Hjortsöndan, Klassresultatlista

2007-09-23


H80 2630 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ingvar JohanssonStenungsunds OK40:20G
2Gustav ElvmyrGöteborgs Spårvägars GIF46:11S
3Börge DjerfLerums SOK61:17B
Bengt OlaussonOK OrintoEj start

H75 3200 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OK36:35G
2Åke JohanssonTrollhättans SOK37:57G
3Yngve MalmlöfFloby OK41:39S
4Sten CarlssonSävedalens AIK46:59S
5Ulf SmedbergTrollhättans SOK47:57S
6Rolf JohnssonVänersborgs SK49:11S
7Erik JohanssonGöteborgs Spårvägars GIF50:32S
8Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OL54:03B
9Sture SärdqvistIK Ymer57:07
Karlerik FranssonTrollhättans SOKEj start

H70 3670 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Leif JohanssonTrollhättans SOK37:09G
2Atte HeikkiläOK Gipen40:01G
3Agne ÖstenssonTolered-Utby Ol-klubb41:30G
4Roland AasaIK Uven41:37G
5Bengt FagrellOK Alehof44:23S
6Göte NilssonRonneby OK45:18S
7Stig SahlIF Hagen46:20S
8Bengt HallénTrollhättans SOK48:38S
9Leif HjertqvistIK Stern48:54S
10Göran NordhTrollhättans SK49:37S
11Åke LindbergHerrljunga SK Skid o OL51:20S
12Leif EdsandSävedalens AIK51:49S
13Gösta CederinGöteborg-Majorna OK55:16B
14Kurt StenbergIK Gandvik55:48B
15Alban CarlbomLerums SOK56:27B
16Bo HagborgSkene Sim o IS57:39
17Folke HörstrandOK Klyftamo58:11
18Rolf StenströmVänersborgs SK61:42
19Bo PehrsonIstrums SK67:27
Inge BorglidenVänersborgs SKEj start
Totte HolmMarkbygdens OKEj start

H65 3920 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Roland DahlIFK Göteborg40:15G
2Lars JohanssonSödertälje-Nykvarn OF40:29G
3Matts MattssonOK Gipen42:34G
4Harry SundbergOK Klyftamo44:01G
5Olle HermanssonIK Ymer44:13G
6Hans ÖstlundOK Kroppefjäll45:15G
7Bengt JohanssonSävedalens AIK47:47S
8Hans JohanssonIK Stern48:17S
9Roland BrandshageSävedalens AIK48:38S
10Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK49:03S
11Tore PetterssonOK Gipen49:27S
12Lennart KarlssonFrämmestads IK52:12S
13Per-Olof JohanssonOK Klyftamo56:25S
14Per-Hugo LundgrenLerums SOK56:59S
15Åke NordbergOK Klyftamo58:22B
16Lennart NymanHestra IF58:56B
17Torbjörn WingqvistRingsjö OK59:01B
18Rolf TollessonOK Alehof59:46B
19Percy CarlssonGöteborgs Spårvägars GIF60:19B
20Birger AronssonBredareds IF60:58B
21Stig WallinLerums SOK61:34B
22Ragnar BewertOK Landehof62:04
23Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK63:48
24Bertil RybergOK Klyftamo70:28

H60 4490 meter 31 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Jack GrönroosOK Alehof46:55G
2Kennet IvehagFrämmestads IK48:51G
3Torbjörn WikströmOK Orinto49:14G
4Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb49:25G
5Jukka RankanenSjövalla FK49:30G
6Benny IvarssonFjärås AIK49:47G
7Jan ElfsbergFalköpings AIK OK49:49G
8Bertil IngemarssonHestra IF50:12G
9Bror PalgrimVänersborgs SK50:55G
10Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK53:34S
11Lars MathiassonIK Stern55:07S
12Ingemar LindblomIFK Göteborg55:56S
13Gunnar VallinOK Landehof57:53S
14Sture GrytheimElfsborg SOK59:46S
15Lennart AlmströmIK Stern60:02S
16Bengt MattssonOK Orinto60:16S
17Claes GreenSjövalla FK60:21S
18Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK62:01S
19Pertti HeedOK Orinto63:11S
20Bo AdolfssonIK Ymer64:05S
21Ingemar WiklundOK Skogsvargarna67:46B
22Bertil HermanssonStenungsunds OK69:59B
23Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK74:18
24Tommy PedersenOK Orinto74:41
25Björn HolmerKungälvs OK77:31
26Göran LitzellOK Kullingshof78:40
27Sören HaglundOK Kullingshof79:49
28Steffen RosénIK Uven117:48
29Arne BigstenFK Herkules122:06
Lars WahlströmIstrums SKEj start
Arne LorénOK FriseneEj start

H55 4730 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Bo HerderssonMarkbygdens OK42:40G
2Lasse HogedalVänersborgs SK43:38G
3Per IvarssonTrollhättans SOK46:52G
4Åke JohanssonRydboholms SK48:47S
5Toivo PentonenHestra IF49:12S
6Sten BlomströmIK Stern54:03S
7Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb55:58S
8Karl-Evert SvenssonIF Hagen57:02S
9Per-Ola JohnssonOK Kullingshof58:20S
10Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL58:48S
11Sören SvenssonSjövalla FK59:05S
12Robert JessenFrämmestads IK59:07S
13Lennart JanssonOK Alehof61:16B
14Lars LarssonOK Frisene67:04
15Sten OlssonOK Alehof74:10
16Björn EngströmLerums SOK75:35
17Jörgen EstvingLerums SOK77:26
18Lars-Olov DahlbergOK Landehof78:30
Börje GustavssonTrollhättans SOKEj godk.
Jan KuchlerTolered-Utby Ol-klubbEj start
Bo KarlssonLjungskile FKEj start
Roland MattssonOK SkärmenEj start
Carl-Henry AnderssonOK OrintoEj start

H55 MOTION 3670 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL43:53S
2Conny JohanssonIK Gandvik48:40S
3Per-Arne SvenssonUlricehamns OK68:03
Lars HolmOK GipenEj godk.
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OLEj start

