Hjortsöndan, Klassresultatlista

2005-09-25


H80 2510 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunnar JohanssonOK Mark42:300:00
2Bengt OlaussonOK Orinto47:114:41
3Arne JörlidToarps OK52:3610:06
4Joel SlättmyrIK Stern57:2314:53
5Börge DjerfLerums SOK63:2320:53

H75 2770 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Urban SpånmarkMullsjö SOK42:490:00
2Olle GottfridssonSOK 6843:230:34
3Lars-Gunnar EnströmOK Tranan49:426:53
4Arne SvahnFrämmestads IK50:287:39
5Said JohanssonUddevalla IS51:488:59
6Matts MattssonOK Flundrehof55:3112:42
7Torsten BjörkerothOK P458:4615:57
8Ingvar JohanssonStenungsunds OK59:5317:04
9Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OL63:3920:50
Ingvar JohanssonFalköpings AIKEj godk.

H70 3800 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sven AnderssonOK Stigen46:570:00
2Atte HeikkiläOK Gipen49:172:20
3Yngve MalmlöfFloby OK50:503:53
4Sven-Johan PerssonIK Gandvik51:244:27
5Lars-Erik HöökIK Gandvik53:306:33
6Anders NilssonRyda SK56:219:24
7Sture PetterssonFalköpings AIK57:3910:42
8Ulf SmedbergTrollhättans SOK60:5914:02
9Göran MalmbergIK Gandvik62:4515:48
10Kurt StenbergIK Gandvik64:4217:45
11Totte HolmOK Räven66:3019:33
12Sture SärdqvistIK Ymer66:4819:51
Rolf JohnssonVänersborgs SKEj start
Alf KinnKinnaströms SKEj start

H65 4000 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lars JohanssonSödertälje-Nykvar42:460:00
2Gunnar AronssonBredareds IF42:480:02
3Matts MattssonOK Gipen43:310:45
4Tore PetterssonOK Gipen45:082:22
5Ingemar HolmbergIF Hagen45:302:44
6Erland LingIK Hakarpspojkarna46:453:59
7Harry SundbergOK Klyftamo49:326:46
7Rune ArvidssonOK Mark49:326:46
9Kurt RydinOK Tranan51:348:48
10Lennart NymanHestra IF52:029:16
11Heikki RissanenMariestads FK53:3810:52
12Bo WesterbergVänersborgs SK53:4611:00
13Göran BörjessonOK Alehof54:3511:49
14Rolf TollessonOK Alehof55:0812:22
15Lars LångOK Klyftamo55:1712:31
16Leif JohanssonTrollhättans SOK55:2412:38
17Göran NordhTrollhättans SK57:0014:14
18Uno AnderssonOK Klyftamo57:4815:02
19Bertil RybergOK Klyftamo59:4617:00
20Ragnar BewertOK Landehof61:1618:30
21Sune HagströmIK Gandvik61:5719:11
22Birger AronssonBredareds IF63:2420:38
23Lennart ÖstanbäckIK Ymer64:0721:21
24Ingvar JosefssonRydboholms SK65:3522:49
25Gunnar WaernTrollhättans SOK69:3226:46
26Gunnar BylundRydboholms SK69:5927:13
27Åke HermanssonRyda SK71:1128:25
28Bengt HallénTrollhättans SOK73:2330:37
29Folke HörstrandOK Klyftamo75:0232:16
30Bo HagborgSkene Sim o IS77:1434:28
31Bengt WalleniusOK Skogsstjärnan79:1036:24
Inge BorglidenVänersborgs SKEj godk.
Mats-Erik AnderssonUlricehamns OKEj godk.
Rolf StenströmVänersborgs SKEj start
Håkan SkogumSkene Sim o ISEj start
Folke DahlénLidköpings Vinter-SKEj start

