Hjortnatta 2007, Klassresultatlista

2007-03-30


H21 LÅNG 10020 meter 51 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Tobias NobornIFK Göteborg73:350:00G
2Henrik EliassonIFK Göteborg79:576:22G
3Tommy AnderssonVänersborgs SK80:156:40G
4Erik EngstrandIFK Göteborg81:528:17G
5Thomas AspIFK Göteborg81:558:20G
6Martin IvarssonVänersborgs SK82:078:32S
7Jan HildingHestra IF82:238:48S
8Andreas JohanssonIFK Göteborg82:479:12S
9David BejbomVänersborgs SK84:0110:26S
10Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK85:0011:25S
11Osvald Kosac.Sävedalens AIK87:1013:35S
12Rickard PentonenHestra IF88:0214:27S
13Johan OtterströmGöteborg-Majorna OK88:2214:47S
14Daniel HjortvallHestra IF89:1415:39S
15Simon JakobsonTibro OK90:0716:32S
16Anders CarlssonVänersborgs SK91:1017:35S
17Jonas GustafssonVänersborgs SK92:3919:04S
18Erik TengvallVänersborgs SK93:3419:59S
19Jonas HogedalVänersborgs SK94:2020:45S
20Kalle WraneSävedalens AIK94:2420:49S
21Fredrik EliassonIK Stern95:1721:42S
22Rickard HolmqvistHestra IF96:0322:28S
23Magnus AxelssonGöteborg-Majorna OK97:2223:47S
24Andreas HolmqvistHestra IF97:2723:52S
25Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb98:4525:10S
26Anders HöijeGöteborg-Majorna OK99:1725:42S
27Thibaut MagneGöteborg-Majorna OK99:2125:46S
28Joakim AlbrektssonHestra IF105:1331:38B
29Andreas MelinOK Gisle105:1931:44B
30Lennart BengtssonFalkenbergs OK107:2633:51B
31Peter ClaessonIFK Göteborg108:1234:37B
32Anders WadstenOK Landehof108:1334:38B
33Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan111:2737:52
34Thomas LjungOK Kullingshof111:2937:54
35Jonatan BörjessonHestra IF111:3938:04
36Magnus UllmanOK Alehof117:1443:39
Niclas WesterbergIF HagenEj godk.
Richard TengströmVänersborgs SKEj godk.
Per-Anders EggertsenIFK GöteborgEj godk.
Johan Greger LarssonIFK GöteborgEj godk.
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKEj godk.
Johan PerssonOK SkogsfalkenEj godk.
Kristjan LaasIFK GöteborgEj godk.
Jesper StenströmVänersborgs SKEj godk.
Mats KindlundOK TrananEj godk.
Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OKEj start
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKEj start
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKEj start
Peter CederbergVänersborgs SKEj start
Per AndréassonOK SkogsfalkenEj start
Daniel NetzVänersborgs SKEj start

D21 LÅNG 5510 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Laila B HöglundFK Herkules54:280:00G

H80 2480 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK39:330:00G
2Bengt OlaussonOK Orinto49:3610:03S

H75 2480 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Sven-Johan PerssonIK Gandvik29:530:00G
2Björn BromanGöteborg-Majorna OK36:356:42S
3Bengt FranckGöteborg-Majorna OK37:538:00S
4Karlerik FranssonTrollhättans SOK38:148:21S

H70 2790 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Sten JohanssonOK Kullingshof33:260:00G
2Göran MalmbergIK Gandvik33:560:30G
3Ingemar HolmbergIF Hagen36:303:04G
4Roland AasaIK Uven36:583:32G
5Arne FredholmFrölunda OL49:4916:23B
6Totte HolmMarkbygdens OK53:4620:20
7Folke HörstrandOK Klyftamo64:0430:38

H65 3140 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Roland DahlIFK Göteborg32:270:00G
2Rune ArvidssonMarkbygdens OK34:312:04G
3Åke NordbergOK Klyftamo39:597:32S
4Henrik HvoslefIK Stern40:358:08S
5Karl-Axel JohanssonIK Uven46:5814:31S
6Ingvar OttossonGöteborg-Majorna OK50:3718:10
7Bror AndreassonTolered-Utby Ol-klubb56:0423:37
8Bo WesterbergVänersborgs SK59:1726:50
Lars LjungbergTrollhättans SOKEj godk.

