Tina Karling-HellsvikIK Gandvik47:0216:17
22Nina DjerfLerums SOK47:0916:24
23Katarina HedbergLerums SOK48:1817:33
24Nina GumaeliusHjobygdens OK49:2518:40
25Ewa HolmbergIF Hagen49:4218:57
26Helena AnderssonMarkbygdens OK53:3822:53
27Catrine HerngrenIF Hagen57:0126:16
28Christina RyghMariestads FK65:0134:16
29Pernilla JohanssonOK Kullingshof67:4036:55
30Frida MannfolkUlricehamns OK69:5039:05

D35 M 2960 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Åse FuxborgSjövalla FK26:490:00S
2Jeanette SigenstamMarkbygdens OK27:300:41S
3Eva BäcklundTrollhättans SOK29:142:25S
4Maria AnderssonOK Kullingshof30:113:22S
5Ingela LarssonHestra IF30:193:30S
6Gitte KristianssonTrollhättans SOK32:345:45S
7Christina PetterssonSjövalla FK37:0110:12B
8Helene StuhlhoferOK Landehof39:1712:28B
9Carina OlssonFalköpings AIK OK53:3226:43
Anneli HedströmOK KullingshofEj godk.
Marie FröstadKungälvs OKEj start

D35 4730 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Helena BååthHestra IF37:310:00G
2Annika JohanssonOK Tranan43:265:55S
3Kristin EkdalaKungälvs OK43:466:15S
4Sara LorénOK Kullingshof45:388:07S
5Hanna AxmalmSävedalens AIK46:128:41S
6Cecilia GrothKungälvs OK46:399:08S
7Sara ÅbergHestra IF47:099:38S
8Susanne CoxLerums SOK49:4212:11S
9Angelica BrandqvistTibro OK50:0512:34S
10Malin TengströmFrämmestads IK50:1012:39S
11Anna NybergFalköpings AIK OK50:3313:02S
12Sofia GustafssonVänersborgs SK53:2215:51S
13Martina D StigssonVänersborgs SK54:3917:08B
14Marie-Louise PerssonFK Herkules57:3920:08
15Ann-Sofie JärsenholtUlricehamns OK59:2321:52
16Anna-Karin RybergOK Klyftamo62:0524:34
17Margaretha HöögOK Kullingshof79:5842:27

D21 M 3530 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Åsa MattssonOK Kullingshof46:260:00S
2Soile GustafssonOK Kullingshof46:270:01S
3Louise BlomqvistBredareds IF70:1923:53B
4Jenny JohanssonVänersborgs SK70:2924:03B
Kristina ÅhlundVänersborgs SKEj start

D21 4730 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Åsa Holmstrand OllanderIFK Göteborg39:490:00G
2Britt-Marie ErlandssonStigsökarna43:413:52G
3Desiré RexOK Landehof44:074:18S
4Frida WallströmSävedalens AIK44:234:34S
5Carolina KlassonUlricehamns OK44:484:59S
6Kristine SvenssonFalköpings AIK OK45:375:48S
7Jana BerkovaIFK Göteborg46:366:47S
8Maria GöthforsGöteborg/Majorna OK51:2611:37S
9Jenny AdolfssonLerums SOK99:1259:23
Linda GränswallFrämmestads IKEj start

D20 4600 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Kristin SkaarRyda SK36:030:00G
2Lovisa NilssonLerums SOK40:524:49G
3Emelie UnossonBredareds IF46:0410:01S
4Tove UddMarkbygdens OK59:4423:41
Maria JohanssonOK SkärmenEj start

D18 4600 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Caroline LennartssonOK Skogsstjärnan38:300:00G
2Lina NilssonOK Tranan43:194:49S
3Malin HedbergLerums SOK49:3011:00S
4Sara AnderssonOK Flundrehof51:2312:53S
5Amanda HallénTrollhättans SOK52:2013:50S
6Johanna NilssonFalköpings AIK OK53:4815:18S
7Jenny FurusköldIK Gandvik54:1715:47S
8Lisa AnderssonRyda SK56:4618:16B
9Anna LarssonFalköpings AIK OK68:0629:36
10Hanna VigrenSävedalens AIK74:5336:23
Linnea BurénIK YmerEj godk.