H60 4470 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rune SandbergUddevalla OK41:240:00
2Jan ElfsbergFalköpings AIK44:132:49
3Dag LorénOK Frisene44:403:16
4Bo-Göran GunnarssonOK Mark45:264:02
5Lars TuvessonUlricehamns OK48:016:37
6Ingemar WiklundOK Skogsvargarna49:388:14
7Göran BengtssonIK Trenne Ullared49:578:33
8Lennart HöijeOK Klyftamo50:419:17
9Olle HermanssonIK Ymer50:449:20
10Hans CarlssonOK Orinto50:459:21
11Per-Olof JohanssonOK Klyftamo51:3510:11
12Göte Johansson D-POK Tranan51:5610:32
13Leif BjörkmanIK Ymer52:0410:40
14Lars LjungbergTrollhättans SOK52:2210:58
15Lennart KarlssonFrämmestads IK52:3411:10
16Kennet IvehagFrämmestads IK53:4312:19
17Bernt KvistUlricehamns OK53:4412:20
18Torgny GrönlundTrollhättans SOK54:4913:25
19Bengt-Åke SvenssonIK Ymer54:5113:27
20Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu56:0514:41
21Per DalbergIK Stern57:0315:39
22Bengt JohanssonSävedalens AIK60:4219:18
23Styrbjörn JanssonIF Hagen60:4319:19
24Sven-Erik SjöholmMullsjö SOK61:3620:12
25Arne LorénOK Frisene62:0320:39
26Carl-Otto WijkmarkIF Hagen62:5621:32
27Jan RödströmOK Skogsstjärnan68:1426:50
28Björn HolmerKungälvs OK72:2931:05
29Christer HenriksgårdOK Klyftamo75:0833:44
30Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb75:4034:16
Bo BengtssonOK AlehofEj start
Lars WahlströmIstrums SKEj start
Kurt BodinGällstads IFEj start
Lars SönsterödSOK 68Ej start
Roy CarlssonUlricehamns OKEj start

H55 4880 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto44:160:00
2Lasse HogedalVänersborgs SK47:132:57
3Hans G BernhardMariestads FK47:142:58
4Per IvarssonTrollhättans SOK47:283:12
5Bo KarlssonLjungskile FK50:586:42
6Per-Arne KällénUddevalla OK51:527:36
7Lars-Göran MolinFritsla VIK53:569:40
8Henry DjurbäckKinnaströms SK54:5410:38
9Kjell MartinssonOK Tranan55:0210:46
10Karl-Evert SvenssonIF Hagen57:2313:07
11Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL57:2613:10
12Björn EngströmLerums SOK60:2916:13
13Roger KarlssonOK Skogsstjärnan60:3216:16
14Leif RylanderKinnaströms SK62:4618:30
15Kent OlaussonOK Orinto63:0118:45
16Sture GrytheimElfsborg SOK63:3819:22
17Lars LarssonOK Frisene67:0122:45
18Bengt MattssonOK Orinto69:0924:53
19Sven-Erik JohanssonMariestads FK69:5525:39
20Jörgen HallbergIK Ymer70:2126:05
21Anders KumlinIK Ymer76:5632:40
22Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL77:1633:00
23Roland JohanssonOK Kullingshof89:4945:33
Kent JogelandIK YmerEj godk.
Göran LitzellOK KullingshofEj godk.
Lars ArnessonUlricehamns OKEj start
Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OLEj start

H55 MOTION 3350 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Leif NilssonGöteborgs Skidklubb46:140:00
2Rune OlaussonOK Gipen49:072:53
3Christer FallgrenGudhems IF51:175:03
4Hasse JohanssonTrollhättans SOK60:2814:14
5Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL63:4717:33
6Bengt FrickTrollhättans SK70:0123:47
Jan RosénIK YmerEj start

H50 5230 meter 34 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bo HerderssonOK Mark45:530:00
2Björn PetterssonUlricehamns OK49:083:15
3Krister CaarpSOK 6851:305:37
4Roger AnderssonUlricehamns OK51:525:59
5Uno MagnussonIF Hagen54:128:19
6Kent ErikssonIFK Göteborg55:309:37
7Yngve NilssonOK Gipen57:0511:12
8Bengt JonssonHestra IF57:1911:26
9Tommy WesterbergIF Hagen57:3811:45
10Alf SiewertzGudhems IF61:1315:20
11Jan-Åke EmilssonGudhems IF61:2115:28
12Mats HastadFellingsbro GOIF61:5816:05
13Arne PerssonIK Ymer64:0018:07
14Peder JohanssonOK Skogsstjärnan64:3218:39
15Peter LarssonOK Gipen66:0720:14
16Conny SahlinVänersborgs SK67:3121:38
17Reine SpetzStenungsunds OK67:4621:53
18Sune KnutssonUlricehamns OK69:3323:40
19Benny HoffmanGudhems IF70:2024:27
20Börje SundbergOK Gipen71:4925:56
21Bo AnderssonFalköpings AIK73:4627:53
22Gunnar WassIF Hagen75:2129:28
23Bo AnderssonIK Gandvik76:2030:27
24Bill AnderssonI 15 IF79:5133:58
25Lennart SvenssonOK Kullingshof80:0934:16
26Börje GustavssonTrollhättans SOK81:2135:28
27Åke JohannessonTrollhättans SOK92:1346:20
Sture JohanssonOK KullingshofEj godk.
Bengt AnderssonFrämmestads IKEj start
Henrik UndelandIFK GöteborgEj start
Yngve NorellFK HerkulesEj start
Hans AnderssonIK GandvikEj start
Lennart HålsjöOK AlehofEj start
Anders ThomassonUlricehamns OKEj start

