Hjortsöndan 2006, OK Skogshjortarna, Klassresultatlista

2006-09-24


H21 LÅNG 10860 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Martin IvarssonKils OK69:52G
2Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK72:46G
3Emil BengtssonFK Friskus Varberg74:48G
4Erik EngstrandIFK Göteborg75:30G
5Tommy AnderssonVänersborgs SK77:40S
6Anders HöijeGöteborg-Majorna OK78:26S
7Robert JohanssonIK Stern78:37S
8Fredrik EliassonIK Stern79:35S
9Björn ArnessonUlricehamns OK87:22S
10Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK93:11S
11Pontus RyghMariestads FK96:12S
12Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan96:40S
13Staffan PehrsonIstrums SK98:04B
14Vidar FaxénSävedalens AIK98:17B
15Thomas LjungOK Kullingshof100:59B
16Gustaf WennerbergOK Klyftamo107:10
17Anders LövgärdOK Alehof113:19
Tobias BengtssonGöteborg-Majorna OKEj godk.
Peter LekbergSävedalens AIKEj godk.
Stefan JonssonOK KlyftamoEj godk.
Jonas HogedalVänersborgs SKEj start
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OKEj start
Klas DalbergSödertälje-Nykvarn OFEj start
Andreas HolmqvistHestra IFEj start
Daniel NetzVänersborgs SKEj start

D21 LÅNG 6660 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Laila B HöglundFK Herkules55:30G
2Elisabeth BäckströmHestra IF55:39G
3Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIK57:16G
4Yvonne FjordsideSävedalens AIK59:19G
5Jessica EkbergIK Hakarpspojkarna59:38G
6Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK61:18G
7Sara JohanssonKristinehamns OK62:58S
8Agneta NordholmSävedalens AIK64:10S
9Anna BringleUlricehamns OK64:13S
10Malin SörstrandSOK 6866:25S
11Susanne LüscherGöteborg-Majorna OK70:15S
12Lina HulanderUlricehamns OK73:11S
13Anna-Karin BondessonOK Pan-Kristianstad78:22S
Rie BaunOK Pan Århus, DENEj godk.
Annika JohanssonOK TrananEj start

H80 2520 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Åke AnderssonIFK Göteborg32:16G
2Arne JörlidToarps OK36:18G
3Gustav ElvmyrGöteborgs Spårvägars GIF40:22S
4Bengt BorgGöteborg-Majorna OK49:56B
5Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb61:03
Gunnar JohanssonMarkbygdens OKEj godk.
Ingvar JohanssonFalköpings AIK OKEj godk.
Bengt OlaussonOK OrintoEj start

H75 2940 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OK31:27G
2Yngve MalmlöfFloby OK32:53G
3Björn BromanGöteborg-Majorna OK34:45G
4Åke HermanssonTolered-Utby Ol-klubb34:55G
5Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK35:18G
6Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OL35:30G
7Erik JohanssonGöteborgs Spårvägars GIF36:35S
8Olle GottfridssonSOK 6837:15S
9Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb40:29S
10Lars Gunnar EnströmOK Tranan42:57S
11Karlerik FranssonTrollhättans SOK44:40S
12Arne SvahnFrämmestads IK46:49B
13Arne DavidssonUlricehamns OK47:20B
14Göte HöglundFK Herkules51:37
15Mats LomåsOK Tranan53:55
16Gunnar KällmanHerrljunga SK Skid o OL56:34

H70 3700 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Kjell PerssonMariestads FK38:55G
2Sven AnderssonOK Stigen39:17G
3Karl-Erik HolmbergFjärås AIK40:05G
4Rolf JohnssonVänersborgs SK42:05G
5Sture PetterssonFalköpings AIK OK43:40S
6Holger PerssonOK Eken44:44S
7Atte HeikkiläOK Gipen44:55S
8Kurt JohanssonFjärås AIK45:08S
9Gösta CederinGöteborg-Majorna OK48:50S
10Bengt HallénTrollhättans SOK49:22S
11Rolf OsbeckTolered-Utby Ol-klubb50:44S
12Sten CarlssonSävedalens AIK51:38S
13Lennart OlssonKungälvs OK52:35S
14Hans BjörklundIK Stern53:42S
15Göran MalmbergIK Gandvik54:03S
16Åke LindbergHerrljunga SK Skid o OL54:29S
17Kurt StenbergIK Gandvik55:18B
18Rolf BlomFrölunda OL58:20B
19Sven HåkanssonMarkbygdens OK62:34
Totte HolmMarkbygdens OKEj godk.
Sten JohanssonOK KullingshofEj start
Lars-Erik HöökIK GandvikEj start

H65 4070 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ivan AnderssonMarkbygdens OK35:17G
2Ingemar AlfredssonIK Uven36:33G
3Ingemar HolmbergIF Hagen38:52G
4Per-Olof EckerlidSävedalens AIK38:56G
5Matts MattssonOK Gipen39:07G
6Ivan ErnvidNitta IF39:48G
7Hans CarlssonOK Orinto40:34S
8Gösta DrotzHestra IF40:36S
9Lars JohanssonSödertälje-Nykvarn OF41:50S
10Rune ArvidssonMarkbygdens OK42:10S
11Roland BrandshageSävedalens AIK42:19S
12Leif JohanssonTrollhättans SOK43:22S
13Kurt RydinOK Tranan43:24S
14Andre AlexanderssonKungälvs OK43:51S
15Ingvar OttossonGöteborg-Majorna OK44:13S
16Bengt JohanssonSävedalens AIK44:39S
17Göran OlofssonFjärås AIK45:14S
18Lars-Åke LarssonOK Tranan48:23S
19Lennart NymanHestra IF48:26S
20Tore PetterssonOK Gipen48:39S
21Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK49:14S
22Gösta GrahnSävedalens AIK52:23B
23Bernt KvistUlricehamns OK53:23B
24Rolf TollessonOK Alehof54:36
25Ragnar BewertOK Landehof54:52
26Gunnar BylundRydboholms SK55:11
27Torbjörn WingqvistRingsjö OK55:49
28Heikki RissanenMariestads FK59:42
29Gunnar WaernTrollhättans SOK66:06
30Bo HagborgSkene Sim o IS70:31
Rolf StenströmVänersborgs SK* OLA resource not found *
Bo WesterbergVänersborgs SKEj godk.
Lars FredrikssonFrölunda OLEj start
Göran NordTrollhättans SOKEj start
Arne FredholmFrölunda OLEj start