H50 5310 meter 38 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anders JohanssonHestra IF43:12G
2Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK44:04G
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK48:41G
4Per-olof LarssonHestra IF49:03S
5Anders BjörklundSävedalens AIK50:15S
6Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK50:41S
7Anders SpånérSävedalens AIK51:32S
8Lennart HålsjöOK Alehof52:19S
9CarlJohan HögstrandMarkbygdens OK52:49S
10Claes NilssonKungälvs OK52:52S
11Ingemar GunnarssonLerums SOK52:58S
12Johan CarlssonTrollhättans SOK54:33S
13Jerker NetzTrollhättans SOK55:49S
13Anders ErikssonIF Hagen55:49S
15Bengt LarssonBredareds IF58:44S
16Lars EkbergTrollhättans SOK58:52S
16Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb58:52S
18Jan-Åke EmilssonGudhems IF59:36S
19Lennart LarssonOK Flundrehof59:56S
20Henrik CarlssonIK Uven60:37S
21Bengt OttossonSjövalla FK63:16B
22Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK63:21B
23Urban LarssonIF Hagen63:35B
24Per-Anders EnengeBredareds IF65:13B
25Peder JohanssonOK Skogsstjärnan66:12
26Tommy RoosFalköpings AIK OK66:34
27Lars-Göran PetterssonSOK 6869:00
28Peter LarssonOK Gipen69:45
29Börje SundbergOK Gipen73:38
30Bo AnderssonIK Gandvik74:00
31Johan WedlinSävedalens AIK75:46
32Alf SiewertzGudhems IF76:49
33Mats SunessonOK Skogsstjärnan83:08
Per AnderssonOK OrintoEj godk.
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OKEj start
Lars BlomOK SkärmenEj start
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKEj start
Krister CaarpSOK 68Ej start

H45 5730 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Peter CederbergVänersborgs SK41:42G
2Ulf WallinSjövalla FK46:36G
3Torsten BacktemanLerums SOK46:45G
4Mats LindqvistSävedalens AIK50:40S
5Stig LarssonGöteborg-Majorna OK52:39S
6Magnus WideFK Herkules52:43S
7Staffan AsplundKungälvs OK52:45S
8Andrew LagoGöteborg-Majorna OK53:33S
9Stefan GustafssonIFK Göteborg55:08S
10Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK57:24S
11Clas JohanssonBredareds IF57:46S
12Stefan SjöblomFrölunda OL58:32S
13Bengt KlassonUlricehamns OK60:07B
14Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb60:20B
15Lennart EkwallTrollhättans SOK60:42B
16Hans HugohOK Landehof60:57B
17Per-Olof EliasssonSOK 6861:28B
18Bertil ThomasLerums SOK62:19B
19Hans GarmerGöteborg-Majorna OK62:40B
20Christer MannfolkUlricehamns OK62:49B
21Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb63:46
22Lars NorénGöteborg-Majorna OK63:47
23Leif MobergVänersborgs SK65:46
24Lars-Erik AnderssonLerums SOK66:24
25Nils-Olof LarssonVänersborgs SK66:26
26Ulf SundinGöteborg-Majorna OK76:04
27Kurt AnderssonOK Kullingshof76:11
28Magnus UppströmFK Herkules80:39
29Mats KarestrandLerums SOK85:24
30Börje PerssonOK Alehof95:03
31Torbjörn AlmgrenGöteborgs Skidklubb99:03
Torbjörn SalomonssonVänersborgs SKEj godk.
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKEj godk.
Staffan PehrsonIstrums SKEj start
Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubbEj start

H45 MOTION 4220 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Per-Martin JohanssonIF Rigor44:42S
2Arne OlssonKungälvs OK49:59S
3Björn AnderssonFalköpings AIK OK51:19S
4Calle BlombergGöteborg-Majorna OK56:50B
5Jan-Erik ThelinLidköpings VSK57:21B
6Lennart SvenssonOK Kullingshof58:49B
7Arne LundBorås GIF71:39
8Mats KarlssonOK Kullingshof73:13
9Göran LarssonOK Kroppefjäll85:03
Lars SandgrenVänersborgs SKEj start

H40 6380 meter 41 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anders YngströmGöteborg-Majorna OK49:09G
2Thomas StrandforsIK Uven50:45G
3Roine PetterssonIFK Göteborg51:09G
4Stefan PihlSOK 6853:46G
5Henrik NordholmSävedalens AIK53:48G
6Henry LarssonBredareds IF54:16G
7Niclas AnderssonMarkbygdens OK56:35S
8Martin NilssonKungälvs OK56:52S
9Ola WallinderGöteborg-Majorna OK56:58S
10Jan HinderTolered-Utby Ol-klubb57:22S
11Kent KlassonHestra IF57:31S
12Patrik FalkGöteborg-Majorna OK57:39S
13Nils GustavssonIFK Göteborg57:53S
14Roger GunnarssonFalköpings AIK OK58:28S
15Ragnar UppströmFK Herkules59:29S
16Jim AxmalmSävedalens AIK59:51S
17Jörgen HallénTrollhättans SOK61:17S
18Christer BorgGöteborg-Majorna OK64:19S
19Tommy BäckOK Kullingshof65:06S
20Peter StrömdahlOK Skogsvargarna66:16S
21Per SanderGöteborg-Majorna OK67:11S
22Hans KööhlerTrollhättans SOK68:22S
23Anders LarssonVänersborgs SK68:41S
24Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubb69:17S
25Stefan PetterssonFjärås AIK70:06B
26Ingvar IvarssonOK Kullingshof71:50B
27Sören AnderssonLidköpings VSK71:53B
28David GabrielssonSävedalens AIK74:27B
29Göran StuhlhoferOK Landehof77:18
30Erik GustavssonIK Albion77:57
31Ulf AlmehedFrölunda OL79:19
32Ingemar BlomIK Uven81:12
33Thomas BäckströmIF Rigor82:19
34Remo WüstOK Kullingshof102:51
35Christer HenrikssonSävedalens AIK104:22
36Torbjörn KjörkFrölunda OL106:44
37Thomas AlmgrenBorås GIF111:25
Johan LiderudLidköpings VSKEj godk.
Ulf HanssonLerums SOKEj start
Thomas BogrenIF HagenEj start
Henrik LyonFalköpings AIK OKEj start

H35 6850 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Mattias BååthSävedalens AIK60:00G
2Mikael BergstedtMarkbygdens OK60:56G
3Markel BertilssonHestra IF63:47G
4Anders HedbergOK Södertörn63:48G
5Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK64:52G
6Per EnglundIK Ymer87:25B
7Klas ÅströmFK Herkules103:40
Martin SvenssonMarkbygdens OKEj godk.
Mats ChristianssonKungälvs OKEj start
Magnus HomannFrölunda OLEj start