H45 5870 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lennart LarssonHestra IF43:490:00
2Ulf PalmérUlricehamns OK47:524:03
3Lennart KarlssonOK Mark51:007:11
4Lennart JosefssonRydboholms SK51:117:22
5Anders BjörklundSävedalens AIK51:147:25
6Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK55:0611:17
6Arne NåboTrollhättans SOK55:0611:17
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK55:0811:19
9Per AnderssonOK Orinto57:1613:27
10Jerker NetzTrollhättans SOK57:5714:08
11Arne SääfGudhems IF61:3017:41
12Bertil ThomasLerums SOK61:4217:53
13Anders SpånerSävedalens AIK62:4518:56
14Bengt KlassonUlricehamns OK63:2419:35
15Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK64:3420:45
16Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK67:0523:16
17Bo JosefssonRydboholms SK68:1224:23
18Mats SunessonOK Skogsstjärnan69:2325:34
19Bengt ZieglerLerums SOK69:2925:40
20Tommy RoosFalköpings AIK69:3525:46
21Gunnar JohanssonTrollhättans SOK71:4027:51
22Per-Anders FurusköldIK Gandvik73:1229:23
23Anders AxelssonTrollhättans SOK73:1829:29
24Dick NymanUddevalla IS76:3332:44
25Martin EickhoffSävedalens AIK76:4432:55
26Claes-Göran MagnussonBredareds IF76:5833:09
27Lars ErikssonSkene Sim o IS79:5736:08
28Christer MannfolkUlricehamns OK79:5936:10
29Robert AnderssonRyda SK86:4342:54
30Tord GustavssonOK Skogsstjärnan112:1668:27
31Benny OrsenmarkSävedalens AIK120:3876:49
Klas HoofHestra IFEj start

H45 MOTION 3830 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders KjellbergOK Flundrehof49:370:00
2Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK60:4511:08
3Ulf NordgrenBredareds IF61:3712:00
4Steve SvantessonIK Ymer80:4831:11

H40 6170 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK47:390:00
2Thomas BogrenIF Hagen47:560:17
3Roger HallgrenIFK Göteborg49:341:55
4Mats KristiansonTrollhättans SOK50:162:37
5Janne MattssonTrollhättans SOK50:453:06
6Lars G JohanssonVänersborgs SK51:103:31
7Håkan SchmidtTrollhättans SOK53:175:38
8Magnus JoelssonSOK 6853:506:11
9Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan54:346:55
10Lasse KarlssonGudhems IF56:258:46
11Per SanderGöteborg-Majorna OK56:268:47
12Jörgen HallénTrollhättans SOK57:289:49
13Tommy BäckOK Kullingshof59:1011:31
14Mikael AlmènFrämmestads IK62:0714:28
15Claes EkbergLidköpings Vinter-SK63:5216:13
16Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna68:2520:46
17Johan LiderudLidköpings Vinter-SK72:3524:56
18Anders MattssonOK Kullingshof72:4625:07
19Ingvar IvarssonOK Kullingshof75:0827:29
20Sören AnderssonLidköpings Vinter-SK75:1627:37
21Michael JohanssonVänersborgs SK75:1927:40
22Uno SandIK Gandvik75:2027:41
23Tommy NilssonRydboholms SK75:3027:51
24Börje PerssonOK Alehof86:1838:39
25Hans-Olof PerssonOK Alehof97:3950:00
Peter StrömdahlOK SkogsvargarnaEj godk.
Stefan AronengHestra IFEj start
Stefan GustafssonIFK GöteborgEj start
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OKEj start

H35 6800 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sören SturessonGöteborg-Majorna OK51:370:00
2Kenneth JohanssonOK Tranan55:303:53
3Anders YngströmGöteborg-Majorna OK56:064:29
4Anders WadstenOK Landehof56:575:20
5Thomas KullanderSävedalens AIK58:106:33
6Ola WallinderGöteborg-Majorna OK59:428:05
7Mats HedmanIF Hagen62:0910:32
8Thomas StigssonTrollhättans SOK64:4713:10
9Magnus BrobackOK Flundrehof68:4817:11
10Rikard FredrikssonFalköpings AIK76:3825:01
Anders SträngFalköpings AIKEj godk.
Nils GustavssonIFK GöteborgEj start
Joakim KällmanOK KullingshofEj start
Mikael PalgrimVänersborgs SKEj start