H60 4480 meter 54 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lars FinbomOK Landehof36:47G
2Rune SandbergUddevalla OK37:12G
3Dag LorénOK Frisene38:45G
4Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK39:49G
5Olof KarlssonUddevalla OK40:36G
6Leif BoströmTrollhättans SOK40:41G
7Roland NilssonFalköpings AIK OK40:50G
8Lars-Göran MolinMarkbygdens OK40:55G
9Lars TuvessonUlricehamns OK42:18S
10Christer WestbergIFK Göteborg44:49S
11Lars LjungbergTrollhättans SOK44:59S
12Torgny GrönlundTrollhättans SOK45:32S
13Bertil IngemarssonHestra IF45:44S
14Bengt MattssonOK Orinto47:17S
15Kent OlaussonOK Orinto47:27S
16Göte Johansson D-POK Tranan48:14S
17Lennart HöijeOK Klyftamo48:45S
18Anders AxelssonSävedalens AIK48:52S
19Arne LorénOK Frisene49:10S
20Hans JohanssonIK Stern49:34S
21Karl-Axel JohanssonIK Uven50:00S
22Bror PalgrimVänersborgs SK50:43S
23Bengt BörjessonOK Alehof51:00S
24Anders BjörnbergFrölunda OL51:02S
25Ingemar WiklundOK Skogsvargarna51:17S
26Lennart KarlssonFrämmestads IK51:24S
27Ingemar LindblomIFK Göteborg52:14B
28Leif BjörkmanIK Ymer52:22B
29Kennet IvehagFrämmestads IK52:32B
30Gösta ClaessonRydboholms SK52:44B
31Conny TisellIK Stern53:50B
32Lennart SturessonLinköpings OK53:58B
33Bengt-Åke SvenssonIK Ymer54:44B
34Jack GrönroosOK Alehof56:55
35Bo AdolfssonIK Ymer60:32
36Kurt BodinGällstads IF61:37
37Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL64:29
38Lennart AlmströmIK Stern64:41
39Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK66:06
40Jan RödströmOK Skogsstjärnan66:17
41Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK67:40
42Stig JohanssonSkene Sim o IS73:09
43Tommy PedersenOK Orinto73:30
44Jan LarssonSävedalens AIK74:05
45Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK74:58
46Christer HenriksgårdOK Klyftamo79:00
Per-Olof JohanssonOK KlyftamoEj godk.
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKEj godk.
Gunnar VallinOK LandehofEj godk.
Sören HaglundOK KullingshofEj godk.
Lars WahlströmIstrums SKEj start
Hans CarlstedtSävedalens AIKEj start
Henrik HvoslefIK SternEj start
Jukka RankanenSjövalla FKEj start

H55 5110 meter 30 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto40:27G
2Toivo PentonenHestra IF42:24G
3Bo KarlssonLjungskile FK42:26G
3Per-Arne KällénUddevalla OK42:26G
5Jonas LarssonOK Kullingshof42:51G
6Lasse HogedalVänersborgs SK44:15G
7Karl-Evert SvenssonIF Hagen44:50G
8Ulf JogbrattOK Tranan46:40S
9Kent ErikssonIFK Göteborg47:06S
10Roland HulanderUlricehamns OK49:01S
11Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL49:18S
12Kjell MartinssonOK Tranan51:26S
13Roland LarssonTolered-Utby Ol-klubb51:45S
14Anders DavidsonMarkbygdens OK53:23S
15Sture GrytheimElfsborg SOK53:28S
16Sten BlomströmIK Stern54:00S
17Mats KågesonLerums SOK55:27S
18Sören SvenssonSjövalla FK56:23S
19Lars ÖsterbergSävedalens AIK57:15S
20Lars MathiassonIK Stern57:31S
21Bengt MarmanderMarkbygdens OK58:15B
22Björn EngströmLerums SOK58:51B
23Anders KumlinIK Ymer60:25B
24Lars LarssonOK Frisene60:31B
25Lars-Olof DahlbergOK Landehof63:47
26Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL70:11
Göran LitzellOK KullingshofEj godk.
Sture JohanssonOK KullingshofEj godk.
Jan-Erik PederstorpSävedalens AIKEj start
Olle AdolfssonLerums SOKEj start

H50 5570 meter 45 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Magnus AnderssonUlricehamns OK43:24G
2Ulf PetterssonKungälvs OK43:46G
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK45:25G
4Björn PetterssonUlricehamns OK45:39G
5Bengt JonssonHestra IF49:14S
6CarlJohan HögstrandMarkbygdens OK52:49S
7Johan CarlssonTrollhättans SOK54:05S
8Anders ErikssonIF Hagen54:09S
9Jan-Åke EmilssonGudhems IF56:16S
10Tomas OlaussonAskersunds OK56:29S
11Jan HolmqvistHestra IF56:58S
12Ingemar GunnarssonLerums SOK57:37S
13Per-Ola JohnssonOK Kullingshof57:59S
14Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK58:06S
15Per WennerbergOK Klyftamo58:26S
16Åke JohanssonRydboholms SK58:30S
17Börje SundbergOK Gipen59:26S
18Tommy RoosFalköpings AIK OK61:09S
19Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb61:19S
20Peter LarssonOK Gipen62:08B
21Lars-Göran PetterssonSOK 6862:53B
22Stig-Ove DjurbäckKinnaströms SK65:59B
23Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK66:43
24Johan WedlinSävedalens AIK68:30
25Bo AnderssonFalköpings AIK OK71:44
26Bill AnderssonI 15 IF72:47
27Göran LarssonVänersborgs SK73:32
28Bo AnderssonIK Gandvik74:30
29Bernt JohanssonLaufklub Kompass, Innsbruk, AUT77:08
30Börje GustavssonTrollhättans SOK81:24
31Alf SiewertzGudhems IF82:28
32Mats SunessonOK Skogsstjärnan82:55
33Bengt LingegårdOK Gipen83:59
34Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK85:19
35Conny SahlinVänersborgs SK85:21
36Christer BernérusSävedalens AIK86:53
37Åke JohannessonTrollhättans SOK93:28
38Ingvar SvenssonUlricehamns OK102:30
Lennart HålsjöOK AlehofEj start
Sven-Erik BodinGällstads IFEj start
Reine SpetzStenungsunds OKEj start
Ulf PalmérUlricehamns OKEj start
Sune KnutssonUlricehamns OKEj start
Peder JohanssonOK SkogsstjärnanEj start
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKEj start

H45 6010 meter 51 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lennart LarssonHestra IF38:54G
2Torsten BacktemanLerums SOK42:06G
3Håkan SchmidtTrollhättans SOK43:25S
4Ulf WallinSjövalla FK44:26S
5Per GottfridssonSOK 6845:50S
6Mats LindqvistSävedalens AIK46:28S
7Lennart KarlssonMarkbygdens OK47:28S
8Bo HerderssonMarkbygdens OK49:06S
9Jerker NetzTrollhättans SOK49:11S
10Magnus JoelssonSOK 6849:36S
11Bo JosefssonRydboholms SK49:42S
12Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK49:49S
13Anders SpånerSävedalens AIK50:31S
14Anders JohanssonHestra IF50:39S
15Anders BjörklundSävedalens AIK51:24S
16Lennart NilssonUlricehamns OK51:25S
17Clas JohanssonBredareds IF51:41S
18Per AnderssonOK Orinto53:00S
19Bengt KlassonUlricehamns OK53:58S
20Bengt LarssonBredareds IF54:27S
21Stig LarssonGöteborg-Majorna OK54:38S
22Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb55:05B
23Per-Olof EliasssonSOK 6855:40B
24Henrik CarlssonIK Uven55:58B
25Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK56:03B
26Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK56:52B
27Nils-Olof LarssonVänersborgs SK57:02B
28Dick NymanUddevalla IS57:21B
29Bertil ThomasLerums SOK58:20B
30Örjan WängdahlOK Gipen58:38B
31Anders AxelssonTrollhättans SOK62:45
32Martin EickhoffSävedalens AIK62:55
33Lars-Erik AnderssonLerums SOK63:11
34Lars NorénGöteborg-Majorna OK63:46
35Johan MagnussonFK Herkules64:20
36Per-Anders FurusköldIK Gandvik65:59
37Ulf SundinGöteborg-Majorna OK66:59
38Gunnar JohanssonTrollhättans SOK67:45
39Magnus UppströmFK Herkules68:46
40Bengt ZieglerLerums SOK68:47
41Göran OlesundOK Landehof69:14
42Christer MannfolkUlricehamns OK70:01
43Hans GarmerGöteborg-Majorna OK70:08
44Per-Anders EnengeBredareds IF70:51
45Lars ErikssonMarkbygdens OK71:50
46Håkan WåhlanderSjövalla FK74:46
47Mats NilssonFalköpings AIK OK78:02
48Stefan StoltVänersborgs SK89:52
49Börje PerssonOK Alehof100:09
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SKEj start
Arne SääfGudhems IFEj start

