Hjortnatta med långa natten, OK Skogshjortarna, Klassresultatlista

2008-04-04


H21 LÅNG 10020 meter 52 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Andréas AnderssonIFK Göteborg73:50G
2Fredrik HerderssonMarkbygdens OK75:21G
3Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK76:11G
4Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna76:19G
5Ola MartnerGöteborg-Majorna OK76:32G
6Mats HaldinIFK Göteborg76:36G
7Tobias NobornIFK Göteborg76:59G
8Fredrik PerssonOK Pan-Kristianstad77:21G
9Henrik EliassonIFK Göteborg77:30G
10Peter WesterbergVänersborgs SK78:25G
11Rickard HolmqvistHestra IF79:17G
12Thomas AspIFK Göteborg80:00G
13Tobias BengtssonGöteborg-Majorna OK80:11G
14Markus JohanssonIFK Göteborg81:02G
15Simon AnderssonOK Kullingshof81:56G
16Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK82:30S
17Erik EngstrandIFK Göteborg83:11S
18Mattias LarssonIFK Göteborg83:16S
19Johan Greger LarssonIFK Göteborg83:43S
20Fredrik EliassonIK Stern83:52S
21Andreas JohanssonIFK Göteborg85:51S
22Kristjan LaasIFK Göteborg86:35S
23Per-Anders EggertsenIFK Göteborg88:12S
24Martin IvarssonVänersborgs SK88:14S
25Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK88:20S
26Andreas HolmqvistHestra IF88:44S
27Simon MarkendahlOK Klyftamo89:51S
28Jonatan LarssonUddevalla OK91:20S
29Magnus UllmanOK Alehof92:49S
30Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK92:50S
31Dmitry MihalkinSävedalens AIK93:24S
32Anders HedbergLerums SOK95:04S
33Anders RyvalliusVänersborgs SK96:09S
34Erik JohanssonOK Tranan96:41S
35Erik ClassonOK Orinto97:59S
36Ola NilssonOK Gisle98:27S
37Yury TambasovSävedalens AIK110:40B
38Roger IvarssonFjärås AIK118:54
39Martin WendtFK Boken120:04
40Simon YngveOK Kontinent123:38
41Peter LarssonFK Boken143:54
Martin IvarssonIFK GöteborgEj godk.
Peter CederbergVänersborgs SKEj godk.
Lars-Håkan BengtssonGävle OKEj godk.
Magnus ArvidssonIFK GöteborgEj godk.
Simon SanderiLidköpings VSKEj godk.
Björn KarlssonOK OrintoEj start
Anders JohanssonSjövalla FKEj start
Johan UnemanOK AlehofEj start
Tommy AnderssonVänersborgs SKEj start
Martin LarssonIFK GöteborgEj start
Fredrik WeihardSävedalens AIKEj start

H75 2560 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Sven-Johan PerssonIK Gandvik40:11G
2Bengt BorgGöteborg-Majorna OK45:39G

H70 3020 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ingemar HolmbergIF Hagen38:41G
2Sten JohanssonOK Kullingshof40:45G
3Roland AasaIK Uven51:39S
4Göran MalmbergIK Gandvik67:33
5Arne FredholmFrölunda OL86:18

H65 3410 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lars LjungbergTrollhättans SOK36:33G
2Henrik HvoslefIK Stern42:40S
3Rune ArvidssonMarkbygdens OK43:03S
4Ingemar WiklundOK Skogsvargarna57:05
5Åke NordbergOK Klyftamo58:28
6Lennart KarlssonFrämmestads IK62:32
7Bo WesterbergVänersborgs SK64:27
8Sune MentorGöteborg-Majorna OK66:47
Leif OlofssonOK FlundrehofEj start
Bror AndreassonTolered-Utby Ol-klubbEj start

H60 3810 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto44:39G
2Olle AdolfssonLerums SOK50:44S
3Dan KrantzIK Gandvik52:31S
4Dag LorénOK Frisene59:26S
5Ingemar LindblomIFK Göteborg60:19S
6Lars-Olof GustavssonOK Klyftamo65:52B
7Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb68:14
8Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK77:21
Kent OlaussonOK OrintoEj godk.
Tommy PedersenOK OrintoEj start
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKEj start

H55 4280 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Hans EkbergTrollhättans SOK55:37G
2Lasse HogedalVänersborgs SK58:01G
3Björn EngströmLerums SOK65:03S
Bo AnderssonFalköpings AIK OKEj godk.
Kent ErikssonIFK GöteborgEj godk.