H35 MOTION 4610 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Magnus LindbergIK Ymer50:550:00
2Mikael RagnarssonOK Gipen68:5117:56
3Thomas AsplundOK Skogsvargarna71:3620:41
4Tommy HartikkaOK Skogsvargarna77:3026:35
5Christer HenrikssonSävedalens AIK98:3847:43
Torbjörn SalomonssonVänersborgs SKEj start

H21 LÅNG 11300 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Thomas AspIFK Göteborg75:050:00
2Claus BlochIFK Göteborg79:124:07
3Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK80:195:14
4Joakim HederskogIFK Göteborg82:157:10
5Martin IvarssonVänersborgs SK87:4812:43
6Jonas HogedalVänersborgs SK88:0913:04
7Nicolai NielsenGöteborg-Majorna OK88:2413:19
8Per-Anders EggertsenIF Hagen89:2314:18
9Daniel NetzVänersborgs SK93:2418:19
10Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK93:4318:38
11Fredrik SvenssonIK Hakarpspojkarna94:3819:33
12Johan PalmérUlricehamns OK95:0720:02
13Mikael AnderssonIK Hakarpspojkarna96:1521:10
14Markus KönigIK Hakarpspojkarna99:2124:16
15Andreas HolmqvistHestra IF100:4125:36
16Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb100:5225:47
17Joost TalloenIFK Göteborg101:5426:49
18Thomas LjungOK Kullingshof103:0327:58
19Marcus JosefssonGöteborg-Majorna OK103:5428:49
20Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan104:1729:12
21Marcus JohnssonOK Kullingshof105:2030:15
22Patrik NordgrenSävedalens AIK105:2530:20
23Vidar FaxénSävedalens AIK108:2033:15
24Marcus AnderssonK 3 IF111:5636:51
25Anders LövgärdOK Alehof117:2642:21
26Björn NorellFK Herkules119:1544:10
27Erik HellsvikIK Gandvik121:2546:20
28Dan KrantzIK Gandvik137:0962:04
Richard TengströmVänersborgs SKDisk.
Jesper StenströmVänersborgs SKEj start
Stefan LarssonRydboholms SKEj start
Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OKEj start

H21 6800 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas GustafssonVänersborgs SK49:560:00
2Mattias KarlssonOK Alehof58:268:30
3Calle AnderssonOK Skogsstjärnan59:259:29
4Conny KällmanOK Kullingshof61:5111:55
5Andreas MelinOK Gisle62:4012:44
6Thomas GustavssonGudhems IF63:4013:44
7Albin SunessonOK Skogsstjärnan68:5819:02
8Andreas ClaessonOK Kullingshof70:4620:50
9Niklas FallgrenGudhems IF82:1732:21
10Jonas GustafssonGöteborg-Majorna OK85:0135:05
11Erik FrickTrollhättans SK88:3738:41
12Andreas RomFrämmestads IK91:0541:09
Mattias AnderssonIK GandvikDisk.
Christian ArnessonUlricehamns OKEj start
Robin SöderströmStigmännen Karlshamns OKEj start

H21 MOTION 4610 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per EnglundIK Ymer53:440:00
2Rickard BjörkmanTrollhättans SOK63:319:47
3Ted LystigFK Herkules84:5131:07
Niklas LöfströmIK YmerEj start
Mikael SvenssonOK EkenEj start
Staffan JohanssonGöteborgs SkidklubbEj start
Svante JohanssonGöteborgs SkidklubbEj start

H20 7600 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Daniel HjortvallHestra IF66:260:00
2Erik JohanssonFalköpings AIK78:3212:06
3Mikael AnderssonIK Gandvik80:0913:43
Johan AnderssonOK OrintoEj start
Nils RobertssonOK MarkEj start

H20 MOTION 3830 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

H18 5860 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anton UddKinnaströms SK57:050:00
2Erik HanssonBredareds IF58:461:41
3Daniel MauritzonIF Hagen61:584:53
4John KumlinIK Ymer71:1714:12
5Jimmy AnderssonOK Kullingshof73:5316:48
6Emil JohanssonTrollhättans SOK76:3119:26
7Daniel SagerTrollhättans SOK76:3519:30
Samuel AnderssonIK GandvikEj start

H16 4780 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Simon AnderssonOK Kullingshof39:290:00
2David BomanStångenäs AIS49:249:55
3Rasmus PerssonFalköpings AIK50:0310:34
4Andreas DoverstavIK Ymer50:3211:03
5Marcus FurusköldIK Gandvik55:1815:49
6Markus GrundOK Roto58:1218:43
7Simon JohanssonOK Kullingshof61:0521:36
8Dag StridhStenungsunds OK62:5723:28
9Björn SvenssonTrollhättans SOK65:0225:33
10Karl-Mikael SvenssonLidköpings Vinter-SK133:0593:36
Joakim LjunglideOK KullingshofEj start
Magnus NorénOK AlehofEj start