H45 MOTION 3900 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anders JohanssonTrollhättans SOK39:35S
2Calle BlombergGöteborg-Majorna OK46:58S
3Lennart LarssonOK Flundrehof47:43S
4Lennart SvenssonOK Kullingshof48:43B
5Steve SvantessonIK Ymer64:17
6Sven-Olof PålssonKungälvs OK70:28
Rune OlaussonOK GipenEj start

H40 6560 meter 47 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK45:44G
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK47:10G
3Anders YngströmGöteborg-Majorna OK47:29G
4Roger HallgrenIFK Göteborg47:45G
5Lasse KarlssonGudhems IF49:00G
6Jonatan BörjessonHestra IF49:37G
7Mats KristianssonTrollhättans SOK50:14G
8Lars G JohanssonVänersborgs SK51:25S
9Roine PetterssonIFK Göteborg51:28S
10Per SanderGöteborg-Majorna OK53:30S
11Patrik FalkGöteborg-Majorna OK54:09S
12Stefan JohanssonIK Gandvik56:28S
13Pär ClaessonSävedalens AIK57:25S
14Ragnar UppströmFK Herkules58:23S
15Magnus WideFK Herkules58:30S
16Peter StrömdahlOK Skogsvargarna59:07S
17Jörgen HallénTrollhättans SOK60:09S
18Peter AnderssonUlricehamns OK60:12S
19Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK60:25S
20Leif EinarssonKungälvs OK61:29S
21Peter NilssonOK Tranan61:45S
22Tommy BäckOK Kullingshof61:52S
23Johan FalkUlricehamns OK62:03S
24Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg64:43S
25Tommy RyghMariestads FK65:11B
26Thomas StigssonTrollhättans SOK65:19B
27Ingvar IvarssonOK Kullingshof67:10B
28Stefan GustafssonIFK Göteborg68:09B
29Hans KööhlerTrollhättans SOK68:12B
30Thomas RemplingSjövalla FK70:06
31Stefan SpetzUlricehamns OK73:26
32Stefan HammarFK Herkules73:33
33Lennart CedervärnUlricehamns OK76:59
34Christian JanssonOK Tranan77:28
35Kurt AnderssonOK Kullingshof82:45
36Thomas BlomqvistKFUK-KFUM IA Göteborg83:18
37Janne MattssonTrollhättans SOK86:33
38Håkan ErikssonOK Räven87:32
Henrik KarlssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Lars LarssonOK AlehofEj godk.
Anders MattssonOK KullingshofEj godk.
Christer HenrikssonSävedalens AIKEj godk.
Sten HjelmHestra IFEj godk.
Staffan AsplundKungälvs OKEj godk.
Hans-Olof PerssonOK AlehofEj start
Christer BorgGöteborg-Majorna OKEj start
Joakim StrömOK SkogsvargarnaEj start

H35 7170 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Fredrik SundströmHestra IF48:47G
2Mats KindlundOK Tranan50:44G
3Jesper StenströmVänersborgs SK52:19G
4Anders CarlssonVänersborgs SK53:49G
5Kenneth JohanssonOK Tranan53:50G
6Peter AspIFK Göteborg54:11S
7Henrik NordholmSävedalens AIK54:36S
8Nichlas WallströmSävedalens AIK54:52S
9Sören SturessonGöteborg-Majorna OK54:57S
10Anders HellgrenFrölunda OL56:44S
11Ulf HanssonLerums SOK57:39S
12Anders LarssonVänersborgs SK63:23S
13Nils GustavssonIFK Göteborg67:47S
14Anders SträngFalköpings AIK OK69:52B
15Jim AxmalmSävedalens AIK75:29
16Jonas VallinOK Landehof75:38
17Mikael SvenssonFK Herkules84:21
Richard TengströmVänersborgs SKEj start

H35 MOTION 4640 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Håkan FranssonRonneby OK45:34S
2Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL46:54S
3Martin ThunbergOK Alehof47:49S
4Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK48:04S
5Thomas BorneFrölunda OL50:35S
6Tommy HartikkaOK Skogsvargarna54:18S
7Jesper RundbäckVaggeryds SOK58:10B
8Lars ZachrissonKungälvs OK58:21B
9Leif KarlssonBredareds IF60:15B
10Thomas AsplundOK Skogsvargarna64:19B
11Kjell FranssonOK Alehof65:06B
12Magnus HenningssonHestra IF68:25B
13Klas FriskLidköpings VSK70:47
Fritjof AnderssonTidaholm SOK SisuEj godk.
Jan BorssénOK KroppefjällEj start

H21 7170 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Christian NielsenOK Pan-Kristianstad43:33G
2Jonas GustafssonVänersborgs SK49:00G
3Patrick McGrailGöteborg-Majorna OK51:55S
4Mikael AdrianTolered-Utby Ol-klubb55:47S
5Markus HermanssonIK Ymer55:56S
6Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb59:18S
7Staffan JohanssonVänersborgs SK60:03S
8Andreas MelinOK Gisle60:14S
9Albin SunessonOK Skogsstjärnan64:29B
10Marcus JohnssonOK Kullingshof65:11B
11Mikael AxelssonUlricehamns OK65:49B
12Joel SanderiLidköpings VSK67:17
13Per AndréassonOK Skogsfalken67:21
14Jonas HöijerFK Herkules68:05
15Andreas SkymbergOK Tyr68:34
16Jonas NilssonFK Herkules69:02
17Andreas RomFrämmestads IK72:48
18Joakim AxelssonOK Skogsmunken75:20
19David SvantessonIK Ymer93:14
20Roger LundinFK Herkules103:27
Kristian AdolfssonIK YmerEj start
Conny KällmanOK KullingshofEj start

H20 7200 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Simon LarssonMarkbygdens OK51:53G
2Victor AxbomOK Landehof59:21S
3Rickard BjörkmanTrollhättans SOK77:26B
4Emil JohanssonTrollhättans SOK90:11
Henrik CarlssonTrollhättans SOKEj start

H18 5940 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Daniel LarssonVänersborgs SK42:02G
2Oskar EklöfIK Ymer42:38G
3John KumlinIK Ymer43:01G
4Hampus OlesundOK Landehof45:34G
5Fredrik NorellFK Herkules47:12G
6Anton UddMarkbygdens OK48:06S
7Daniel SagerTrollhättans SOK49:37S
8Jonas LarssonTolered-Utby Ol-klubb49:49S
9Arvid WedlinSävedalens AIK50:08S
10Anton Broberg-HolmIK Gandvik51:24S
11Benjamin EdlundIK Ymer52:12S
12Erik HanssonBredareds IF54:15S
13Jacob GunnarssonLerums SOK54:45S
14Björn PehrssonOK Alehof55:31S
15Erik JonssonHestra IF56:58S
16Jimmy AnderssonOK Kullingshof57:07S
17Karl JanssonFrämmestads IK58:27S
18Karl-Oskar JogbrattOK Tranan63:00B
19Pontus CarlssonTrollhättans SOK68:48
20Markus GrundOK Roto69:22
21Christoffer AndersénIK Gandvik75:24
David ForsOK SkogsstjärnanEj godk.
Fabian WennerbergOK KlyftamoEj start
Arvid JogbrattOK TrananEj start
Joakim AxelssonUlricehamns OKEj start