D16 4360 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sofia JohanssonTrollhättans SOK32:520:00M
2Elin HögstrandMarkbygdens OK34:331:41M
3Lovisa HanssonBredareds IF36:253:33M
4Amilia BjörklundSävedalens AIK36:493:57M
5Julia OhlssonUddevalla OK37:144:22E
6Erika LindqvistSävedalens AIK39:206:28E
7Nathalie RyghMariestads FK39:296:37E
8Amanda ClaessonSävedalens AIK39:466:54E
9Elin OlssonTibro OK40:437:51G
10Sara IvarssonOK Kullingshof40:457:53G
11Johanna SkogumMarkbygdens OK41:108:18G
12Lina AnderssonTrollhättans SOK41:438:51G
13Emmeli AxmalmSävedalens AIK41:549:02G
14Therese EnengeBredareds IF42:469:54G
15Lisa WallinMarkbygdens OK43:2410:32S
16Sara NilssonOK Tranan44:1511:23S
17Madeleine AttforsSävedalens AIK44:2111:29S
18Anna WallinSjövalla FK46:0213:10S
19Anne HanssonMarkbygdens OK46:0613:14S
20Josefin AnderssonMarkbygdens OK46:3813:46S
21Julia MattssonTrollhättans SOK47:1514:23S
22Maike LarssonMarkbygdens OK47:4914:57S
23Malin DahlbergFalköpings AIK OK48:5316:01S
24Elin SundqvistOK Tranan49:3616:44S
25Kajsa SpetzUlricehamns OK51:5319:01B
26Sofia AndrénHjobygdens OK52:2119:29B
27Emma AlmehedFrölunda OL53:0620:14B
28Anna OlssonTibro OK54:2521:33B
29Pernilla KarlssonMarkbygdens OK54:5422:02B
30Lina HenrikssonSävedalens AIK55:3622:44B
31Viktoria StrandbergFalköpings AIK OK58:0925:17J
32Johanna AnderssonMariestads FK59:2926:37J
33Linnea ÅsbergTibro OK67:2134:29J
Martina JohanssonBredareds IFEj godk.
Ida KarlssonLidköpings VSKEj godk.
Felicia StuhlhoferOK LandehofEj godk.
Lovisa MannfolkUlricehamns OKEj start
Karin HaaseVänersborgs SKEj start

D14 3530 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sara HagströmFalköpings AIK OK27:200:00E
2Erica PetterssonSjövalla FK27:250:05E
3Amanda BlennowFalköpings AIK OK28:090:49E
4Aina EdgrenTrollhättans SOK28:201:00E
5Sofia SjögrenOK Kullingshof29:071:47E
6Elin ClassonOK Orinto29:202:00E
7Annie HyrefeltRyda SK31:544:34G
8Danielle FröstadKungälvs OK33:436:23G
9Hanna DjerfLerums SOK34:277:07S
10Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK34:387:18S
11Linnea HerngrenIF Hagen36:369:16S
11Emelie BäckOK Kullingshof36:369:16S
13Clara MannfolkUlricehamns OK38:0210:42S
14Emelie AnderssonVänersborgs SK38:4611:26S
15Linnea BergstrandKungälvs OK40:0912:49S
16Sofie AnderssonRyda SK40:2813:08S
17Clara BerlinTrollhättans SOK41:2614:06S
18Kristin HöögOK Kullingshof43:3016:10B
19Sofia LösethFalköpings AIK OK43:4416:24B
20Hanna LyonFalköpings AIK OK44:2817:08B
21Linn ErikssonRyda SK46:4019:20B
22Ellinor ÅhmanBredareds IF50:1422:54J
23Klara AndrénHjobygdens OK50:4123:21J
24Ida NordbergGällstadbygdens SOK53:3126:11J
25Johanna PerssonFK Herkules61:4634:26J
26Anna ErixonIK Stern66:3639:16J
Ella StrömbomElfsborg SOKEj godk.
Josefine KristianssonTrollhättans SOKEj start
Johanna ÖbergRyda SKEj start
Johanna AndersonLerums SOKEj start
Clara WallinSjövalla FKEj start
Malin SvenssonMarkbygdens OKEj start