H35 MOTION 4680 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Magnus LindbergIK Ymer46:18S
2Håkan BjörklundSjövalla FK47:31S
3Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL49:55S
4Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna53:34S
5Tommy HartikkaOK Skogsvargarna56:22S
6Ulf NyqvistOK Landehof64:19B
7Leif BlomqvistBredareds IF65:11B
8Per NäslundOK Landehof65:28B
9Fredrik PlumppuBredareds IF89:30
Klas FriskLidköpings VSKEj godk.
Thomas AsplundOK SkogsvargarnaEj start

H21 7350 meter 43 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Christian NielsenIFK Göteborg52:43G
2Fredrik RosénJönköpings OK54:24G
3Fredrik EliassonIK Stern55:23G
4Anders IngemarssonHestra IF55:55G
5Simon SanderiLidköpings VSK58:03G
6Anders PåhlmanIstrums SK58:24G
7Anders CarlssonVänersborgs SK59:29S
8Anders RyvalliusVänersborgs SK59:34S
9Stefan DahlOK Alehof60:03S
10Andreas WikströmUddevalla OK60:47S
11Johnny HålsjöOK Alehof60:50S
12Mattias KarlssonOK Alehof61:05S
13Jonas LindellStigsökarna62:20S
14Jesper StenströmVänersborgs SK62:21S
15Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb62:30S
16Markus BåthSävedalens AIK63:14S
17Vidar FaxénSävedalens AIK63:18S
18Jonatan LarssonUddevalla OK63:22S
18Sven GranforsSävedalens AIK63:22S
20Mikael AdrianTolered-Utby Ol-klubb63:50S
21Anders LövgärdOK Alehof64:22S
22Simon MarkendahlOK Klyftamo68:18S
23Erik ClaessonOK Orinto68:32S
24Markus HermanssonIK Ymer70:19S
25Mats LjungblomGöteborg-Majorna OK70:53S
26Thomas LjungOK Kullingshof71:15S
27Joakim AxelssonOK Skogsmunken72:05S
28Hans SvenssonOK Kullingshof73:47S
29Niclas SahlinVänersborgs SK74:44S
30Jonas HöijerFK Herkules78:35B
31Jimmy AnderssonOK Kullingshof87:28
32Urban AnderssonSOK 6890:27
33Henrik SahlströmFrämmestads IK92:27
34Erik HemmendorffFK Herkules110:13
35David SvantessonIK Ymer135:23
Albin SunessonOK SkogsstjärnanEj godk.
Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubbEj start
Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OKEj start
Andreas MelinOK GisleEj start
Anders JönssonIK YmerEj start
Roger LundinFK HerkulesEj start
Lars HanningIK HakarpspojkarnaEj start

H18 5600 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Alexander WestbergOK Tranan44:02G
2Erik HanssonBredareds IF46:12G
3Albin EvertssonOK Klyftamo47:35G
4Rasmus PerssonFalköpings AIK OK55:51S
5Pontus CarlssonTrollhättans SOK60:46S
6Jonas HemlinIK Uven62:53S
7Sebastian MannfolkUlricehamns OK67:14B
8Niclas StåhlFK Herkules79:02
Mattias EliassonIK SternEj godk.
Peter MarkendahlOK KlyftamoEj godk.
Markus GrundOK RotoEj start
Andreas AnderssonOK RotoEj start

H17-20 4840 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK81:51G

H16 5050 meter 28 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Karl-Johan WestbergOK Tranan35:57M
2Johan HögstrandMarkbygdens OK36:32M
3Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK39:33M
4Johan SalomonssonVänersborgs SK41:05E
5Patrik EickhoffSävedalens AIK44:24G
6Johan AttforsTolered-Utby Ol-klubb45:38G
7Markus EliassonSOK 6848:51S
8David JohanssonRydboholms SK49:31S
9Herman AnderssonLidköpings VSK49:47S
10Johan BergagårdTolered-Utby Ol-klubb50:38S
11Johan SparrevikLerums SOK53:59S
12Anton KööhlerTrollhättans SOK54:36B
13Carl LindauTolered-Utby Ol-klubb57:54B
14Anders JärpedalOK Skogsvargarna60:04B
15Hugo EngströmLerums SOK61:44B
16Martin FriskMarkbygdens OK62:09B
17Sebastian RosenlindOK Orinto63:12J
18Johan BlickOK Alehof72:28J
19Adam FredénFalköpings AIK OK75:14J
20Albert SkaarRyda SK76:04J
Simon OlssonKungälvs OKEj godk.
Jens RambergFK HerkulesEj godk.
Albin AnderssonMarkbygdens OKEj godk.
Max CoxnerLerums SOKEj start
Oskar ArvidssonFK HerkulesEj start
Emil KarlssonOK AlehofEj start
Petter JonassonGöteborg-Majorna OKEj start
Simon AsplundKungälvs OKEj start

H14 4220 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Simon SkogmanMarkbygdens OK35:15E
2Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb36:57E
3Linus HugohOK Landehof37:35E
4Jesper SjögrenOK Kullingshof37:51E
5Rasmus LygnerLerums SOK39:11E
6Pontus JohanssonOK Kullingshof39:48E
7Martin LarssonHestra IF39:54E
8Jesper LiderudLidköpings VSK41:31G
9Rasmus BäckOK Kullingshof42:54G
10Johan IvarssonOK Kullingshof43:27G
11Daniel SöderströmOK Skogsvargarna43:51G
12Filip AnderssonMarkbygdens OK45:25S
13Anton BlomIK Uven45:43S
14Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK46:53S
15Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK47:14S
16Simon PalmOK Orinto47:16S
17Emil AnderssonOK Kullingshof47:52S
18Simon SamuelssonIK Ymer49:04S
19Per MobergVänersborgs SK50:04S
20Jakob LundOK Orinto53:39S
21Niklas HelmertzFK Herkules55:21B
22Albin PetrénKungälvs OK57:33B
23Emil AnderssonOK Alehof65:05J
24Leo KarestrandFK Herkules66:55J
25Fredrik KjörkFrölunda OL79:06J
26Joakim GustavssonIK Albion82:44J
Emil BörjessonLidköpings VSKEj godk.
Martin Johansson-AhlbergerHestra IFEj godk.
Jonas BäckströmIF RigorEj godk.
Axel BarkestedtOK KullingshofEj start
Anton KarlssonOK KullingshofEj start
Johan GunnarssonLerums SOKEj start