H16 5190 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1David JonssonOK Klyftamo36:12M
2Jesper NilssonUlricehamns OK37:53M
3Simon MarkendahlOK Klyftamo38:03M
4Gustav EklöfIK Ymer39:09M
5Joakim KarlssonMariestads FK39:44M
6Simon AnderssonOK Kullingshof39:46M
7Johan HögstrandMarkbygdens OK40:49M
8Rickard BörjessonHestra IF41:50E
9Erik AnderssonIK Gandvik43:42E
10Samuel HanssonMarkbygdens OK44:20E
11Rasmus PerssonFalköpings AIK OK44:39E
12Niklas ÖsterlundIK Ymer45:01G
13Christoffer OhlssonUddevalla OK45:06G
14Daniel MartinssonOK Kroppefjäll45:55G
15Erik BernérusSävedalens AIK46:31G
16Anders HedbergLerums SOK46:43G
17Albin EvertssonOK Klyftamo47:04G
18John PerssonOK Alehof47:30G
19Albert SkaarRyda SK50:16S
20Jonas HemlinIK Uven51:11S
21Nils SpetzUlricehamns OK51:16S
22Joakim LjunglideOK Kullingshof52:12S
23Mattias EliassonIK Stern53:14S
24Simon BörjesonRyda SK53:55S
25Oskar BörjesonRyda SK56:15B
26Sebastian MannfolkUlricehamns OK59:34B
27Anton KööhlerTrollhättans SOK62:59B
28Erik JohanssonOK Tranan63:08B
29Fredrik WessmarkOK Flundrehof69:13J
30Daniel JosefssonRydboholms SK70:59J
31Hugo EngströmLerums SOK72:51J
32Tommy StenkvistRyda SK73:06J
Andreas KarlssonMariestads FKEj godk.
Joakim RyghMariestads FKEj godk.
David HanssonMarkbygdens OKEj start
Linus FalkUlricehamns OKEj start

H14 3900 meter 44 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Joel NilssonLerums SOK30:12E
2Erik ClaessonOK Orinto30:47E
3Tobias MattssonTrollhättans SOK31:43E
4Patrik EickhoffSävedalens AIK32:43E
5Albin ThunbergOK Alehof32:54E
6Emil KarlssonOK Alehof33:32E
7John BörjessonHestra IF33:39E
8Rasmus LuescherGöteborg-Majorna OK33:46E
9David JohanssonRydboholms SK33:56E
10Joakim EliassonOK Alehof34:07E
11Dan BörjessonHestra IF35:24G
12Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK35:39G
13Martin FriskMarkbygdens OK37:16G
14Johan GunnarssonLerums SOK37:21G
15Anders HanssonBredareds IF37:23G
16Johan SandströmOK Gipen37:28G
17Anton LedeliusIK Uven38:06S
18Max CoxnerLerums SOK38:32S
19Niklas HelmertzFK Herkules38:39S
20Oskar ArvidssonFK Herkules39:04S
21Simon AsplundKungälvs OK39:31S
22Simon VogelFK Herkules41:11S
23Jesper SjögrenOK Kullingshof42:10S
24Rasmus BäckOK Kullingshof42:28S
25Robin HöglundFK Herkules43:56S
26Alexander MagnussonOK Orinto44:10S
27Anders OhlssonUddevalla OK44:12S
28Anders JärpedalOK Skogsvargarna44:30S
29Markus EliassonSOK 6847:06B
30Pontus JohanssonOK Kullingshof49:49B
31Lucas PerssonFK Herkules51:06B
32Emil AnderssonOK Kullingshof57:00J
33Rickard RemplingSjövalla FK60:29J
34Martin Johansson-AhlbergerHestra IF62:58J
35Fredrik SandbergOK Kullingshof72:15J
36Axel BarkestedtOK Kullingshof90:16J
37Björn AlmarOK Flundrehof103:49J
Anton JohanssonOK TrananEj godk.
Simon NilssonFalköpings AIK OKEj godk.
Joel UddMarkbygdens OKEj start
Erik KristianssonTrollhättans SOKEj start
Albin AnderssonMarkbygdens OKEj start
Marcus AlmènFrämmestads IKEj start
Johan BlickOK AlehofEj start

H12 2730 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Rasmus LygnerLerums SOK23:48G
2Rasmus LarssonOK Alehof24:25G
3Anton NilssonOK Tranan24:49G
4Johan IvarssonOK Kullingshof24:58G
5Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan25:00G
6Gustav BoqvistIK Uven27:44S
7Erik SkärbergVänersborgs SK28:36S
8Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK28:57S
9Robin PedersenGöteborg-Majorna OK29:18S
10Max HartikkaOK Skogsvargarna30:45S
11Colin Fransson-LeeOK Alehof30:49S
12Niklas FriskMarkbygdens OK31:55S
13Andreas JanssonOK Tranan32:35B
14Samuel SandgrenVänersborgs SK33:46B
15Alfred LarssonBredareds IF33:53B
16Per MobergVänersborgs SK33:55B
17Jonas ThunbergOK Alehof35:05B
18Daniel ZachrissonKungälvs OK36:48J
19Einar NordgrenBredareds IF38:38J
20Viktor YngströmFrölunda OL38:50J
21Michael JohanssonOK Kullingshof40:47J
22Emil JohanssonOK Kullingshof42:49J
23Henrik AnderssonUlricehamns OK43:03J
24Emil AnderssonOK Alehof51:41J
25Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK58:15J
26Richard AnderssonOK Flundrehof60:37J
Filip BarkestedtOK KullingshofEj start

H10 2430 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Filip GrahnHestra IF17:52B
2Johan HöglundFK Herkules20:12B
3Linus LandergrenIK Ymer20:48B
4Tobias PentonenHestra IF22:20B
5Erik ForsHestra IF22:49B
6Arvid HammarFK Herkules24:55B
7Douglas Fransson-LeeOK Alehof24:58B
8Oskar VamlingFrölunda OL27:45J
9Victor HelgessonHestra IF28:10J
10Fredrik LindFK Herkules29:23J
11Per JohanssonFrölunda OL29:25J
12Johan MagnussonOK Orinto35:36J
13Scott PowellSävedalens AIK35:40J
14Samuel PlumppuBredareds IF36:36J
15Jonas BlomsterRyda SK38:52J
16Erik BlickOK Alehof39:32J
17Filip ZachrissonKungälvs OK54:34J
Emil JohanssonBredareds IFEj godk.
Gustaf JoelssonIK YmerEj start
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKEj start

D75 2520 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Signe NymanUddevalla IS40:04G
2Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK41:46G
Asta von PoratIK YmerEj start

D70 2520 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Marianne HöglundFK Herkules34:49G
2Anna-Lisa AnderssonLidköpings VSK36:51G
3Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK39:33S
4Ann-Marie SärénBorås GIF41:55S
5Vera LångGöteborg-Majorna OK43:13S
6Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK46:04S
7Evelyn AlexanderssonLerums SOK48:57S
8Ingrid BorglidenVänersborgs SK64:59
Inga-Lisa HedströmOK Pan-KristianstadEj godk.
Anita PehrsonIstrums SKEj godk.