H50 4550 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anders BjörklundSävedalens AIK47:51G
2Lennart KarlssonMarkbygdens OK50:11G
3Per AnderssonOK Orinto51:56G
4Per-Olof LarssonHestra IF58:55S
5Anders SpånérSävedalens AIK59:20S
6Torbjörn HalvarssonFjärås AIK69:11B
7Per-Eric CarlssonIF Hagen69:12B
8Lennart LarssonOK Flundrehof70:00B
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK90:25
Bengt JohanssonOK P4Ej godk.
Per-Anders EnengeBredareds IFEj godk.

H45 5090 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK48:23G
2Bo HerderssonMarkbygdens OK53:00G
3Erik HellsvikIK Gandvik53:06G
4Andrew LagoGöteborg-Majorna OK53:56G
5Bengt GrewinFrölunda OL54:29S
6Christer BorgGöteborg-Majorna OK54:30S
7Jörgen HallénTrollhättans SOK57:51S
8Ola LundhIF Hagen59:30S
9Stefan GustafssonIFK Göteborg60:02S
10Per AnderssonUlricehamns OK61:14S
11Per-Arne WahlgrenSjövalla FK71:29B
12Leif MobergVänersborgs SK84:49
13Ulf NyströmTrollhättans SOK85:06
14Jan-Erik ThelinLidköpings VSK91:37
Krister WessmarkOK FlundrehofEj godk.
Stig LarssonGöteborg-Majorna OKEj godk.
Ulf WallinSjövalla FKEj start
Uno SandIK GandvikEj start
Kurt AnderssonOK KullingshofEj start

H40 5600 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Jan HildingHestra IF44:47G
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna48:56G
3Lasse KarlssonGudhems IF57:50S
4Bo HallbergFalköpings AIK OK58:43S
5Bjarne BäcklundIFK Göteborg60:37S
6Åke WijkmarkIF Hagen61:25S
7Peter StrömdahlOK Skogsvargarna62:41S
8Martin SvenssonMarkbygdens OK62:42S
9Jan HinderTolered-Utby Ol-klubb70:11
10Remo WüstOK Kullingshof121:23
Magnus BrobackOK FlundrehofEj godk.
Roger GunnarssonFalköpings AIK OKEj start
Anders LarssonVänersborgs SKEj start
Mats SöderbergKalmar OKEj start

H21 5600 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Peter GrahnHestra IF53:05G
2Peter MarkendahlOK Klyftamo58:36G
3Thomas KarlssonSjövalla FK59:35G
4Anders LövgärdOK Alehof61:08S
5Joakim AxelssonOK Skogsmunken67:25S
6Jan GranängKungälvs OK81:21
7Anders WadstenOK Landehof91:45
Anders ArfwedsonFrölunda OLEj godk.
Andreas MelinGöteborg-Majorna OKEj start
Mats LjungblomGöteborg-Majorna OKEj start

H20 5950 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Johan GothKvarnsvedens GOIF OK50:33G
2Oskar EklöfIK Ymer56:30G
3Espen JakobsenIFK Göteborg57:06S
4Anton Broberg-HolmIK Gandvik60:34S
5Niclas SahlinVänersborgs SK62:32S
6Andreas KarlssonMariestads FK63:31S
Karl JanssonFrämmestads IKEj start
Olof KrantzIK GandvikEj start

H17-20 4120 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Adam FredénFalköpings AIK OK63:43G

H16 4120 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Max CoxnerLerums SOK36:45M
2Jens WängdahlOK Gipen37:28M
3Patrik EickhoffSävedalens AIK38:48M
4Johan GunnarssonLerums SOK43:31E
5Martin LarssonHestra IF43:48E
6Gabriel AnderssonUlricehamns OK48:34G
7Emil AnderssonOK Kullingshof52:00S
8Isak KrantzIK Gandvik55:20S
9Joel NilssonLerums SOK57:26B
Patrik HedenströmLerums SOKEj godk.
Andreas Brag JonssonIK GandvikEj godk.
Martin AhlbergerHestra IFEj godk.
Joakim KarlssonMariestads FKEj godk.
Emil BörjessonLidköpings VSKEj start
Jakob LundOK OrintoEj start
Eric SandIK GandvikEj start

H14 3100 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Per MobergVänersborgs SK31:47E
2Gustaf SparrevikLerums SOK33:24E
3Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb33:42E
Rasmus LygnerLerums SOKEj start

H12 2740 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Filip WadstenOK Landehof25:23G
2Markus LarssonHestra IF40:28J

D60 2560 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Birgitta StenströmVänersborgs SK42:08G
2Ingrid Rex WallströmIK Uven42:50G
3Gunnel KarlssonSOK 6844:19G
4Britt RangertVäxjö AIS46:12G
5Ulla LindheIK Stern49:06S
6Barbro VallinKungälvs OK54:37S
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKEj godk.