H14 3830 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:250:00
2Patrik EickhoffSävedalens AIK40:342:09
3Erik ClaessonOK Orinto43:425:17
4Albert SkaarRyda SK44:005:35
5Daniel JosefssonRydboholms SK44:175:52
6David JohanssonRydboholms SK44:296:04
7Niklas ÖsterlundIK Ymer46:227:57
8Joel AnderssonIK Gandvik46:328:07
9Tobias MattssonTrollhättans SOK47:439:18
10Albin ThunbergOK Alehof47:599:34
11Johan SalomonssonVänersborgs SK48:109:45
12Markus JunkersLerums SOK50:2912:04
13Erik KristiansonTrollhättans SOK51:1512:50
14Isak KrantzIK Gandvik54:1315:48
15Eric SandIK Gandvik58:1519:50
16Dan BörjessonHestra IF58:4320:18
17Niklas Brag JonssonIK Gandvik61:5223:27
18Herman AnderssonLidköpings Vinter-SK62:2123:56
19Johan BlickOK Alehof67:3429:09
20Erik OlofssonTrollhättans SOK67:5729:32
21Christoffer AndersénIK Gandvik71:0732:42
22Anders JärpedalOK Skogsvargarna72:3334:08
Johan SandströmOK GipenDisk.
John BörjessonHestra IFEj godk.
Niklas AnderssonOK OrintoEj start

H12 2820 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jesper SjögrenOK Kullingshof27:310:00
2Rasmus BäckOK Kullingshof29:141:43
3Joakim EliassonOK Alehof29:362:05
4Marcus AlmènFrämmestads IK32:595:28
5Andreas Brag JonssonIK Gandvik33:015:30
6Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan33:225:51
7Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK34:236:52
8Simon SkogmanKinnaströms SK34:317:00
9Jesper LiderudLidköpings Vinter-SK35:478:16
10Emil AnderssonOK Kullingshof36:028:31
11Johan AnderssonRyda SK37:5410:23
12Viktor FlingmarkUddevalla OK38:0010:29
13Joakim NymanIF Hagen41:3214:01
14Tim JunkersLerums SOK43:3116:00
15Johannes AnderssonRyda SK46:3919:08
16Marcus BomanStångenäs AIS49:0221:31
17Fredrik SandbergOK Kullingshof56:2728:56
18Pontus JohanssonOK Kullingshof60:0732:36
19Mathias HoppeOK Kullingshof62:4435:13
20Oskar HallénTrollhättans SOK86:1758:46
Arvid AnderssonLidköpings Vinter-SKEj start

H10 2550 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johan IvarssonOK Kullingshof21:070:00
2Filip GrahnHestra IF22:321:25
3Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK24:393:32
4Filip WadstenOK Landehof27:246:17
5Colin Fransson-LeeOK Alehof27:316:24
6Linus LandergrenIK Ymer28:167:09
7Alfred LarssonBredareds IF30:589:51
8Tobias KarlssonOK Landehof31:5710:50
9Max HartikkaOK Skogsvargarna33:1212:05
10Einar NordgrenBredareds IF40:0518:58
11Michael JohanssonOK Kullingshof54:4133:34
12Richard AnderssonOK Flundrehof60:2739:20
Erik PerssonIK YmerEj godk.
Karl LorenOK FriseneEj godk.
Jonas ThunbergOK AlehofEj start

D75 2510 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

D70 2510 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna-Lisa AnderssonLidköpings Vinter-SK45:330:00
2Signe NymanUddevalla IS50:014:28
3Inga-Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad54:028:29
4Ann-Marie PerssonIK Gandvik60:4115:08
5Asta von PoratIK Ymer62:4017:07
6Vira NordhTrollhättans SK83:0937:36

D65 2770 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Birgit Smedberg NilssonHestra IF37:070:00
2Kerstin FredrikssonLjungskile FK42:004:53
3Birgit LångOK Klyftamo44:577:50
4Lisbeth JohanssonSödertälje-Nykvar48:3611:29
5Brita SärdqvistIK Ymer51:2314:16
6Margareta HolmbergIF Hagen58:4521:38
7Kerstin HagströmIK Gandvik65:5928:52
8Ingrid BorglidenVänersborgs SK66:3529:28
9Ann-Marie SärénBorås GIF66:3729:30
Kerstin CarlssonUlricehamns OKEj start
Vivi-Anne BylundRydboholms SKEj start