D65 2940 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK33:28G
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK35:03G
3Margareta JohanssonTrollhättans SOK35:05G
4Birgit Smedberg NilssonHestra IF37:26G
5Birgit KarlssonMariestads FK39:24S
6Barbro VallinKungälvs OK41:01S
7Lisbeth JohanssonSödertälje-Nykvarn OF41:19S
8Anne-Catrine PerssonMariestads FK43:16S
9Barbro BlomFrölunda OL46:24S
10Inger BylanderSvenljunga OK46:50S
11Margareta HolmbergIF Hagen46:57S
12Kerstin FredrikssonLjungskile FK47:20S
13Marianne GrahnSävedalens AIK47:58S
14Barbro EckerlidSävedalens AIK61:29
15Maija DrotzHestra IF64:45
16Britta DavidssonUlricehamns OK66:50

D60 3380 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Christina SchedwinFK Herkules36:58G
2Birgitta StenströmVänersborgs SK38:29G
3Berit IvehagFrämmestads IK39:26G
4Kerstin JohanssonMarkbygdens OK40:26G
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK40:29G
6Gunnel PalgrimVänersborgs SK41:53S
7Monica LarssonOK Tranan42:26S
8Eva HöijeOK Klyftamo42:30S
9Ann-Britt JohanssonIK Stern43:00S
10Linnéa ClaessonRydboholms SK44:05S
11Lena WaernTrollhättans SOK44:43S
12Lilian SamuelssonKungälvs OK44:49S
13Enid IngemarssonHestra IF46:01S
14Lillemor LorénOK Frisene46:06S
15Anne-Marie TiveljungIK Gandvik46:28S
16Kerstin ErnvidNitta IF47:36S
17Birgitta ParknerOK Landehof47:37S
18Ingrid Rex WallströmIK Uven49:38S
19Britta LarssonOK Frisene53:46B
20Berit SvenssonMarkbygdens OK59:50
21Ulla BjörkmanIK Ymer66:53
22Birgitta JohanssonOK Tranan70:59
Birgit TisellIK SternEj start

D55 3380 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Britt-Marie LarssonSOK 6837:39G
2Britt-Marie GrönroosOK Alehof38:04G
3Karin AxelssonIK Uven40:00G
4Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:17S
5Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK45:14S
6Lotta BörjessonSävedalens AIK46:01S
7Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK46:32S
8Eva AlsinIK Ymer47:15S
9Eva BlomströmIK Stern47:40S
10Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL48:14S
11Lizzie HansenOK Landehof48:49S
12Birgitta AxelssonOK Skogsmunken55:10B
13Marianne FaxénSävedalens AIK55:33B
14Gullan AnderssonIK Gandvik55:52B
15Marion HallstenUddevalla OK56:12B
16Rosa JohanssonIK Uven57:05
17Siv RödströmOK Skogsstjärnan81:56
Ingrid CarlstedtSävedalens AIKEj start
Ulla CarlstedtSävedalens AIKEj start
Maria NorellFK HerkulesEj start
Berith PetterssonVänersborgs SKEj start

D55 MOTION 2450 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Eva SvenssonUlricehamns OK30:29S
2Annika HerderssonMarkbygdens OK38:10B
3Britt-Marie LindgrenMarkbygdens OK41:09B
Inger EismarkIFK GöteborgEj start

D50 3700 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ingrid KarlssonUlricehamns OK34:35G
2Sibylle GustafssonOK Landehof36:53G
3Anneli BranderGöteborg-Majorna OK38:04G
4Solveig HedenblomSjövalla FK39:13S
5Gunilla HogedalVänersborgs SK39:15S
6Monica LööfMariestads FK39:25S
7Monica MartinssonOK Tranan40:01S
8Titti BergendahlOK Måsen40:31S
9My EngströmLerums SOK42:13S
10Anita EklöfIK Ymer42:58S
11Monica AbrahamssonGudhems IF45:43S
12Kristina UnossonBredareds IF46:01S
13Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb47:29S
14Inger JohanssonOK Klyftamo48:06S
15Ann-Christin LarssonOK Frisene48:29S
16Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu49:07B
17Pia SvenssonFalköpings AIK OK49:34B
18Evamarie LundahlIF Hagen54:31
19Kerstin SvenssonTrollhättans SOK54:41
20Yvonne SvenssonOK Kullingshof56:50
21Gunnel SvantessonIK Ymer58:28
22Gun-Britt SkoglundhMarkbygdens OK60:56
23Marita LarssonMarkbygdens OK64:29
Gunnel LitzellOK KullingshofEj start
Karin LarssonTolered-Utby Ol-klubbEj start

D45 4070 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK32:38G
2Britta SahlinVänersborgs SK33:45G
3Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK35:05G
4Silke KlickIK Stern38:10S
5Gunilla AxelssonSävedalens AIK39:38S
5Lena LarssonGöteborg-Majorna OK39:38S
7Gunilla CarlssonFK Herkules40:15S
8Lena FromIK Stern40:32S
9Kristin HanssonMarkbygdens OK40:53S
10Catarina ÅkerströmFK Herkules41:17S
11Marianne HanssonBredareds IF41:26S
12Jane JohanssonGudhems IF42:43S
13Gunilla LarssonBredareds IF43:00S
14Anita BodinGällstads IF44:13S
15Helena LarssonHestra IF45:29S
16Annette Falck-LarssonVänersborgs SK47:14B
17Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb48:03B
18Monika LjunglideOK Kullingshof49:05B
19Catharina CarlssonTrollhättans SOK50:44
20Marianne KlassonUlricehamns OK50:52
21Maria OlssonLerums SOK50:59
22Susanne EickhoffSävedalens AIK57:15
23Christina NilssonLerums SOK59:02
24Agneta JohanssonRydboholms SK62:52
25Susanne OlssonTidaholm SOK Sisu75:45
26Eva-Lotta StoltVänersborgs SK77:42
Monica KnutssonSävedalens AIKEj godk.
Agneta SanderGöteborg-Majorna OKEj godk.
Marina NilssonKungälvs OKEj start
Elisabeth HemlinIK UvenEj start
Britt-Marie CoxnerLerums SOKEj start
Gunilla JohanssonOK SkogsstjärnanEj start

D45 MOTION 3340 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK53:11S
2Margareta NetzTrollhättans SOK59:40S
3Margaretha JohanssonOK Kullingshof74:30B
Ann-Christine AugustssonStenungsunds OKEj start
Catarina BlombergGöteborg-Majorna OKEj start

D40 4070 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Marita KarlssonOK Skogsstjärnan36:13G
2Anna AsplundKungälvs OK38:37G
3Lena ErikssonElfsborg SOK39:14G
4Lena ThuressonRydboholms SK39:15G
5Eva SandströmOK Gipen40:17G
6Maritha HenrikssonEksjö SOK41:16S
7Annika AasaIK Uven44:02S
8Ulla GranérOK Kullingshof44:06S
9Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu46:17S
10Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK47:42S
11Monika JohanssonBredareds IF51:37S
12Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK53:06B
13Berit JanssonFalköpings AIK OK54:25B
14Susanne BorrsénOK Kroppefjäll56:43
15Helena AnderssonMarkbygdens OK58:48
16Lisa AnderssonUlricehamns OK60:21
17Marie HermanssonOK Kullingshof66:53
18Ulla FredrikssonFalköpings AIK OK71:42

D35 4480 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Sara ÅbergHestra IF39:42G
2Jenny NymanVänersborgs SK41:00G
3Carina IvarssonOK Kullingshof42:00G
4Anna ErikssonOK Landehof46:34S
5Marie-Louise PerssonFK Herkules54:48S
6Hanna AxmalmSävedalens AIK60:54

D35 MOTION 3340 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Helena ÅhlinHelsingborgs SOK38:33S
2Irené AnderssonOK Kullingshof39:13S
3Lena KarlssonOK Alehof39:38S
4Susanne HartikkaOK Skogsvargarna42:43S
5Anna Karin SkärbergVänersborgs SK43:10S
6Susanne ArvidssonFK Herkules44:22S
7Christel AnderssonFK Herkules45:54S
8Marie FröstadKungälvs OK49:47B
9Marie WideFK Herkules69:41
10Annika HallénTrollhättans SOK73:34

D21 4480 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Jana BerkovaIFK Göteborg40:39G
2Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK41:59G
3Agnes SvenssonSävedalens AIK43:18G
4Jenny JohanssonKristinehamns OK47:45S
5Caroline GustafssonJönköpings OK48:13S
6Annelie LitzellOK Kullingshof50:06S
7Katrin SkeppIFK Göteborg52:04S
8Maria AspIFK Göteborg55:43S
9Cecilie RomFrämmestads IK60:23B
10Hanna WeimannIK Uven61:59B
11Anna-Karin RödströmFalköpings AIK OK66:07
Martina D StigssonVänersborgs SKEj start
Ida SvenssonSjövalla FKEj start

D21 MOTION 3340 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Anneli LarssonOK Kullingshof38:53S
2Karin AnderssonFrölunda OL44:56S
Teres ZachrissonKungälvs OKEj godk.