D50 3020 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Kerstin AnderssonRyda SK40:26G
2Lola AhlbergerHestra IF58:31B

D40 3020 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Maria HalvarssonFjärås AIK40:00G
2Britta SahlinVänersborgs SK40:24G
3Jane JohanssonGudhems IF43:03G
4Ann-Marie HolmströmIK Gandvik44:50S
5Tina Karling-HellsvikIK Gandvik45:27S

D21 3810 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Johanna SvenssonBurseryds IF48:52G
2Mie ÖstlingKungälvs OK56:58S
3Kristina HäggblomOK Klyftamo68:59S

D20 4280 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Terese WängdahlOK Gipen49:16G
2Elsa JanssonFrämmestads IK51:06G
3Ida-Maria SvenssonLidköpings VSK64:31S
4Ida EngströmLerums SOK71:17B
Kristin SkaarRyda SKEj start

D18 4280 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lovisa NilssonLerums SOK64:42G
2Amanda HallénTrollhättans SOK77:07S
Rebecca BejbomUddevalla OKEj start

D16 3620 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Amilia BjörklundSävedalens AIK33:08M
2Therese EnengeBredareds IF40:04E
3Sara AnderssonOK Flundrehof48:56S

D14 3100 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Johanna SkogumMarkbygdens OK27:22E
2Josefin AnderssonMarkbygdens OK32:55G
3Elin ClassonOK Orinto35:39S
Johanna AndersonLerums SOKEj start
Elin HögstrandMarkbygdens OKEj start

U4 3100 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lisa WallinMarkbygdens OK34:04
2Anne HanssonMarkbygdens OK34:06
3Moa HultinMarkbygdens OK49:54
4Maike LarssonMarkbygdens OK49:56
Jonas BäckströmIF RigorEj start

U3 2740 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Rickard NorlinKungälvs OK36:34

U2 2140 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lukas WadstenOK Landehof22:31
2Emma HanssonMarkbygdens OK27:43
3Madeleine GustavssonMarkbygdens OK27:46
3Olivia JändelMarkbygdens OK27:46
Andreé WüstOK KullingshofEj godk.

ÖPPEN 1 2140 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lennart ArvidssonIK Ymer64:40B

ÖPPEN 2 2740 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lars ÖstlingKungälvs OK40:47B
2Inger EismarkIFK Göteborg55:31

ÖPPEN 4 3100 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Claes-Göran NorlinKungälvs OK38:51B
2Britt-Marie CoxnerLerums SOK39:36B
3Sofia GustafssonVänersborgs SK70:08
4Göran SvedjenäsOK Skogshjortarna87:13
5Sture LindbergKlubblös87:15

ÖPPEN 5 4120 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anders SvedinLidköpings VSK81:12B
2Michael AgapuuFörsvarsmakten95:20B

ÖPPEN 7 3410 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Bengt ClassonOK Orinto46:11B
2Lennart AnderssonSOK 6849:12B
3Michael MagnussonMarkbygdens OK49:39B
4Anna KarlssonSOK 6852:53B
5Lars AnderssonOK Flundrehof53:05B
6Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal55:00B
7Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK64:42
8Conny WernerssonOK Orinto64:51

ÖPPEN 8 4550 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anders ClaessonBurseryds IF58:02B
2Daniel SvenssonBurseryds IF61:01B
3Tommy RoosFalköpings AIK OK72:35B

ÖPPEN 9 5950 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Jonas GustafssonVänersborgs SK52:13B
2Christian HolmqvistHestra IF54:36B
3David NilssonUddevalla OK65:52B
4Tobias ÖsterlundIK Ymer94:45
Anders YngveOK KontinentEj godk.
Andreas WikströmUddevalla OKEj godk.
Daniel Andreas WernerssonGöteborg-Majorna OKEj godk.


Skapad 2008-04-05 01:08:57 med OLA version 3.5.1