H12 2970 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Gustaf SparrevikLerums SOK23:23G
2Oskar LindqvistSävedalens AIK24:21G
3Markus LarssonHestra IF25:00G
4Max HartikkaOK Skogsvargarna27:24S
5Erik Bäcklund EkwallTrollhättans SOK29:00S
6Niklas FriskMarkbygdens OK29:29S
7Per JohanssonFrölunda OL29:37S
8Viktor YngströmFrölunda OL30:27S
9Tobias PentonenHestra IF31:00S
10Felix GarmerGöteborg-Majorna OK31:22S
11Arvid HammarFK Herkules32:43B
12Alfred LarssonBredareds IF33:08B
13Philip NäslundOK Landehof33:25B
14Linus LandergrenIK Ymer33:42B
15Heino OllinSävedalens AIK33:54B
16Filip BarkestedtOK Kullingshof35:43B
17Erik ForsHestra IF36:12J
18Samuel SandgrenVänersborgs SK37:25J
19Jacob LövstedtSjövalla FK38:26J
20Emil JohanssonOK Kullingshof38:57J
21Jesper MattssonGöteborg-Majorna OK42:39J
22Alfred JanssonVänersborgs SK43:13J
23Karl KarlssonOK Kullingshof43:28J
24Dennis KarströmFK Herkules45:55J
25Erik LarssonLerums SOK47:33J
26Scott PowellSävedalens AIK47:38J
27Olof LennartssonOK Flundrehof48:04J
28Oskar VamlingFrölunda OL49:01J
29Patrik AndrénIF Rigor52:23J
30Einar NordgrenBredareds IF53:40J
31Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK56:45J
Nils AlexanderssonStora Tuna OKEj godk.
Fredrik ÖckerstedtSjövalla FKEj start
Oscar RenbergFK HerkulesEj start
Fredrik LindFK HerkulesEj start

H10 2330 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Victor HelgessonHestra IF20:19B
2Otto StuhlhoferOK Landehof20:37B
3Emil JohanssonBredareds IF20:42B
4Gustav YngströmFrölunda OL22:06B
5Anton BobergIF Rigor22:39B
6Isak HartikkaOK Skogsvargarna23:45B
7Jonatan LarssonSävedalens AIK25:41B
8Erik BjörklundSjövalla FK26:31B
9Albin PålssonKungälvs OK27:00B
10Samuel PlumppuBredareds IF28:02B
11Elias Bäcklund-EkwallTrollhättans SOK29:06B
12Johan HöögOK Kullingshof31:39B
13Filip ZachrissonKungälvs OK34:24J
14Carl AgrellSävedalens AIK35:45J
15Andreé WüstOK Kullingshof38:58J
16Erik BlickOK Alehof42:29J
Jesper AnderssonOK KullingshofEj start

D75 2630 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK46:02G
2Evelyn AlexanderssonLerums SOK46:41G
3Inga-Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad59:51S

D70 2630 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anna-Lisa AnderssonLidköpings VSK39:09G
2Brita SärdqvistIK Ymer43:16G
3Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK45:08S
4Anita PehrsonIstrums SK45:48S
5Britta SahlIF Hagen48:33S
6Ingrid BorglidenVänersborgs SK52:21S
7Ann-Marie SärénBorås GIF57:51B
8Anita AnderssonFjärås AIK63:33
9Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK64:30

D65 3200 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Birgitta StenströmVänersborgs SK41:36G
2Ulla HöökOK Klyftamo43:31G
3Margit RybergOK Klyftamo48:43S
4Elvy BörjessonOK Alehof54:37S
5Margareta JohanssonTrollhättans SOK54:48S
6Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK56:45S
7Lisbeth JohanssonSödertälje-Nykvarn OF57:42S
8Marianne JohanssonSävedalens AIK77:52
Inga PerssonOK LandehofEj start

D60 3580 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ingrid HermanssonIK Ymer41:35G
2Berit IvehagFrämmestads IK42:48G
3Gunnel PalgrimVänersborgs SK45:20G
4Gunnel KarlssonSOK 6846:15G
5Enid IngemarssonHestra IF48:13S
6Ann-Christine BorgFrölunda OL51:47S
7Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK55:13S
8Lillemor LorénOK Frisene55:48S
9Anne-Marie TiveljungIK Gandvik56:10S
10Inger GreenSjövalla FK73:39
Anna-Lena NythOK OrintoEj start
Ann-Britt JohanssonIK SternEj start

D55 3580 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Britt-Marie LarssonSOK 6835:54G
2Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL38:51G
3Karin AxelssonIK Uven41:07S
4Eva BlomströmIK Stern41:17S
5Britt-Marie GrönroosOK Alehof45:44S
6Marianne FaxénSävedalens AIK46:18S
7Ann-Christin LarssonOK Frisene46:25S
8Inger JönssonIK Ymer47:24S
9Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb50:33S
10Gullan AnderssonIK Gandvik54:13
11Ingegerd OlssonOK Alehof54:52
12Eva SvenssonUlricehamns OK56:46
13Lizzie HansenOK Landehof59:50
14Birgitta AxelssonOK Skogsmunken99:48

D55 MOTION 2980 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Annika HerderssonMarkbygdens OK52:03S
2Görel NordinVänersborgs SK53:52S
3Eva-Maj JohanssonFritsla VIK58:14S
4Monica SwärdGöteborgs Spårvägars GIF88:14

D50 3670 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anneli BranderStenungsunds OK38:31G
1Marianne KlassonUlricehamns OK38:31G
3Inger SvenssonLidköpings VSK39:54G
4Gunilla HogedalVänersborgs SK40:33G
5Kristina UnossonBredareds IF41:10G
6Solveig HedenblomSjövalla FK43:32S
7My EngströmLerums SOK44:39S
8Inger JohanssonOK Klyftamo48:34S
9Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb49:25S
10Gunnel LitzellOK Kullingshof50:49S
11Evamarie LundahlIF Hagen51:38S
12Gunnel SvantessonIK Ymer54:40S
13Yvonne SvenssonOK Kullingshof57:22B
14Margareta NetzTrollhättans SOK57:45B