D12 2880 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Elin PetterssonSjövalla FK23:030:00G
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK23:080:05G
3Sofia GrahnHestra IF23:170:14G
4Johanna StrandbergFalköpings AIK OK24:161:13G
5Emma DjerfLerums SOK25:432:40G
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK26:233:20G
7Alice AronengHestra IF27:044:01S
8Clara CoxLerums SOK27:294:26S
9Elvira SellgrenGöteborg/Majorna OK28:045:01S
10Lisa JohanssonOK Tranan28:275:24S
11Johanna HagströmFalköpings AIK OK29:025:59S
12Line CederbergVänersborgs SK29:256:22S
13Lina LandergrenIK Ymer30:057:02S
14Sara KindlundOK Tranan30:137:10S
15Elsa LyonFalköpings AIK OK30:537:50S
16Emelie RoosOK Landehof31:248:21S
17Hanna LindströmOK Tranan31:498:46S
18Matilda HerngrenIF Hagen32:069:03B
19Emelie UddMarkbygdens OK32:519:48B
20Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK33:2810:25B
21Emma NilssonOK Tranan33:4510:42B
22Emma RenbergFK Herkules34:1011:07B
23Hanna KarlssonMarkbygdens OK34:3011:27B
24Olivia UllmanOK Alehof35:3312:30B
25Jasmine AxmalmSävedalens AIK35:4512:42B
26Lina SundqvistOK Tranan35:5012:47B
27Alice AxelssonMullsjö SOK38:3515:32J
28Anna HenrikssonSävedalens AIK39:5316:50J
29Anna MobergVänersborgs SK40:0016:57J
30Linnea LarssonUlricehamns OK40:2517:22J
31Fanny AnderssonGöteborg/Majorna OK48:0425:01J
Anna KristianssonTrollhättans SOKEj godk.
Sara HägnanderLidköpings VSKEj godk.
Emilia SkogumMarkbygdens OKEj start
Emilia JärsenholtUlricehamns OKEj start
Emma Dittmer-FogelbergFalköpings AIK OKEj start

D10 2520 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Klara AskMarkbygdens OK19:120:00B
2Sofia KlassonHestra IF22:223:10B
3Emelie LorénOK Landehof23:524:40B
4Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK24:165:04B
5Ellen BlennowFalköpings AIK OK24:205:08B
6Alva SellgrenGöteborg/Majorna OK25:306:18B
7Isabella LagoGöteborg/Majorna OK26:227:10B
8Emma KarlssonOK Landehof26:257:13B
9Emma NordbergGällstadbygdens SOK26:457:33B
10Sofia ÖstermanVänersborgs SK27:378:25B
11Julia BergdahlSävedalens AIK28:389:26B
12Ida KristianssonTrollhättans SOK29:5810:46B
13Selma MoqvistLerums SOK31:2812:16J
14Maja KindlundOK Tranan32:0512:53J
15Malin NilssonOK Tranan34:5915:47J
16Frida AnderssonGöteborg/Majorna OK35:0615:54J
17Malin KristianssonTrollhättans SOK35:5116:39J
18Ida HelgessonHestra IF42:3423:22J
19Sofia PetterssonVänersborgs SK44:3825:26J
20Victoria AnderssonOK Tranan46:0926:57J
Lovisa ÅrebäckGöteborg/Majorna OKEj start

INSK 2050 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
Albin TengströmFrämmestads IKGodkändJ
Arvid SkeppIFK GöteborgGodkändJ
Emely WeihartSävedalens AIKGodkändJ
Emma BååthHestra IFGodkändJ
Ida SydhoffSävedalens AIKGodkändJ
Isak JonssonNydalens SKGodkändJ
Joel LarssonTibro OKGodkändJ
Kasper SkeppIFK GöteborgGodkändJ
Kristina FinnskogOK TrananGodkändJ
Matilda AnderssonOK TrananGodkändJ
Mirella SkistadOK TyrGodkändJ
Simon BååthSävedalens AIKGodkändJ
Stella BurénIK YmerGodkändJ
Vilhelm WestinOK SkogshjortarnaGodkändJ
Erik KjellbergOK FlundrehofEj godk.