H60 3610 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Roland NilssonFalköpings AIK OK34:270:00G
2Dag LorénOK Frisene38:444:17G
3Kent OlaussonOK Orinto41:477:20S
3Christer WestbergIFK Göteborg41:477:20S
5Ingemar LindblomIFK Göteborg46:5712:30S
6Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK47:3213:05S
7Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK48:5214:25S
8Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK49:2414:57B
9Jonas LarssonOK Kullingshof52:0317:36B
10Tommy PedersenOK Orinto66:4332:16
Jan Olav CarlssonIF HagenEj start

H55 3950 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Björn JägerströmIK Uven39:590:00G
2Kent ErikssonIFK Göteborg40:410:42G
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:521:53G
4Leif RylanderMarkbygdens OK47:257:26S
5Lasse HogedalVänersborgs SK48:208:21S
6Göran LarssonVänersborgs SK52:2112:22S
7Lennart JakobsonTibro OK62:3622:37
Dan KrantzIK GandvikEj godk.
Börje GustavssonTrollhättans SOKEj godk.

H50 4370 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Anders BjörklundSävedalens AIK41:230:00G
2Lennart KarlssonMarkbygdens OK46:475:24G
3Jerker NetzTrollhättans SOK47:145:51S
4Håkan SanderiLidköpings VSK48:146:51S
5Anders SpånérSävedalens AIK49:207:57S
6Ulf PalmérUlricehamns OK53:1211:49S
7Ingemar BertilssonFK Herkules62:1320:50B
8Owe TörnrothHjobygdens OK63:5422:31
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK70:3329:10
10Hans AnderssonIK Gandvik71:2229:59
11Urban LarssonIF Hagen82:4641:23
Conny SahlinVänersborgs SKEj start

H45 4710 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Roger HallgrenIFK Göteborg40:510:00G
2Mats LindqvistSävedalens AIK45:294:38G
3Ulf WallinSjövalla FK46:435:52S
4Hans HultmanSävedalens AIK47:036:12S
5Bo HerderssonMarkbygdens OK47:146:23S
6Andrew LagoGöteborg-Majorna OK47:527:01S
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK47:567:05S
8Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL47:587:07S
9Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK48:357:44S
10Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK49:008:09S
11Erik HellsvikIK Gandvik49:358:44S
12Stefan GustafssonIFK Göteborg52:1411:23S
13Magnus WideFK Herkules53:2312:32S
14Nils-Olof LarssonVänersborgs SK55:1914:28S
15Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK59:5018:59B
16Dick NymanUddevalla IS71:0430:13
17Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK72:1431:23
Jörgen IvarssonHestra IFEj start
Martin EickhoffSävedalens AIKEj start

H40 5060 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Per KjellanderGöteborg-Majorna OK41:030:00G
2Janne MattssonTrollhättans SOK42:101:07G
3Bo HallbergFalköpings AIK OK42:301:27G
4Niklas JohanssonOK Landehof44:533:50G
5Ola WallinderGöteborg-Majorna OK45:084:05G
6Lars G JohanssonVänersborgs SK45:254:22G
7Åke WijkmarkIF Hagen45:344:31G
8Magnus SödervallIK Gandvik47:296:26S
9Peter StrömdahlOK Skogsvargarna47:376:34S
10Per AnderssonUlricehamns OK50:389:35S
11Anders SträngFalköpings AIK OK50:459:42S
12Jörgen HallénTrollhättans SOK50:509:47S
13Magnus BernhedFK Herkules52:0210:59S
14Hans KööhlerTrollhättans SOK54:0112:58S
15Bengt GrewinFrölunda OL54:4313:40S
16Anders LarssonVänersborgs SK56:2115:18S
17Anders JonssonOK Klyftamo58:3717:34S
18Remo WüstOK Kullingshof94:3453:31
Per SanderGöteborg-Majorna OKEj start
Uno SandIK GandvikEj start

H35 5060 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Fredrik SundströmHestra IF39:210:00G
2Martin SvenssonMarkbygdens OK45:316:10S
3Brett WeihartOK Orinto51:5312:32S
4Torbjörn ÖdmanHestra IF57:2518:04B
5Jonas HöijerFK Herkules67:4328:22
Anders NilssonOK SkogsstjärnanEj start