D45 3920 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK36:22G
2Maria HalvarssonFjärås AIK39:41G
3Lena LarssonGöteborg-Majorna OK40:28G
4Britta SahlinVänersborgs SK40:36G
5Lena ErikssonElfsborg SOK41:04S
6Marina NilssonKungälvs OK42:59S
7Marianne HanssonBredareds IF43:19S
8Maria OlssonLerums SOK43:25S
9Marie HögstrandMarkbygdens OK44:02S
10Annette Falck-LarssonVänersborgs SK45:08S
11Lena FromIK Stern52:21B
12Agneta JohanssonRydboholms SK55:53B
13Christina NilssonLerums SOK56:01
14Helena LarssonHestra IF56:09
15Monika NilssonOK Alehof56:26
16Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb57:11
17Marianne JohanssonOK Kullingshof59:08
18Marie HermanssonOK Kullingshof70:44
19Ylva JohanssonOK Skogsvargarna78:57
20Inger LarssonBredareds IF79:35
Monica KnutssonSävedalens AIKEj godk.
Ros-Marie DahlbergFalköpings AIK OKEj godk.
Anna-Lena SvenssonLidköpings VSKEj godk.
Monika LjunglideOK KullingshofEj start
Ylva GefvertOK P4Ej start

D45 MOTION 3670 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lena BergstrandKungälvs OK49:26S
2Gun FriskMarkbygdens OK51:38S
3Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK53:45S
4Kerstin Haugen-LundBorås GIF62:07B
5Ingrid JessenFrämmestads IK65:24B
6Annelie JohanssonFalköpings AIK OK76:18
7Ann-Britt LarssonFalköpings AIK OK86:40
8Agneta LennartssonOK Flundrehof92:54
Kristina SvenningFalköpings AIK OKEj godk.

D40 3920 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Carina IvarssonOK Kullingshof40:02G
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK40:57G
3Anna AsplundKungälvs OK46:10S
4Susanne JohanssonFjärås AIK51:28S
5Katarina HaaseVänersborgs SK52:16S
6Kerstin YngströmFrölunda OL53:49S
7Monika JohanssonBredareds IF55:03S
8Kristin BackVänersborgs SK56:14S
9Monica LaageFalköpings AIK OK60:05B
10Helena AnderssonMarkbygdens OK61:10B
11Eva FalckOK Räven61:23B
12Ingela NordgrenBredareds IF63:15
13Maria WallinOK Roto73:22
14Caroline NäslundOK Landehof74:05
Jenny HomannFrölunda OLEj start

D35 4490 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Jessica AnderssonVänersborgs SK43:16G
2Helena BååthHestra IF46:40G
3Anna ErikssonOK Landehof47:35G
4Anna KalméusFrölunda OL49:16S
5Sofia KarlssonOK Landehof53:26S
6Anna-karin RybergOK Klyftamo60:26S
7Åsa MagnussonIK Hakarpspojkarna65:08B
Malin TengströmFrämmestads IKEj start
Inger CederbergVänersborgs SKEj start

D35 MOTION 3670 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Susanne HartikkaOK Skogsvargarna48:59S
2Lena HörbergIK Stern53:31S
3Christina PetterssonSjövalla FK54:39S
4Camilla AnderssonVänersborgs SK54:59S
5Frida MannfolkUlricehamns OK55:48S
6Ann StrandforsIK Uven56:26S
7Ingalill GrundOK Roto56:33S
8Helene KarlssonOK Kullingshof62:18B
9Margaretha HöögOK Kullingshof80:11
10Annika HallénTrollhättans SOK95:35
Marie FröstadKungälvs OKEj start
Kristina LyonFalköpings AIK OKEj start

D21 5060 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Linda MartinssonIF Marin Väst48:58G
2Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK50:34G
3Emelie SvalinVänersborgs SK52:50G
4Åsa BobergIF Rigor52:58G
5Malin SörstrandSOK 6853:52G
6Emma TryggesonGöteborg-Majorna OK54:20S
7Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK56:01S
8Linda WennerlundGöteborg-Majorna OK56:17S
9Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK57:39S
10Josefin AntonssonOK Löftan57:59S
11Britt-Marie ErlandssonStigsökarna59:19S
12Marie JohanssonGöteborg-Majorna OK59:21S
13Therese LarssonOK Kroppefjäll64:55S
14Annelie LitzellOK Kullingshof67:42S
15Anna SäfstenFK Herkules73:37B
16Birgitta WingqvistRingsjö OK80:56
17Maria ThelinJönköpings OK81:16
Katja Leibe BergstedtMarkbygdens OKEj godk.
Ylva SunessonOK AlehofEj godk.
Anna LarssonIF HagenEj start
Jenny NymanVänersborgs SKEj start
Tove AlexanderssonStora Tuna OKEj start
Jenny LarssonOK KlyftamoEj start
Linda GränswallFrämmestads IKEj start
Martina D StigssonVänersborgs SKEj start

D21 MOTION 3670 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Isabelle RydénOK Alehof44:12S
2Sofia JessenFrämmestads IK47:35S
3Teres ZachrissonKungälvs OK67:53B

D20 4510 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Emelie UnossonBredareds IF46:35G
2Kristin SkaarRyda SK48:57G
3Sofia LarssonHestra IF54:32S
4Lisa WeimannIK Uven57:41S
5Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubb58:56S
6Ida EngströmLerums SOK68:06B
Terese WängdahlOK GipenEj start

D16 4050 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Elin StrandhagenGöteborg-Majorna OK43:32M
2Lisa LarssonBredareds IF44:54M
3Julia EngströmTolered-Utby Ol-klubb46:22M
4Amanda KarlssonUlricehamns OK55:57G
5Sara AnderssonOK Flundrehof57:16G
6Anna LarssonFalköpings AIK OK59:36S
7Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb62:33S
8Frida StrandbergSävedalens AIK65:12S
9Kajsa NybergSävedalens AIK115:05J
Linnéa LennartssonOK FlundrehofEj godk.
Frida LaageFalköpings AIK OKEj godk.
Ingrid WadmanGöteborg-Majorna OKEj start
Amanda HallénTrollhättans SOKEj start
Clara GarmerGöteborg-Majorna OKEj start
Hanna SandgrenVänersborgs SKEj start
Ellinor JohanssonOK SkogsstjärnanEj start