U1 2050 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Henrik HallbergFalköpings AIK OK18:580:00
2Hugo SetthagenOK Tranan19:170:19
3Axel LyonFalköpings AIK OK20:171:19
4Alva SonessonFalköpings AIK OK21:022:04
5Elias AlstéusOK Tranan22:584:00
6August AbrahamssonGällstadbygdens SOK23:094:11
7Olle HolmbergOK Tranan23:294:31
8Amanda DahlinIK Gandvik23:354:37
9Emma GustafssonOK Kullingshof23:595:01
10Oskar EkmanOK Kullingshof24:195:21
11William BodinGällstadbygdens SOK26:107:12
12Tova AbrahamssonGällstadbygdens SOK26:537:55
13Gustav BååthHestra IF26:598:01
14Lovisa MoqvistLerums SOK27:028:04
15Emil AxelssonLerums SOK30:4411:46
16Filip HöögOK Kullingshof33:1114:13
17Hanna AlsiöFalköpings AIK OK34:3115:33
18Elsa EkMarkbygdens OK45:0626:08
Mattis AbrahamssonMarkbygdens OKEj godk.
Ida ErikssonOK LandehofEj start
Felicia JärsenholtUlricehamns OKEj start
Olle ÅrebäckGöteborg/Majorna OKEj start

U2 2520 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Alexander RoosOK Landehof21:510:00
2Albin S AnderssonMarkbygdens OK24:482:57
3Olle NässenIK Ymer29:157:24
4Johan HolmbergIF Hagen29:267:35
5Julia SkarlandOK Kullingshof32:2810:37
6Elin AnderssonOK Kullingshof32:5111:00
7Emil KarlssonHestra IF34:1012:19
8Nora AronengHestra IF34:4812:57
9Hanna FuxborgSjövalla FK36:2514:34
10Gabriel BladOK Kullingshof36:4914:58
11Elin KarlssonKlubblös37:1015:19
12Johanna KjellbergOK Flundrehof37:1415:23
13Tobias KarlssonKFUK-KFUM IA Göteborg39:2717:36
14Moa AlsiöFalköpings AIK OK39:5118:00
15Evelina PetersonFalköpings AIK OK39:5918:08
16Viktor Jellvert BörjesonGöteborg/Majorna OK41:3819:47
17Tobias FarbrotFrölunda OL58:4736:56
Erik HogedalGöteborg/Majorna OKEj start
Oscar CoxLerums SOKEj start
Oliver LundhGöteborg/Majorna OKEj start

U3 2880 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Niklas SjöbergMarkbygdens OK30:110:00
2Oskar LarssonTibro OK30:550:44
3Gabriel HedströmMarkbygdens OK31:201:09
4Annie PeterssonIK Ymer34:184:07
5Emilia EckerlidFalköpings AIK OK34:314:20
6Emma MusslinderFalköpings AIK OK40:1110:00
7Jonatan FredrikssonFalköpings AIK OK42:1312:02
8Elsa BurénIK Ymer48:3518:24
Moa JorlövLidköpings VSKEj godk.

U4 3530 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Andrea AnderssonElfsborg SOK52:540:00
Lina SandbergElfsborg SOKEj godk.