D20 4940 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Helena LidhageUlricehamns OK47:08G
2Jonna EngströmLerums SOK49:57G
3Sofie PetterssonUlricehamns OK58:00S

D18 4460 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lina LarssonVänersborgs SK37:43G
2Lina StrandGöteborg-Majorna OK38:36G
3Sofia LarssonHestra IF41:34G
4Emelie UnossonBredareds IF42:09S
5Ylva FonseliusFK Herkules44:14S
6Kristin SkaarRyda SK45:37S
7Terese WängdahlOK Gipen50:18S
8Lisa WeimannIK Uven51:57S
9Jenny AdolfssonLerums SOK57:16
10Lisa JohannessonTrollhättans SOK60:56
11Ida EngströmLerums SOK70:58
12Johanna StoltVänersborgs SK73:17
Annika BlombergGöteborg-Majorna OKEj godk.
Malin BörjessonOK AlehofEj start
Josefin BertilssonFK HerkulesEj start

D16 3860 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Emma GarmerGöteborg-Majorna OK32:01M
2Hanna WesterbergGöteborg-Majorna OK34:05M
3Jenny FurusköldIK Gandvik39:28E
4Amanda HallénTrollhättans SOK42:53G
5Tove UddMarkbygdens OK42:58G
6Kristin EdvardsenGöteborg-Majorna OK43:01S
7Johanna NilssonFalköpings AIK OK44:18S
8Lovisa NilssonLerums SOK44:50S
9Lisa BorssénOK Kroppefjäll45:00S
10Lisa LarssonBredareds IF46:08S
11Elina ErikssonBredareds IF47:44S
12Sofia WideFK Herkules49:13S
13Amanda KarlssonUlricehamns OK49:25S
14Julia OlesundOK Landehof52:44B
15Johanna ÅkerströmFK Herkules53:02B
16Sara ÖbergVänersborgs SK68:10J
Ingrid WadmanGöteborg-Majorna OKEj godk.
Sara KarlssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Camilla LarssonBredareds IFEj godk.

D14 3340 meter 28 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Sara JonssonOK Klyftamo28:00E
2Amilia BjörklundSävedalens AIK29:04E
3Maja FalkUlricehamns OK31:44G
4Nathalie RyghMariestads FK31:54G
5Lovisa HanssonBredareds IF33:27G
6Evelina JohanssonVänersborgs SK34:12S
7Lina JosefssonRydboholms SK34:38S
8Clara GarmerGöteborg-Majorna OK35:05S
9Erika LindqvistSävedalens AIK36:07S
10Therese EnengeBredareds IF36:38S
11Johanna AlfredssonVänersborgs SK36:47S
12Anna ÅhlinHelsingborgs SOK39:33S
13Anna LarssonFalköpings AIK OK40:16S
14Sara IvarssonOK Kullingshof40:55S
15Frida StrandbergSävedalens AIK44:05B
16sara anderssonOK Flundrehof45:07B
17Sofia KlassonOK Flundrehof45:38B
18Anna WallinSjövalla FK47:22B
19Malin BengtssonMariestads FK49:06J
20Sofia JohanssonTrollhättans SOK50:19J
21Kajsa NybergSävedalens AIK52:53J
22Louise AugustssonIK Gandvik57:18J
23Hanna SandgrenVänersborgs SK61:41J
24Pernilla KarlssonMarkbygdens OK75:38J
Klara FredrikssonFalköpings AIK OKEj godk.
Lovisa MannfolkUlricehamns OKEj godk.
Ellinor JohanssonOK SkogsstjärnanEj start
Caroline SchmidtTrollhättans SOKEj start

D12 2730 meter 34 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Josefin AnderssonMarkbygdens OK23:35G
2Elin HögstrandMarkbygdens OK23:51G
3Elin BlickOK Alehof24:09G
4Tilda KarlssonOK Alehof26:02G
5Mina CoxnerLerums SOK26:04G
5Julia OhlssonUddevalla OK26:04G
7Lovisa LemanGöteborgs SK27:59S
8Danielle FröstadKungälvs OK29:30S
9Emmeli AxmalmSävedalens AIK30:04S
10Sofia AndreassonKungälvs OK30:13S
11Elin ClaessonOK Orinto30:41S
12Hanna MagnussonFK Herkules31:56S
13Johanna AnderssonFK Herkules33:42B
14Amanda ClaessonSävedalens AIK33:53B
15Martina JohanssonBredareds IF34:35B
16Sara SchmidtTrollhättans SOK34:50B
17Lina HenrikssonSävedalens AIK35:07B
18Julia MattssonTrollhättans SOK35:23B
19Emma GranérOK Kullingshof35:44B
20Karin WernerssonIK Ymer36:52J
21Klara PålssonKungälvs OK37:41J
22Freja BjörnbergFrölunda OL37:53J
23Frida ArvidssonFK Herkules38:24J
24Marianne WadmanGöteborg-Majorna OK46:59J
25Ellen OlssonTrollhättans SOK58:43J
26Erica PetterssonSjövalla FK60:49J
Sofia SjögrenOK KullingshofEj godk.
Kajsa SpetzUlricehamns OKEj start
Linnéa JohanssonIK GandvikEj start
Johanna SkogumMarkbygdens OKEj start
Fanny FredrikssonSjövalla FKEj start
Filippa SpånérSävedalens AIKEj start
Lovisa BernérusSävedalens AIKEj start
Emelie BäckOK KullingshofEj start

D10 2430 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Josefine KristianssonTrollhättans SOK18:17B
2Elin PetterssonSjövalla FK23:14B
3Elvira BjörklundTrollhättans SOK25:40B
4Olivia NymanVänersborgs SK25:58B
5Clara WallinSjövalla FK26:29B
6Sofia GrahnHestra IF26:31B
7Clara MannfolkUlricehamns OK28:14B
8Anna WernerssonIK Ymer28:41B
9Ellen SanderGöteborg-Majorna OK29:57J
10Agnes SpånérSävedalens AIK30:09J
11Lina LandergrenIK Ymer32:23J
12Johanna PerssonFK Herkules33:08J

U4 3340 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Daniel VedinFrölunda OL59:56
2Johannes WaldenströmFrölunda OL69:07

U3 2730 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Amanda KarestrandLerums SOK32:10
2Marcus VogelFK Herkules33:57
3Lina LarssonFalköpings AIK OK90:57