D14 3670 meter 41 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Amilia BjörklundSävedalens AIK29:21E
2Josefin AnderssonMarkbygdens OK31:47E
3Anna WallinSjövalla FK32:27E
4Elin HögstrandMarkbygdens OK32:28E
5Linnea WahlgrenSjövalla FK32:40E
6Elin BlickOK Alehof33:19G
7Sofia JohanssonTrollhättans SOK33:23G
8Lovisa HanssonBredareds IF33:47G
9Paula JungbjerFK Herkules33:54G
10Therese EnengeBredareds IF35:51G
11Karin ElofssonFjärås AIK37:36S
12Felicia StuhlhoferOK Landehof40:10S
13Erika LindqvistSävedalens AIK40:16S
14Pernilla KarlssonMarkbygdens OK40:44S
15Madeleine AttforsTolered-Utby Ol-klubb41:29S
16Sara IvarssonOK Kullingshof42:51S
17Caroline LövstedtSjövalla FK43:22S
18Emmeli AxmalmSävedalens AIK45:27B
19Frida BjörklundSjövalla FK45:43B
20Lina JosefssonRydboholms SK46:02B
21Julia AsplundKungälvs OK46:05B
22Malin DahlbergFalköpings AIK OK46:43B
23Viktoria StrandbergFalköpings AIK OK46:50B
24Lovisa MannfolkUlricehamns OK47:08B
25Paulina ArvidssonOK Kullingshof48:24B
26Elin JohanssonFjärås AIK51:33B
27Frida StrömgårdRydboholms SK51:44B
28Emma GranérOK Kullingshof53:57J
29Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK54:22J
30Marianne WadmanGöteborg-Majorna OK56:23J
31Annie MajlövOK Kullingshof57:21J
32Martina JohanssonBredareds IF59:10J
33Amanda KarestrandLerums SOK60:05J
34Karin HaaseVänersborgs SK60:29J
35Olivia NäslundOK Landehof67:16J
36Stina GustafssonTolered-Utby Ol-klubb80:27J
Filippa SpånérSävedalens AIKEj start
Lisa WulfsbergKungälvs OKEj start
Åsa BogrenIF HagenEj start
Mina CoxnerLerums SOKEj start
Lina HenrikssonSävedalens AIKEj start

D12 2970 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Sofia SjögrenOK Kullingshof26:37G
2Klara PålssonKungälvs OK28:30G
3Kristin HöögOK Kullingshof30:42S
4Elin ClaessonOK Orinto31:34S
5Tilda KarlssonOK Alehof33:08S
6Clara WallinSjövalla FK33:14S
7Emelie BäckOK Kullingshof34:38S
8Johanna AndersonLerums SOK35:10S
9Ylva MattssonTolered-Utby Ol-klubb37:25B
10Emelie AnderssonVänersborgs SK38:55B
11Hanna GawlitzaFK Herkules43:07J
12Elin WahlgrenSjövalla FK44:05J
13Linnea BergstrandKungälvs OK46:18J
14Ellinor ÅhmanBredareds IF48:12J
15Ida KarestrandLerums SOK50:01J
16Clara MannfolkUlricehamns OK55:01J
17Frida ArvidssonFK Herkules58:06J
Lina HedströmLerums SOKEj start
Hanna LyonFalköpings AIK OKEj start
Cherie SjöblomFrölunda OLEj start
Sofia JohanssonOK AlehofEj start
Erica PetterssonSjövalla FKEj start
Danielle FröstadKungälvs OKEj start

D10 2330 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Agnes SpånérSävedalens AIK20:23B
2Line CederbergVänersborgs SK21:35B
3Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK23:44B
4Emma HimmelmannSjövalla FK24:32B
5Johanna StrandbergFalköpings AIK OK24:35B
6Olivia NymanVänersborgs SK26:23B
7Elin PetterssonSjövalla FK26:31B
8Ella WallinderGöteborg-Majorna OK26:32B
9Jasmine AxmalmSävedalens AIK26:43B
10Alice AronengBredareds IF26:48B
11Josephine StrandforsIK Uven28:15B
12Sandra WidnerGöteborg-Majorna OK28:27B
13Clara CoxLerums SOK31:13B
14Lina PålssonKungälvs OK31:47B
15Anna HenrikssonSävedalens AIK33:25J
16Lina LandergrenIK Ymer40:03J
Elsa LyonFalköpings AIK OKEj start
Wilma JanssonVänersborgs SKEj start

U4 3670 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Daniel VedinFrölunda OL57:38
2Malin NumeriusSjövalla FK71:08
3Martin LjungqvistFrölunda OL71:45
Sofia SvenningFalköpings AIK OKEj godk.

U3 2970 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Elvira ErixonIK Stern34:35
2Anna ErixonIK Stern35:03
3John GabrielssonSävedalens AIK35:25
4Mattias KihlOK Skogshjortarna44:06
5Maria LundBorås GIF44:54
6Linn SanderGöteborg-Majorna OK48:45
7Eric BrattåsenOK Skogshjortarna63:04
8Veronica SjöquistKlubblös73:54

U2 2330 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubb26:35
2Martin LundBorås GIF27:29
3Tuva Karlsson-WallumGöteborg-Majorna OK28:26
4Agnes BobergIF Rigor29:06
5Emma RenbergFK Herkules30:13
6Sofia GawlitzaFK Herkules32:23
7Sofia KlassonHestra IF32:24
8Linnea KjellénFK Herkules32:52
9Linnea Bengtsson CreaserSävedalens AIK34:09
10Julia BergdahlSävedalens AIK37:08
11Ella SjödinOK Skogshjortarna38:34
12Maja GunnarssonLerums SOK41:56
13Hanna AlmgrenBorås GIF42:33
14Stina NordgrenBredareds IF44:37
15Kasper NiklassonIF Rigor44:39
16Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK45:33
17Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK46:30
17Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK46:30
19Gustav VernholtHestra IF52:55
20Björn DetterfeltLinköpings OK74:01
Robin ArkbladOK SkogshjortarnaEj godk.
Simon CarlhammarIK UvenEj start
Leon FuruskogGöteborg-Majorna OKEj start

U1 1890 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Frida SandelinBorås GIF21:27
2Linus AnderssonOK Skogshjortarna23:55
3Amanda BäckGöteborg-Majorna OK24:20
4Clara SiglOK Skogshjortarna26:00
5Elisa RichardsOK Skogshjortarna26:25
6Anton ViklundLerums SOK27:06
7Kajsa StröbyTolered-Utby Ol-klubb27:14
8Axel JohanssonFrölunda OL27:22
9Stina StröbyTolered-Utby Ol-klubb28:55
10Niclas SjöquistKlubblös29:47
11Lisa KalméusFrölunda OL30:27
12Lisa SamuelssonIK Ymer30:43
13Emelie LorénOK Landehof30:59
14Arvid MajlövOK Kullingshof31:02
14Andreas LarssonOK Kullingshof31:02
16Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK31:41
17Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK31:42
18Fredrik JohanssonTolered-Utby Ol-klubb35:14
18Adam JohanssonTolered-Utby Ol-klubb35:14
20Måns SjöstedtTolered-Utby Ol-klubb41:19
Elin VokseppOK SkogshjortarnaEj godk.
Jakob WesterdahlTolered-Utby Ol-klubbEj start
Oliver LundhGöteborg-Majorna OKEj start
Linn HimmelmannSjövalla FKEj start
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbEj start