Ö1 2520 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Johanna OlssonBredareds IF38:510:00B
2Alice BjörkqvistFrölunda OL39:400:49B
3Ottila AnderssonOK Landehof39:480:57B

Ö2 2880 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Karl-Erik NybergFalköpings AIK OK38:310:00B
2Ann-Britt StrömbergOK Skogshjortarna39:150:44B
3Magnus CarlssonOK Kullingshof39:551:24B
4Ellen WhalgrenBredareds IF41:493:18B
5Anna WhalgrenBredareds IF41:563:25B
6Johanna BiörsIK Ymer44:536:22B
7Fritjof AnderssonOK Landehof46:287:57B
8Mats HugossonKlubblös47:389:07B
9Karin ÅhmanBredareds IF48:3410:03B
10Åsa LarssonUlricehamns OK50:3412:03B
11Sven HåkanssonMarkbygdens OK53:0214:31
12Christina WernerssonOK Orinto54:5916:28
13Siv PetterssonGöteborg/Majorna OK58:2219:51
14Mariane MånssonRonneby OK70:4632:15
15Arne LindströmOK Skogsstjärnan72:1433:43
16Sonja JohanssonMarkbygdens OK72:3934:08
17Gunnar ErikssonAvesta OK101:3963:08
18Magnus HederströmOK Skogshjortarna103:4165:10
Margareta CarlssonOK KullingshofEj godk.

Ö3 3730 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Björn AnderssonFalköpings AIK OK34:440:00B
2Anna Karin SkärbergVänersborgs SK44:029:18B
3Göran BladOK Kullingshof48:4714:03
4Fredrik PetterssonLerums SOK66:3931:55
5Oskar LundgrenKlubblös77:4743:03
6Ann-Britt LarssonFalköpings AIK OK117:5383:09

Ö4 2570 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sandra HanssonKlubblös22:330:00B
2Lars SandgrenVänersborgs SK23:421:09B
3Elisabeth JonassonOK Orinto30:047:31
4Maria NilssonLerums SOK31:218:48
5Therese BåthIFK Göteborg32:4710:14
6Sebastian OdhOK Klyftamo33:2710:54
6Roger OdhOK Klyftamo33:2710:54
8Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb34:3512:02
9Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK34:3612:03
10Marita JohanssonMarkbygdens OK34:4812:15
11Rune OlaussonOK Gipen35:0312:30
12Jenny WåhlanderFrölunda OL36:2413:51
13Gun-Britt MolinMarkbygdens OK37:4615:13
13Rolf BååthHestra IF37:4615:13
15Mats AndrénHjobygdens OK37:4915:16
16Lillemor GunnarssonOK Gipen38:2915:56
17Geoffrey CoxLerums SOK38:3215:59
18Sara LindgrenIFK Göteborg39:5617:23
19Cecilia RoosOK Landehof41:4119:08
20Gun JohanssonOK Landehof45:3222:59
21Per RobertssonIFK Göteborg45:4323:10
22Elin SvenssonOK Kullingshof47:2524:52
23Stig Anders WallermanBorås GIF55:3333:00
24Sam AnderssonLidköpings VSK58:0635:33
25Irene KullnerOK Skogshjortarna144:37122:04
Jens MentzenOK SkogshjortarnaEj godk.
Britt-Marie EkbergOK OrintoEj godk.

Ö5 4200 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Josef KällströmMölndals roddklubb39:350:00B
2Eva Britta LidströmOK Landehof39:550:20B
3Joachim SkistadOK Tyr41:081:33B
4Erik BergmanIK Uven41:291:54B
5Magnus HenningssonHestra IF42:302:55B
6Thomas KrafftHestra IF43:504:15B
7Johan AnderssonFrämmestads IK44:164:41B
8Marcus BranellRyda SK44:385:03B
9Peter RoosOK Landehof46:116:36B
10Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK48:078:32B
11Yvonne HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL48:489:13B
12Linda HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL49:239:48B
13Nils-Erik GunnarssonOK Gipen49:329:57B
14Kristofer HolmbergOK Tranan49:4610:11B
15Anette LundeOK Landehof51:2411:49B
16Arne BerlinTrollhättans SOK52:2912:54
17Kristina BjörkqvistBrittatorps TK52:5113:16
18Per-Erik SvenssonLidköpings VSK53:5914:24
19Ania LarssonIF Hagen58:3819:03
20Tommy KarlssonGudhems IF60:1820:43
21Steve SvantessonIK Ymer62:3022:55
22Ann TingströmOK Klemmingen63:2723:52
23Ove JohanssonMarkbygdens OK64:0424:29
24Claes JohanssonOK Kullingshof66:1326:38
25Anette NordbergGällstadbygdens SOK75:3736:02
26Ulf LofterudOK Kullingshof86:2046:45
27Anders SjöbergMarkbygdens OK121:5582:20