D60 3420 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunnel SvenssonIK Ymer43:580:00
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK47:573:59
3Britta LarssonOK Frisene51:517:53
4Kerstin JohanssonOK Mark52:188:20
5Margareta JohanssonTrollhättans SOK53:199:21
6Mariann KjellbergBredareds IF55:2311:25
7Ulla LingIK Hakarpspojkarna55:3111:33
8Gunnel PalgrimVänersborgs SK56:1912:21
9Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan57:0413:06
10Lena WaernTrollhättans SOK58:3114:33
11Gunborg GustafssonBorås GIF59:4215:44
12Margit RybergOK Klyftamo62:2918:31
13Berit IvehagFrämmestads IK63:0019:02
14Ingrid HermanssonIK Ymer65:5321:55
15Birgit KarlssonMariestads FK68:0324:05
16Ulla SönsterödSOK 6868:3324:35
17Birgitta JohanssonOK Tranan69:0925:11
18Elvy BörjessonOK Alehof71:5928:01
19Berit SvenssonOK Mark81:0037:02
20Ing-Marie WijkmarkIF Hagen95:0851:10
Rosa BjörkmanOK OrintoEj godk.
Lillemor LorénOK FriseneEj godk.
Birgitta CarlssonOK OrintoEj godk.
Birgitta StenströmVänersborgs SKEj start

D55 3420 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Eva AlsinIK Ymer43:540:00
2Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL44:320:38
3Marion HallstenUddevalla OK47:153:21
4Ann-Marie HolmströmIK Gandvik47:243:30
5Britt-Marie LarssonSOK 6857:0513:11
6Eva HöijeOK Klyftamo57:5414:00
7Anne-Marie TiveljungIK Gandvik57:5614:02
8Marianne FaxénSävedalens AIK63:0919:15
9Maritha HallbergIK Ymer71:5928:05
10Siv RödströmOK Skogsstjärnan74:2930:35
11Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan120:5076:56
Ann OlssonSävedalens AIKDisk.
Marianne RosénIK YmerEj start
Ingrid CarlstedtSävedalens AIKEj start

D55 MOTION 2560 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Görel NordinVänersborgs SK49:480:00
2Ingegerd FrickTrollhättans SK53:313:43
3Ulla BjörkmanIK Ymer58:268:38
4Eva-Maj JohanssonFritsla VIK62:1912:31
5Marianne JohanssonSävedalens AIK72:2222:34
6Doris NilssonGöteborgs Skidklubb96:4947:01

D50 3690 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingrid KarlssonUlricehamns OK38:110:00
2Inger WesterbergIF Hagen43:084:57
3Maria NorellFK Herkules44:055:54
4Monica LööfMariestads FK44:576:46
5Monica MartinssonOK Tranan48:5110:40
6Gunilla HogedalVänersborgs SK49:2911:18
7Kristina LarssonOK Klyftamo49:3111:20
8Kristina UnossonBredareds IF50:0011:49
9Inger JohanssonOK Klyftamo52:0113:50
10Elise JohanssonFalköpings AIK53:2515:14
11Inger SvenssonLidköpings Vinter-SK56:0017:49
12Eva AndreassonBorås GIF60:2322:12
13Pia SvenssonFalköpings AIK62:2624:15
14Monica AbrahamssonGudhems IF63:5325:42
15Gun-Britt SkoglundhFritsla VIK65:4927:38
16Gunnel SvantessonIK Ymer65:5827:47
17Kerstin SvenssonTrollhättans SOK67:1929:08
18Gunnel LitzellOK Kullingshof69:5031:39
19Birgitta StenbergTrollhättans SOK71:4033:29
20Annika GustavssonBredareds IF72:1534:04
21Lena SvenssonIK Trenne Ullared77:4639:35
22Birgitta WiklundOK Skogsvargarna98:3860:27
Ann-Christin LarssonOK FriseneEj godk.
Ann-Britt GöranssonAlmby IKEj godk.
Gullan AnderssonIK GandvikEj start
Yvonne SvenssonOK KullingshofEj start

D45 3800 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jane JohanssonGudhems IF37:320:00
2Gunilla LarssonBredareds IF44:036:31
3Eva Rabe-MagnussonIF Hagen46:208:48
4Monika LjunglideOK Kullingshof47:3310:01
5Marianne KlassonUlricehamns OK47:5210:20
6Marie ClaessonRydboholms SK51:5914:27
7Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan52:4715:15
8Annelie MagnussonBredareds IF53:1815:46
9Helena LarssonHestra IF55:3017:58
10Monica KnutssonSävedalens AIK57:0319:31
11Margareta NetzTrollhättans SOK61:5824:26
12Susanne EickhoffSävedalens AIK65:5128:19
13Eva NymanIF Hagen67:0029:28
14Elise JohannessonTrollhättans SOK69:4932:17
15Anna-Lena SvenssonLidköpings Vinter-SK71:4234:10
Lena LarssonGöteborg-Majorna OKEj godk.
Monika NilssonOK AlehofEj godk.
Anita BodinGällstads IFEj start