H21 5510 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb45:030:00G
2William RexOK Landehof51:076:04S
3Mikael AdrianTolered-Utby Ol-klubb51:336:30S
4Mats LjungblomGöteborg-Majorna OK52:087:05S
5Roger IvarssonFjärås AIK52:427:39S
6Jan HinderTolered-Utby Ol-klubb54:249:21S
7Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb57:3712:34S
8Robert WestmanOK Alehof58:0012:57S
9Andreas RomFrämmestads IK61:0616:03S
Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubbEj start

H20 5200 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Stefan JonssonOK Klyftamo37:280:00G
2Oskar EklöfIK Ymer42:475:19S
3Olof KrantzIK Gandvik44:427:14S
4Anton UddMarkbygdens OK48:3411:06S
5Niclas SahlinVänersborgs SK49:1211:44S
6Jimmy AnderssonOK Kullingshof51:4114:13S
7Anton HemlinIK Uven52:5515:27S
8Daniel LarssonVänersborgs SK54:0416:36B
Emil TengvallVänersborgs SKEj godk.
Oscar IvarssonHestra IFEj start

H18 4730 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Albin PetterssonMariestads FK41:540:00G
2Johan TörnrothHjobygdens OK42:370:43G
3Rickard BörjessonHestra IF45:023:08G
4Simon AnderssonOK Kullingshof47:045:10S
5Anders HedbergLerums SOK48:236:29S
6Gustav EklöfIK Ymer48:256:31S
7Andreas KarlssonMariestads FK51:049:10S
8Johan NymanIF Hagen56:0114:07S
9Joakim LjunglideOK Kullingshof56:4714:53S
10Anton Broberg-HolmIK Gandvik57:1815:24S
11David ForsOK Skogsstjärnan71:5830:04
Simon SanderiLidköpings VSKEj godk.
Oskar KrantzIK GandvikEj godk.
Rasmus PerssonFalköpings AIK OKEj godk.
David HanssonMarkbygdens OKEj godk.

H16 3440 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Johan HögstrandMarkbygdens OK24:440:00M
2John PerssonOK Alehof29:394:55E
3Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK31:206:36G
4Karl-Johan WestbergOK Tranan32:217:37G
5Patrik EickhoffSävedalens AIK32:437:59G
6Joel AnderssonIK Gandvik33:068:22S
7Joel NilssonLerums SOK33:418:57S
8Tobias MattssonTrollhättans SOK33:428:58S
9Joakim KarlssonMariestads FK34:029:18S
10Christoffer AndersénIK Gandvik35:2310:39S
11Johan SparrevikLerums SOK38:3113:47B
12Simon BörjesonRyda SK40:0615:22B
13Eric SandIK Gandvik40:2815:44B
14Albert SkaarRyda SK40:3415:50B
15Isak KrantzIK Gandvik41:3916:55B

H14 2900 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Erik ClaessonOK Orinto24:050:00E
2Joakim EliassonOK Alehof24:350:30E
3Gabriel AnderssonUlricehamns OK27:553:50E
4Johan GunnarssonLerums SOK33:399:34S
5Pontus JohanssonOK Kullingshof38:4414:39B
6Rasmus LygnerLerums SOK44:5420:49J
7Pelle RundströmOK Landehof56:0331:58J
Niklas HelmertzFK HerkulesEj godk.
Emil AnderssonOK KullingshofEj start

H12 2430 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Filip WadstenOK Landehof16:140:00G
2Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb17:100:56G
3Tobias KarlssonOK Landehof17:301:16G

D65 2480 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK31:030:00G
2Ulla LindheIK Stern35:414:38G
3Barbro VallinKungälvs OK47:3816:35B

D60 2480 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Ingrid Rex WallströmIK Uven36:040:00G
2Rosa JohanssonIK Uven37:561:52G
3Ingrid TengelandIK Gandvik45:529:48S

D55 2790 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik32:550:00G
2Karin AxelssonIK Uven36:183:23G

D50 2790 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Monica KnutssonSävedalens AIK36:290:00G
Kerstin AnderssonRyda SKEj start
Gunilla HogedalVänersborgs SKEj start

D45 3140 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Britta SahlinVänersborgs SK33:460:00G
2Anne UddMarkbygdens OK34:320:46G
3Kristin HanssonMarkbygdens OK35:241:38G

D40 3140 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Maria Skogsberg-KarlssonMariestads FK34:470:00G
2Katarina HedbergLerums SOK45:0210:15S

D35 3610 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Jenny NymanVänersborgs SK34:350:00G
2Sofia GustafssonVänersborgs SK43:278:52S

D21 3980 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Desiré RexOK Landehof45:530:00G
2Cecilia GrothKungälvs OK54:569:03S
Camilla BohmanIF HagenEj godk.