Ö6 5420 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Andreas BranellRyda SK37:540:00B
2Benny MildGällstadbygdens SOK50:1312:19
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna53:5315:59
4Hans BernhardssonOK Skärmen64:1726:23
5Krister MusslinderFalköpings AIK OK98:4860:54

Ö7 3360 meter 57 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Thomas StigssonTrollhättans SOK25:150:00B
2Pär MoqvistLerums SOK26:050:50B
3Stefan JohanssonGöteborgs Skidklubb27:061:51B
4Sven BörjesonGöteborg/Majorna OK28:313:16B
5Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubb28:343:19B
6Conny SahlinVänersborgs SK29:484:33B
7Frida StenKungälvs OK30:385:23B
8Patrik BjörkqvistBrittatorps TK30:565:41B
9Björn KindbergTolered-Utby Ol-klubb32:317:16B
9Jacob LundinKungälvs OK32:317:16B
11Kenth PetterssonIFK Göteborg33:137:58B
12Amanda KarlssonUlricehamns OK33:258:10B
13Helena LarssonHestra IF34:259:10
14Simon NilssonFalköpings AIK OK34:499:34
15Lena JärvholmFK Vittus35:149:59
16Johanna RönnqvistOK Löftan35:4010:25
17Per-Ola JohnssonOK Kullingshof35:4810:33
18Bengt AnderssonFrämmestads IK35:5910:44
18Lena BergstrandKungälvs OK35:5910:44
20Jörgen FriskMarkbygdens OK36:3011:15
21Karin KullanderSävedalens AIK36:4911:34
22Maria LandergrenIK Ymer36:5911:44
23Sofia KarlssonOK Landehof37:0511:50
24Johanes Schulte SüdhoffSävedalens AIK37:2512:10
25Helena BengtssonGöteborg/Majorna OK37:4412:29
26Michael AnderssonGöteborg/Majorna OK37:4712:32
27Leif BjörkmanIK Ymer38:1012:55
28Kay SvenssonOK P438:1412:59
29Gudrun WadmanGöteborg/Majorna OK38:1713:02
30Dan EmilssonGöteborg/Majorna OK38:1813:03
31Daniel HanssonIK Ymer39:0213:47
32Tommy BremertKlubblös40:1114:56
33Jörgen EstvingLerums SOK40:3515:20
34Stellan HelgessonMarkbygdens OK40:4715:32
35Conny WernerssonOK Orinto41:3316:18
36Tomas GöranssonIK Ymer42:3917:24
37Jitkka HavlikKlubblös42:4117:26
38Martin UddMarkbygdens OK42:4217:27
39Inger SundinOK Landehof42:5517:40
40Åsa AlsiöFalköpings AIK OK42:5717:42
41Camilla WeihartOK Orinto43:2818:13
42Anne-Marie TiveljungIK Gandvik43:4018:25
43Joakim LundqvistGöteborg/Majorna OK44:3519:20
44Leif RydbergIstrums SK45:5020:35
45Lina DahlbergFalköpings AIK OK46:3421:19
45Emelie DahlbergFalköpings AIK OK46:3421:19
47Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna47:4722:32
48Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK48:4323:28
49Bo Göran HolmbergGöteborg/Majorna OK49:3124:16
50Gunnel SvantessonIK Ymer52:4127:26
51Britt-Mari RydbergIstrums SK53:4828:33
52Birgitta JohanssonOK Tranan57:0531:50
53Jalle StrömbomElfsborg SOK60:4235:27
54Gabriel SandbergElfsborg SOK61:0135:46
55Eivor YlanderGöteborg/Majorna OK68:1442:59
56Elisabeth LundqvistGöteborg/Majorna OK71:0245:47
57Anna EkMarkbygdens OK77:0951:54