D45 MOTION 3350 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika HerderssonOK Mark79:580:00
2Britt BlomLjungskile FK83:373:39
3Margaretha JohanssonOK Kullingshof111:2731:29

D40 4000 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK37:520:00
2Marita KarlssonOK Skogsstjärnan40:362:44
3Britta SahlinVänersborgs SK44:597:07
4Ann-Charlotte JohanssonIFK Göteborg46:478:55
5Lena ErikssonElfsborg SOK46:559:03
6Annette Falck-LarssonVänersborgs SK47:179:25
7Lena ThuressonRydboholms SK48:4410:52
8Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK48:4710:55
9Eva SandströmOK Gipen50:5413:02
10Ann NyströmIF Hagen53:4215:50
11Nina SchmidtTrollhättans SOK55:4117:49
12Kristin BackVänersborgs SK57:0019:08
13Lena BogrenIF Hagen60:5323:01
14Agneta JohanssonRydboholms SK66:1828:26
15Berit JanssonFalköpings AIK74:2736:35
16Karin LarssonBredareds IF94:3556:43
17Marie HermanssonOK Kullingshof96:4258:50
Ulla GranérOK KullingshofEj godk.
Frida MannfolkUlricehamns OKEj start
Britt FlakbergIFK GöteborgEj start

D35 4470 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sara ÅbergHestra IF45:500:00
2Therése AnderssonRyda SK46:420:52
3Jenny NymanVänersborgs SK46:430:53
4Annika BäckOK Kullingshof48:162:26
5Carina IvarssonOK Kullingshof52:136:23
6Sara LorénOK Kullingshof53:007:10
7Gunilla EdgrenTrollhättans SOK55:269:36
8Karin AnderssonOK Klyftamo60:4614:56
9Ellinor JohanssonOK Alehof60:5515:05
10Åsa MattssonOK Kullingshof63:0617:16
11Agneta BerlinTrollhättans SOK64:2818:38
12Anna-Karin RybergOK Klyftamo69:4023:50
13Maria WallinOK Roto71:5126:01
Maria ClaessonIK YmerEj godk.
Lotta KronlidGöteborg-Majorna OKEj start
Monica WalleniusOK SkogsstjärnanEj start

D35 MOTION 3350 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt-Marie CoxnerLerums SOK53:170:00
2Anna-Karin MattsonTrollhättans SOK57:194:02
3Karin PeterssonIK Ymer59:286:11
4Ingalill GrundOK Roto59:506:33
5Marita SalomonssonVänersborgs SK63:2710:10
6Irené AnderssonOK Kullingshof63:4710:30
7Sandy SchreyerFK Herkules64:4511:28
8Stina AnderssonLidköpings Vinter-SK66:4413:27
9Carina SandbergOK Gipen68:3215:15
Bodil AhlströmTrollhättans SOKEj start

D21 LÅNG 6310 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Helena JanssonIF Hagen52:570:00
2Yvonne FjordsideSävedalens AIK58:195:22
3Stina JanssonFrämmestads IK62:029:05
4Hanna ArnellOK Mark63:1110:14
5Anna LövgärdOK Alehof63:4110:44
6Åsa Holmstrand OllanderIFK Göteborg63:4610:49
7Emelie SvalinVänersborgs SK64:3111:34
8Jessica EkbergIK Hakarpspojkarna65:5312:56
9Annika JohanssonOK Tranan67:1614:19
10Sara JohanssonKristinehamns OK67:3314:36
11Agneta NordholmSävedalens AIK69:4616:49
12Jana BerkovaIFK Göteborg72:0519:08
13Martina LindbergIK Ymer80:3327:36
14Jessica HaglöfTolered-Utby Ol-klubb86:3233:35
Elisabet LarssonGöteborg-Majorna OKEj start

D21 4470 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Helena BååthHestra IF45:130:00
2Sara JohansonOK Skogsstjärnan47:031:50
3Malin SörstrandSOK 6848:523:39
4Lina HulanderUlricehamns OK51:266:13
5Jenny LarssonOK Klyftamo52:106:57
6Jenny JohanssonKristinehamns OK52:517:38
7Annelie LitzellOK Kullingshof53:348:21
8Malin PerssonGudhems IF55:049:51
9Maria SvenssonOK Mark56:2211:09
10Marie-Louise PerssonOK Eken59:4414:31
11Kajsa SvenssonLidköpings Vinter-SK60:5915:46
12Ulrika FredrikssonGudhems IF62:0716:54
13Malin TengströmFrämmestads IK63:0617:53
14Sofia NorleniusVänersborgs SK63:4418:31
15Minna LappalainenLjungskile FK65:2520:12
16Karin JohanssonSävedalens AIK72:2527:12
17Anna-Karin RödströmFalköpings AIK79:4634:33
18Cecilie RomFrämmestads IK82:5037:37
Martina D StigssonVänersborgs SKEj start
Linda KlassonUlricehamns OKEj start
Linda GränswallFrämmestads IKEj start