U2 2430 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Elias Bäcklund-EkwallTrollhättans SOK22:27
2Klara AxelssonMarkbygdens OK23:53
3Maria LundBorås GIF24:09
4Elvira ErixonIK Stern24:47
5Jakob FrykmerLerums SOK24:54
6Felix AxelssonMarkbygdens OK25:56
7Lina HedströmLerums SOK26:36
8Johanna AnderssonLerums SOK26:48
9Anna ErixonIK Stern28:01
10Ellinor ÅhmanBredareds IF29:44
11Isak HartikkaOK Skogsvargarna31:11
12Elin SkärbergVänersborgs SK31:18
13Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK32:39
14Fredrik VokseppOK Skogshjortarna32:47
15Linn SanderGöteborg-Majorna OK33:04
16Jasmine AxmalmSävedalens AIK34:11
17Anna HenrikssonSävedalens AIK34:31
18Julia BlomFrölunda OL35:00
19Albin PålssonKungälvs OK35:59
20Sebastian HjortmarkerGöteborgs SK37:27
21Stina NordgrenBredareds IF39:31
22Malin JohanssonIK Gandvik40:06
23Hugo ThunbergOK Alehof40:22
24Carl AgrellSävedalens AIK42:04
25Axel SiglOK Skogshjortarna46:58
26Sofia KlassonHestra IF48:00
27Clara SiglOK Skogshjortarna51:28
Gustav YngströmFrölunda OLEj godk.
Åke AnderssonFrölunda OLEj start

U1 2030 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Eric JanssonOK Tranan19:39
2Gustav NymanVänersborgs SK22:26
3Arvid MajlövOK Kullingshof26:09
4Joel JohanssonOK Skogshjortarna26:21
5Martin LundBorås GIF27:12
6Oliver Fransson-LeeOK Alehof29:59
7Emil BlomsterRyda SK30:53

INSKOLNING 2030 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
Algot BergmanOK SkogshjortarnaGodkändJ
Arvid BermanOK SkogshjortarnaGodkändJ
Axel BlomFrölunda OLGodkändJ
Axel JohanssonIK GandvikGodkändJ
Axel ÅkessonMarkbygdens OKGodkändJ
Casper DavidssonOK SkogshjortarnaGodkändJ
Clara OlssonTrollhättans SOKGodkändJ
Elin VokseppOK SkogshjortarnaGodkändJ
Elisa RichardsOK SkogshjortarnaGodkändJ
Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubbGodkändJ
Elsa OlssonSävedalens AIKGodkändJ
Erik LundBorås GIFGodkändJ
Hanna AlmgrenBorås GIFGodkändJ
Hanna BoqvistIK UvenGodkändJ
Jakob ÖstmanGöteborg-Majorna OKGodkändJ
Jonas EllisKlubblösaGodkändJ
Julia BergdahlSävedalens AIKGodkändJ
Linnea BengtssonSävedalens AIKGodkändJ
Linnea OlssonTrollhättans SOKGodkändJ
Linus WalderstedtOK SkogshjortarnaGodkändJ
Philip SörquistIFK GöteborgGodkändJ
Pontus MattssonOK KullingshofGodkändJ
Sara KindlundOK SkogshjortarnaGodkändJ

ÖPPEN 1 2430 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Elisabeth RunessonOK Orinto25:31B
2Axel EkMarkbygdens OK25:32B
3Karin ÅhmanBredareds IF27:57B
4Axel JohanssonFrölunda OL32:53B
5Philip SörquistKlubblösa33:13B
6Leo PetrinSävedalens AIK33:56B
7Vera TörnblomTrollhättans SK35:25
8Britta ReuterOK Alehof37:56
9Marcus WidnerGöteborg-Majorna OK40:00
10Ulla EricssonMarkbygdens OK40:45
11Filip LemanGöteborgs SK41:27
12Ella SjödinOK Skogshjortarna41:30
13Lovisa EckermarkGöteborg-Majorna OK41:48
14Sandra WidnerGöteborg-Majorna OK42:02
15Christian SennelövKlubblösa42:41
16Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK43:50
17Per-Olof SärénBorås GIF44:18
18Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK49:19
19Birgitta MattssonOK Alehof51:10
20Gabriel SturessonGöteborg-Majorna OK59:21
21Yun Zhi LinOK Skogshjortarna59:40

ÖPPEN 2 2730 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ida BrattFrösö IF37:19B
2Åke StenkvistRyda SK39:19B
3Ingrid StenqvistRyda SK39:44B
4Kristina JohanssonOK Landehof44:02B
5Benkt SkoogLerums SOK44:51B
6Britt AlfredssonIK Uven47:41B
7Berit BarkestedtOK Kullingshof48:23B
8Christina WernerssonOK Orinto49:07B
9Birgitta Odby JanssonFrämmestads IK55:42
10Karin MagnussonOK Orinto57:46
11Maria VamlingFrölunda OL57:52
12Torbjörn LarssonFalköpings AIK OK58:24
13Lena Carlström-LarssonSävedalens AIK61:05
14Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK63:30
15Ann-Britt LarssonFalköpings AIK OK91:35
16Jacob ThomasLerums SOK95:41
17Magnus HederströmOK Skogshjortarna97:34
Magnus FredrikssonFrölunda OLEj godk.

ÖPPEN 3 4550 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Jeanette ArkevallTolered-Utby Ol-klubb45:44B
2Marianne ArkevallUtby IK48:12B
3Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna62:59
4Christina PetterssonSjövalla FK72:45
5Eva BäcklundlTrollhättans SOK82:27
6Ingrid KrafftHestra IF86:38

ÖPPEN 4 2450 meter 37 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Linda WesterbergTrollhättans SOK19:58B
2Michael JohanssonOK Tranan21:21B
3Åsa HåkanssonUddevalla OK24:51B
4Jonathan BrunoMarkbygdens OK25:41B
5Sara JohanssonVänersborgs SK28:36
6Marie FranssonRonneby OK28:42
7Gunnel DahlströmIFK Göteborg29:25
8Emma WesterbergGöteborg-Majorna OK30:44
9Linda AnderssonOK Orinto31:29
10Anette JohanssonOK Tranan32:00
11Marie WernerssonIK Ymer32:23
12Lotta LemanGöteborgs SK33:13
13Anders WernerssonKlubblösa33:42
14Marianne JohanssonOK Kullingshof35:18
15Inger GreenSjövalla FK35:41
16Jenny FöranderKlubblösa36:19
17Elin GöranssonOK Kullingshof36:34
18Carina WiströmFK Herkules36:39
19Ingrid TalcottGöteborg-Majorna OK36:52
20Åke NilssonHestra IF37:20
21Lars EinarssonKungälvs OK38:13
22Marianne BertilssonOK Räven38:44
23Jan Olof AnderssonFrölunda OL39:20
24Jenny JohanssonOK Räven40:25
25Karin LundqvistSvenljunga OK40:37
26Eivor YlanderGöteborg-Majorna OK40:53
27Lars-Olof JohanssonKinnaströms SK41:06
28Margareta BlomquistFrölunda OL41:34
29Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg42:50
30Anna-Karin DavidssonSOK 6842:58
31Sofia HelmertzFK Herkules43:19
32Sten HelmertzFK Herkules43:23
33Gunnel JohanssonKinnaströms SK44:04
34Lisbeth NilssonFalköpings AIK OK44:16
35Monica SwärdSpårvägens GIF48:31
36Louise BlomqvistBredareds IF51:45
Kerstin Haugen-LundBorås GIFEj godk.