INSKOLNING 1890 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
Axel ZettergrenGöteborg-Majorna OKGodkändJ
David KarlssonOK KullingshofGodkändJ
Erik LundBorås GIFGodkändJ
Gustav MattssonKlubblösGodkändJ
Hanna AnderssonOK SkogshjortarnaGodkändJ
Helmina SärqvistOK SkogshjortarnaGodkändJ
Isabella LagoGöteborg-Majorna OKGodkändJ
Jakob ÖstmanGöteborg-Majorna OKGodkändJ
Joel PlumppuBredareds IFGodkändJ
Linnéa BjörssonOK KullingshofGodkändJ
Ludvig Hottze-GuldbrandzenOK SkogshjortarnaGodkändJ
Miranda SkidstadKlubblösGodkändJ
Nora AronengBredareds IFGodkändJ
Olle ÅreböckGöteborg-Majorna OKGodkändJ
Robert AgrellSävedalens AIKGodkändJ
Sara JosefssonRydboholms SKGodkändJ
Simon BengtssonOK SkogshjortarnaGodkändJ
Sofia JosefssonRydboholms SKGodkändJ

ÖPPEN 1 2330 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Katrin AdrianSjövalla FK25:37B
2Susanna RosenlindOK Orinto27:56B
3Torun RosenlindOK Orinto28:00B
4Sandra WetterstenKlubblös39:12
5Linnea AxedeKlubblös40:26
6Vera TörnblomTrollhättans SK40:28
7Anders LarssonSävedalens AIK41:14
8Helena StrandbergFalköpings AIK OK41:27
9Oskar LarssonSävedalens AIK47:24
10Inger EismarkIFK Göteborg62:08
11Krister CaarpSOK 6863:17
12Anna-Karin DavidssonSOK 6863:18
13Lia DetterfeltKlubblös75:39

ÖPPEN 2 2970 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Fredrik AnderssonIK Uven28:27B
2Anton FrämbergGöteborgs Skidklubb36:12B
3Magnus CarlströmIK Hakarpspojkarna36:44B
4Patrik AxelssonOK Kullingshof41:08
5Ulla-Karin GustafssonTolered-Utby Ol-klubb42:08
6Karina LövstedtSjövalla FK42:13
7Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK42:58
8Jeff DavisUA Club44:32
9Ulf SkogmanKinnaströms SK46:20
10Maria VamlingFrölunda OL46:44
11Elisabeth RunessonOK Orinto47:03
12Christina WernerssonOK Orinto54:04
13Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK55:59
14Ingela LarssonOK Kullingshof61:18
15Carina MajlövOK Kullingshof61:19
16Vira NordhTrollhättans SK67:18
17Cindy SjöblomFrölunda OL68:42
18Magnus HederstömOK Skogshjortarna86:33
19Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb92:21

ÖPPEN 3 4080 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Niklas LorénOK Kullingshof42:50B
2Sandra JohanssonOK Kullingshof50:49B
3Lars SönsterödSOK 6856:34
4Staffan JohanssonGöteborgs Skidklubb58:02
5Maria KarlssonGöteborgs Skidklubb58:07
6Gunilla HimmelmanSjövalla FK58:38
7Samuel PilerotKlubblös62:17
8Per PilerotIK Stern62:19
9Lena LarssonHestra IF72:56

ÖPPEN 4 2980 meter 38 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Göran FriskOK Kullingshof25:54B
2Kent GustafssonTolered-Utby Ol-klubb30:34B
3Robert BertilssonHelsingborgs SOK31:34B
4Staffan StrandellGöteborgs Skidklubb32:25B
5Ingemar StrandellGöteborgs Skidklubb32:41B
6Svante JohanssonGöteborgs Skidklubb38:13
7Åsa DetterfeltLinköpings OK38:15
8Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb40:32
9Kajsa LarssonHestra IF41:29
10Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb42:00
11Lars TorstenssonGöteborgs Skidklubb42:11
12Lennart ForsHestra IF43:45
13Camilla BjörklundSjövalla FK44:36
14Maare OllinSävedalens AIK46:18
15Lennart VamlingFrölunda OL47:26
16Claes JohanssonOK Kullingshof47:54
17Åke ErikssonGöteborg-Majorna OK48:04
18Karin BergdahlSävedalens AIK49:10
19Jenny GustavssonHelsingborgs SOK49:19
20Berit BarkestedtOK Kullingshof50:49
21Annika BäckOK Kullingshof50:52
22Knut SvenningFalköpings AIK OK51:54
23Bertil JohanssonOK Landehof52:15
24Elin GöranssonOK Kullingshof52:52
25Boris JönssonIK Ymer53:25
26Karin LarssonTolered-Utby Ol-klubb54:26
27Eva ÅhsbergSjövalla FK57:19
28Harry AnderssonOK Kullingshof61:01
29Birgitta HammerIF Rigor63:32
30Lena SvenssonSOK 6863:53
31Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb64:21
32Barbro EckerlidSävedalens AIK65:36
33Gunilla SondénFK Herkules66:40
34Britt-Marie EkbergOK Orinto72:11
35Torbjörn LarssonFalköpings AIK OK83:09
36Magdalena AgrellSävedalens AIK84:55
37Gunnar ErikssonAvesta OK88:45
P-O SärenBorås GIFEj godk.