D20 3580 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Elsa JanssonFrämmestads IK30:230:00G
2Lina LarssonVänersborgs SK36:135:50S
3Terese WängdahlOK Gipen38:318:08S
4Lovisa NilssonLerums SOK40:059:42S
5Ylva FonseliusFK Herkules42:0011:37S
6Kristin SkaarRyda SK43:0812:45S
7Tove UddMarkbygdens OK44:2113:58B
8Josefin BertilssonFK Herkules46:1315:50B
9Jenny AdolfssonLerums SOK46:1915:56B
10Agnes AbrahamssonFrämmestads IK51:4621:23
11Ida EngströmLerums SOK59:3829:15
Lina LindqvistFK HerkulesEj start
Lisa WeimannIK UvenEj start

D16 3070 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Sara JonssonOK Klyftamo30:580:00M
2Linda WesterbergTrollhättans SOK39:308:32G
3Sofia WideFK Herkules42:2811:30S
4Amanda HallénTrollhättans SOK46:0315:05S
5sara anderssonOK Flundrehof52:1221:14B

D14 2660 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Linnea WahlgrenSjövalla FK21:290:00E
2Elin HögstrandMarkbygdens OK21:540:25E
3Johanna SkogumMarkbygdens OK23:261:57E
4Amilia BjörklundSävedalens AIK24:022:33E
5Erika LindqvistSävedalens AIK25:454:16G
6Anna WallinSjövalla FK26:575:28G
7Filippa SpånérSävedalens AIK28:186:49S
Hanna WadstenOK LandehofEj start

U4 2660 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Andreé WüstOK Kullingshof51:300:00B

U3 2430 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Didrik ErikssonLidköpings VSK17:590:00B
2Elin ClaessonOK Orinto26:188:19
Molly RundströmOK LandehofEj start

ÖPPEN 2 2430 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Berith PetterssonVänersborgs SK24:500:00B
2Clara WallinSjövalla FK29:304:40B
3Elin WahlgrenSjövalla FK29:354:45B
4Margareta HolmbergIF Hagen36:1511:25

ÖPPEN 4 2660 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Anne HanssonMarkbygdens OK32:150:00B
2Christer HenrikssonSävedalens AIK35:132:58B
Kjell ThorberntssonOK AlehofEj godk.

ÖPPEN 5 3440 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Nina BejbomUddevalla OK51:010:00B
2Anders SvedinLidköpings VSK52:401:39B

ÖPPEN 7 2480 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Henrik KlassonOK Gisle22:470:00B
2Bengt ClassonOK Orinto25:192:32B
3Michael MagnussonMarkbygdens OK25:543:07B
4Lennart JanssonOK Alehof27:284:41B
5Marie HögstrandMarkbygdens OK28:315:44B
6Lars AnderssonOK Flundrehof30:237:36
7Anna-Karin RödströmFalköpings AIK OK34:4812:01
8Kurt EkbergOK Orinto35:3912:52
9Cecilie RomFrämmestads IK36:3113:44
10Conny WernerssonOK Orinto42:2319:36
11Kurt AnderssonOK Kullingshof51:1028:23
12Lillemor HallinOK Landehof55:4132:54

ÖPPEN 8 3950 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Lars HelgessonHestra IF33:120:00B
2Henrik SahlströmFrämmestads IK43:5010:38B
3Tomas TranbergMarkbygdens OK44:0010:48B
4Linda GränswallFrämmestads IK48:3615:24
5Tommy RoosFalköpings AIK OK64:5031:38
Stig-Olof PetterssonLidköpings VSKEj godk.

ÖPPEN 9 5200 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+M
1Christian HolmqvistHestra IF43:040:00B
2Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK50:036:59B
3Erik JonssonHestra IF58:0415:00


Skapad 2007-03-31 00:23:54 med OLA version 3.5.1