ÖPPEN 5 3900 meter 31 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Pär SvenssonI 15 IF35:57B
2Benny MildGällstads IF36:00B
3Per LeanderssonOK Isaberg36:27B
4Bernt MatsonKlubblösa40:08B
5Lars WiderströmIK Ymer41:28B
6Anders EkbergMarkbygdens OK42:50B
7Helena BengtssonGöteborg-Majorna OK42:52B
8Ulf TyrenOK Tranan43:13B
9Sofia KarlssonOK Landehof43:46B
10Jan CoxnerLerums SOK44:06B
11Göran EklöfIK Ymer45:21B
12Thomas KrafftHestra IF45:32B
13Malin EliassonSOK 6850:19
14Per PilerotIK Stern50:55
15Göran GranathTolered-Utby Ol-klubb51:31
16Kurt SvenssonMarkbygdens OK53:43
17Linnea WahlgrenSjövalla FK56:48
18Karin WahlgrenSjövalla FK57:14
19Sara LindgrenKlubblösa57:45
20Jan WiderströmIK Ymer58:21
21Percy CarlssonGöteborgs Spårvägars GIF58:51
22Anna-Karin ReuterKungälvs OK59:00
23Jan BergmanFK Herkules60:02
24Lars BarkestedtOK Kullingshof60:09
25Ingalill GrundOK Roto65:04
26Arne LundBorås GIF70:17
27Åke EkbergMarkbygdens OK70:45
28Gunilla AnderssonOK Landehof81:24
29Sven WidfeldtHestra IF82:52
30Daniel LomåsOK Tranan82:53
Marc VogelFK HerkulesEj godk.

ÖPPEN 6 5370 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Lennart WiderströmIK Ymer57:20B
2Bengt-Rune WallströmIK Uven62:59B
3Johan GottfridssonSOK 6865:26B
4Anders WesterbergGöteborg-Majorna OK66:59B
5Leif MobergVänersborgs SK83:45

ÖPPEN 7 2940 meter 62 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK22:02B
2Bo HaglundBredareds IF24:36B
3Henrik SennelövKlubblösa24:55B
4Krister CaarpSOK 6825:34B
5Lennart AnderssonSOK 6825:52B
6Jan LarssonRydboholms SK26:32B
7Bengt ClassonOK Orinto26:49B
8Frida KjellbergIFK Göteborg26:50B
9Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK26:52B
10Ulrica KindlundOK Tranan27:26B
11Fredrik DavidsonSOK 6827:38B
12Magnus HomanFrölunda OL28:22B
13Stefan NordinOK Tranan29:07B
14Cathrine DavidsonSOK 6831:24
15Sune HagströmIK Gandvik32:43
16Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK32:49
17Toivo RodinovHestra IF33:17
18Joanna LarssonBredareds IF33:40
19Inga-Lill BackVänersborgs SK33:42
20Hasse JohanssonTrollhättans SOK34:01
21Daniel ThomasLerums SOK34:29
22Mats PehrssonOK Alehof34:38
23Anna LövgärdOK Alehof34:55
24Åsa MattssonOK Kullingshof35:14
25Annika BengtssonOK Alehof36:08
26Inger SundinOK Landehof36:50
27Lennart MattssonOK Alehof37:04
28Thomas GöranssonIK Ymer37:34
29Thomas AlmgrenBorås GIF37:36
30Eva-Lotta WestbergGöteborg-Majorna OK40:29
31Stig HedhagGöteborg-Majorna OK40:33
32Jörgen FriskMarkbygdens OK41:10
33Bo BengtssonOK Alehof41:13
34Anna-Karin Säre´nHestra IF41:29
35Tomas ÖsterlundIK Ymer43:50
36Lars-Göran CullbrandIK Stern44:19
37Roland WentzelKungälvs OK44:29
38Mats KartstrandLerums SOK44:41
39Lillie PetterssonLerums SOK44:45
40Pontus JohanssonKinnaströms SK45:22
41Karin WestbergIFK Göteborg45:23
42Annika GustavssonBredareds IF46:18
43Kerstin HagströmIK Gandvik46:23
44Sven-Erik HedlundGöteborg-Majorna OK46:43
45Ingrid CullbrandIK Stern47:36
46Torbjörn HaginIK Gandvik47:54
47Jonas LedeliusIK Uven48:08
48Eva AdolfssonIK Ymer48:22
49Per RobertsonIFK Göteborg49:31
50Bo LundqvistSvenljunga OK49:35
51Gunilla JogelandIK Ymer49:44
52Kjell RybergIFK Göteborg50:44
53Gunni AnderssonLerums SOK52:19
54Patrik AxelssonOK Kullingshof52:51
54Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK52:51
56Sandy SchreyerFK Herkules54:58
57Sofi NilsenOK Skogshjortarna55:00
58Solveig JohanssonIK Gandvik57:29
59Bengt MohlinGöteborgs SK58:55
60Jan-Erik LarssonTidaholm SOK Sisu65:23
61Per-Olof QviristGöteborg-Majorna OK73:28
Kajsa NordinOK TrananEj godk.

ÖPPEN 8 5110 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Emma AnderssonSävedalens AIK36:47B
2Anders SjögrenOK Kullingshof38:14B
3Maria MagnussonFK Friskus Varberg38:48B
4Thomas KullanderSävedalens AIK41:21B
5Jenny ArvidssonIFK Göteborg41:29B
6Per-Arne WahlgrenSjövalla FK42:01B
7Nils RobertssonMarkbygdens OK42:59B
8Fredrik StenssonMarkbygdens OK43:31B
9Bo HåkanssonIFK Göteborg45:58B
10Sten-Åke NilssonOK Alehof46:54B
11Kent JogelandIK Ymer50:06
12Frida WallströmSävedalens AIK50:30
13Christer CarlssonSävedalens AIK50:41
14Tomas TranbergMarkbygdens OK50:45
15Linda GustavssonBredareds IF52:29
16Markel BertilssonHestra IF52:32
17Bo HjalmarssonGällstads IF52:34
18Per BringleUlricehamns OK53:10
19Kent PetterssonIFK Göteborg56:20
20Andreas ÖsterlundIK Ymer56:49
21Daniel HägerstrandIFK Göteborg56:55
22Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK58:23
23Lotta NilssonOK Alehof59:05
24Cristina MagnussonKFUM Örebro OK62:57
24Gert JohanssonIK Gandvik62:57
26Sven-Erik GrundOK Roto67:09
27Stig BertilssonOK Räven67:56
28Bertil AxbomOK Landehof69:36
29Ragnar FallströmLerums SOK70:40
30Conny WernerssonOK Orinto73:50
31Jens MentzerOK Skogshjortarna83:21
32Ted LystigFK Herkules88:15

ÖPPEN 9 7170 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidM
1Martin IvarssonVänersborgs SK49:34B
2Martin HansenOK Pan Århus, DEN52:26B
3Mikael ÖhgrenSävedalens AIK53:56B
4Herman RosénGöteborg-Majorna OK58:11B
5Johan AnderssonOK Orinto58:35B
6Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK59:16B
7Lars HelgessonHestra IF60:27B
8Nicklas EkMarkbygdens OK61:45B
9Thomas Å KarlssonGöteborg-Majorna OK61:59B
10Rasmus WestergrenKalmar OK65:23
11Erik ÖsterlinSävedalens AIK66:07
12Mikael PalgrimVänersborgs SK66:11
13Stefan AlängÄrla IF67:14
14Jon Ivar JuvikHestra IF67:51
15Stefan TisellIK Stern69:16
16Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK69:37
17Per ForsbergIK Ymer70:42
18Hans SvenssonOK Kullingshof71:38
19Martina LindbergIK Ymer74:46
20Björn LövhammerIFK Göteborg79:22
21Evert BregellLerums SOK84:27
22Erik HemmendorffFK Herkules86:42
23Kirsten FairfaxOK Räven87:58


Skapad 2006-09-24 15:40:24 med OLA version 3.5.1