ÖPPEN 5 4220 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Linda SkogHjärnarps GH OL42:55B
2Rune EliassonFalkenbergs OK43:59B
3Dennis AnderssonTolered-Utby Ol-klubb45:14B
4Magnus Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb45:39B
5Magnus PalmOK Orinto48:21B
6Leif NilssonGöteborgs Skidklubb51:33B
7Carl BjörssonOK Kullingshof54:03B
8Kjell JohanssonOK Kullingshof55:52B
9Fredrika KarlssonOK Landehof56:50
10Robert AnderssonRyda SK58:45
11Karin ScharlIK Ymer59:21
12Karin WahlgrenSjövalla FK60:13
13Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb60:36
14Sten HelmertzFK Herkules61:12
15Annelie MagnussonBredareds IF62:30
16Claes-Göran MagnussonBredareds IF66:11
17Håkan WesterbrgIF Rigor70:08
18Gunnar ChristianssonTrollhättans SK70:32
19Mick JohanssonFrölunda OL71:58
20Lars-Erik MorbergFrölunda OL72:10
21Sture AnderssonIF Rigor74:08
22Hans SvenssonSjövalla FK78:54
23Christer SjöströmTolered-Utby Ol-klubb81:51
24Bent_Åke SjöströmTolered-Utby Ol-klubb84:57
25Mattias SteisnerTolered-Utby Ol-klubb105:26
Lothar AlsterbergFK HerkulesEj godk.
Staffan WelanderOK P4Ej start

ÖPPEN 6 5310 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK66:32B
2Lasse BjörfjällBredareds IF70:05B
3Björn BältsjöSävedalens AIK73:06B
4Hans HellströmGöteborg-Majorna OK104:59
5Johnny NylénSOK Knallen184:31
6Ann KärrbrandSOK Knallen184:54

ÖPPEN 7 3200 meter 60 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb26:27B
2Kennet ÖhlundIK Ymer26:28B
3Lars AnderssonOK Flundrehof27:44B
4Camilla ÖhgrenSävedalens AIK28:28B
5Joakim MillegårdSävedalens AIK29:28B
6Maria MunterSävedalens AIK30:18B
7Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK30:29B
8Bengt ClassonOK Orinto31:44B
9Erik AgrellSävedalens AIK31:55B
10Per GustafssonRyda SK32:34B
11Lennart AnderssonSOK 6833:20B
12Anders EkbergMarkbygdens OK33:31B
13Conny SahlinVänersborgs SK34:14B
14Gert JohanssonIK Gandvik35:33B
15Kristina Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb35:34B
16Fredrik DavidsonSOK 6836:28
17Cathrine DavidsonSOK 6836:43
18Sven ErikssonOK Landehof36:47
19Martina LindbergIK Ymer38:43
20Jörgen FriskMarkbygdens OK39:03
21Stefan StoltVänersborgs SK39:30
22Sverker DjerfKlubblös39:40
23Leo KullmanOK Alehof40:10
24Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK40:12
25Marie EckerlidSävedalens AIK40:15
26Gösta ClaessonRydboholms SK40:29
27Göran GranathTolered-Utby Ol-klubb40:45
28Ralf LennartssonOK Flundrehof41:07
29Linda GunnarassonLerums SOK41:11
30Birgitta HosaIdefjordens SK41:16
31Kjell TorberntssonOK Alehof41:21
32Inger SundinOK Landehof41:25
33Åsa NybergGöteborg-Majorna OK42:11
34Ulla GranérOK Kullingshof43:28
35Joakim RambergFK Herkules43:36
36Kerstin OlaussonStenungsunds OK43:43
37Bo BengtssonOK Alehof44:22
38Malin EliassonSOK 6846:21
39Karin SamuelssonIK Ymer46:43
40Leif RydbergIstrums SK47:06
41Maria LandergrenIK Ymer47:20
42Lennart MattssonOK Alehof47:46
43Ulf LarssonLerums SOK48:02
44Malin MarthinssonHylte OK49:01
45Sara LindgrenKlubblös49:54
46Kjell RybergIFK Göteborg50:26
47Thore JohanssonIK Gandvik50:28
48Torbjörn HaginIK Gandvik52:05
49Barbro JohanssonSjövalla FK56:37
50Ulla SönsterödSOK 6858:47
51Britt-Marie RydbergIstrums SK61:27
52Karin ElfmanIF Marin Väst62:00
53Bengt MohlinGöteborgs Skidklubb70:37
54Lars ZachrissonKungälvs OK71:13
55Daniel ZachrissonKungälvs OK71:14
56Radka KühnelTrollhättans SOK72:33
57Eva-Lotta StoltVänersborgs SK76:09
58Johanna StoltVänersborgs SK82:46
Eva AdolfssonIK YmerEj godk.
Kerstin AdreanSjövalla FKEj godk.

ÖPPEN 8 4730 meter 31 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Tale GulliksenSävedalens AIK42:09B
2Anders SjögrenOK Kullingshof42:36B
3Stefan AronengHestra IF43:33B
4Robert WestmanOK Alehof45:47B
5Lars HelgessonHestra IF48:07B
6Lars JonssonOK Alehof48:53B
7Andreas RomFrämmestads IK49:07B
8Magnus BrobackOK Flundrehof49:45B
9David HäggGotlands Bro OK50:19B
10Markus GardeliusGotlands Bro OK52:33B
11Anna LövgärdOK Alehof55:23B
12Erik BlomströmIK Stern56:43
13Karin KullmanOK Alehof58:09
14Lars ErikssonMarkbygdens OK58:43
15Patrik ChristensenKlubblös58:55
16Anders JohanssonTrollhättans SOK59:43
17Sara LorénOK Kullingshof60:50
18Jonas DetterfeltLinköpings OK62:27
19Kurt EkbergOK Orinto63:42
20Kenneth AndersoonNässjö OK65:57
21Luba NilssonKungälvs OK67:16
22Björn BorgGöteborg-Majorna OK68:41
23Roland LarssonTolered-Utby Ol-klubb70:34
24Lars BörjessonIstrums SK71:53
25Kent PetterssonIFK Göteborg73:05
26Bo HjalmarssonGällstads IF74:11
27Ragnar FallströmLerums SOK75:08
28Cecilia RomFrämmestads IK75:42
29Henry SvenssonSOK 6876:21
30Conny WernerssonOK Orinto94:33
Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SKEj godk.

ÖPPEN 9 6850 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Simon AnderssonOK Kullingshof54:21B
2Mikael ÖhgrenSävedalens AIK54:48B
3Björn LindkvistSjövalla FK61:10B
4Anders JohanssonSjövalla FK61:15B
5Mikael PalgrimVänersborgs SK62:09B
5Robert JohanssonIK Stern62:09B
7Ulf LunnhedOK Reftele63:09B
8Conny KällmanOK Kullingshof63:19B
9Gustav JonssonHelsingborgs SOK63:42B
10Andreas ClaessonOK Kullingshof73:30
11Klas AdolfssonIK Ymer92:25
12Lennart WiderströmIK Ymer94:46
Emil AlexanderssonStora Tuna OKEj godk.


Skapad 2007-09-23 21:03:45 med OLA version 3.5.1