Ö8 5140 meter 40 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Martin PetterssonSävedalens AIK34:030:00B
2Erik HanssonBredareds IF36:382:35B
3Emma EngstrandStora Tuna OK39:305:27B
4Tale GulliksenSävedalens AIK40:076:04B
5Jonas AxelssonStigmännen Karlshamns OK41:167:13B
6Jerker NetzTrollhättans SOK42:368:33B
7Markel BertilssonHestra IF42:598:56B
8Stefan TisellIK Stern43:049:01B
9Stig LarssonGöteborg/Majorna OK43:389:35B
10Anders KarlssonIFK Göteborg44:019:58B
11Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL44:2210:19B
12Teddy AnderssonOK Landehof44:4310:40B
13Claes SetthagenOK Tranan45:0611:03B
14Andrew LagoGöteborg/Majorna OK45:4011:37B
15Johanna EstvingLerums SOK47:1913:16
16Anna LövgärdOK Alehof48:0113:58
17Rikard FredrikssonFalköpings AIK OK48:0914:06
18Robert WieslanderOK Skärmen48:2014:17
19Fredrik PerssonFK Åsen48:3414:31
20Magnus BrobackOK Flundrehof48:5314:50
210tto PileKFUK-KFUM IA Göteborg49:5115:48
22Jukka RankanenSjövalla FK50:3916:36
23Maria FrödinSävedalens AIK51:1417:11
24Lars ErikssonMarkbygdens OK51:3117:28
25Ulf NyquistOK Landehof51:5417:51
26Lasse BjörfjällBredareds IF52:3818:35
27Tobias ÖsterlundIK Ymer53:0419:01
28Urban SörqvistMarkbygdens OK54:5320:50
29Stefan StoltVänersborgs SK55:5621:53
30Anders SträngFalköpings AIK OK56:3422:31
31Michael MagnussonMarkbygdens OK58:5724:54
32Dan WidercrantzOK Skärmen59:2225:19
33Kurt EkbergOK Orinto60:0826:05
34Carl-Eric AnderssonFjärås AIK60:3526:32
35Ingemar PetterssonVänersborgs SK66:5132:48
36Magnus DahlinIK Gandvik67:5333:50
37Eva SamuelssonKungälvs OK69:2535:22
38Berit JanssonFalköpings AIK OK71:3537:32
39Lennart VamlingFrölunda OL74:5940:56
Tommy PedersenOK OrintoEj godk.

Ö9 7070 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Emil TengvallVänersborgs SK44:010:00B
2Erik TengvallVänersborgs SK46:052:04B
3Jesper StenströmVänersborgs SK49:345:33B
4Daniel NetzVänersborgs SK50:046:03B
5Mikael ÖhgrenSävedalens AIK53:339:32B
6Mattias BiörsIK Ymer57:1713:16B
7Per AndréassonOK Skogsfalken58:1814:17B
8Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK58:1914:18B
9Henrik LidhageIK Ymer59:1515:14
10Henrik Sjöberg PentonenHestra IF60:1416:13
11Marcus GardeliusGotlands Bro OK61:2617:25
12Håkan FlingmarkUddevalla OK61:5817:57
13David HäggGotlands Bro OK62:5418:53
14William RexOK Landehof70:4126:40
15Anders BergmanIK Uven72:1228:11
16Kent SkärbergVänersborgs SK73:5629:55
17Erik WallinMarkbygdens OK75:3531:34
18Dieter WeiseLerums SOK81:4837:47
19Erik HemmendorffFK Herkules91:1447:13
Rikard PentonenIFK GöteborgEj godk.


Skapad 2009-09-27 16:36:14 med OLA version 4.1.3