D21 MOTION 3350 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Åsa MagnussonIK Hakarpspojkarna44:280:00
2Sanna NymanUddevalla IS72:3628:08
3Emma KarlssonTenhults SOK75:1730:49

D20 4860 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emelie Karlsson-LandénIstrums SK55:150:00
2Lotta NilssonOK Alehof56:030:48
3Christine LitzellOK Kullingshof57:432:28
4Therese LarssonOK Kroppefjäll59:033:48
5Carolina KlassonUlricehamns OK59:294:14
6Jill OlssonTrollhättans SOK59:524:37
7Caroline GustafssonJönköpings OK63:508:35
8Elin SvenssonTrollhättans SOK67:2112:06
9Maria JonssonHestra IF75:3920:24
10Lisa EngströmLerums SOK92:5037:35

D20 MOTION 3350 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

D18 4490 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emelie UnossonBredareds IF51:340:00
2Emilie LarssonOK Kroppefjäll64:0212:28
3Marie JohanssonOK Tranan72:1220:38
4Olivia HoffmanGudhems IF79:5628:22

D16 3710 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linnea HoffmanIF Hagen39:020:00
2Terese WängdahlOK Gipen44:095:07
3Elina ErikssonBredareds IF49:0610:04
4Camilla LarssonBredareds IF50:3511:33
5Jenny WallinOK Roto58:4419:42
6Yvonne NymanUddevalla IS69:2130:19
Hanna JohanssonTrollhättans SOKEj start

D14 3350 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jenny FurusköldIK Gandvik38:550:00
2Lisa LarssonBredareds IF47:448:49
3Linda WesterbergTrollhättans SOK49:4710:52
4Amanda HallénTrollhättans SOK53:2714:32
5Johanna NilssonFalköpings AIK57:2418:29
6Frida StrandbergSävedalens AIK66:1227:17
7Lisa AnderssonRyda SK67:0728:12
8sara anderssonOK Flundrehof76:4937:54
Karin HoofHestra IFEj start
Johanna BerntssonStenungsunds OKEj start

D12 2820 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Amilia BjörklundSävedalens AIK28:090:00
2Elin BlickOK Alehof32:083:59
3Lina JosefssonRydboholms SK32:294:20
4Sofia JohanssonTrollhättans SOK37:469:37
5Annie MajlövOK Kullingshof39:2211:13
6Pernilla KarlssonOK Mark41:4713:38
7Hanna WadstenOK Landehof42:2814:19
8Filippa SpånérSävedalens AIK46:2318:14
9Emma GranérOK Kullingshof48:1420:05
10Paulina ArvidssonOK Kullingshof48:3820:29
11Klara FredrikssonFalköpings AIK50:0621:57
12Malin DahlbergFalköpings AIK50:3522:26
13Julia MattssonTrollhättans SOK51:3223:23
14Sara SchmidtTrollhättans SOK52:4524:36
Åsa BogrenIF HagenEj godk.
Lovisa MannfolkUlricehamns OKEj start
Lina HenrikssonSävedalens AIKEj start

D10 2550 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emelie BäckOK Kullingshof24:550:00
2Sofia SjögrenOK Kullingshof25:040:09
3Josefin KristianssonTrollhättans SOK26:081:13
4Aina EdgrenTrollhättans SOK26:251:30
5Clara MannfolkUlricehamns OK38:4113:46
6Clara BerlinTrollhättans SOK42:2017:25
7Elin ClaessonOK Orinto48:0823:13
8Lina LandergrenIK Ymer55:3130:36

U4 3350 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lovisa HanssonBredareds IF61:420:00
2Björn AlmarOK Flundrehof77:2015:38
3Anna GranérOK Kullingshof81:3619:54

U3 2820 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emil AnderssonOK Alehof52:010:00
2Simon NilssonFalköpings AIK65:1413:13
3Karin WernerssonIK Ymer68:2416:23

U2 2550 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christoffer JohanssonTrollhättans SOK32:170:00
2Kim FredrikssonLerums SOK37:225:05
3Emma KnutssonOK Kullingshof46:0313:46
4Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK48:4116:24
5Jacob ThomasLerums SOK81:2049:03
Malin ErikssonIK GandvikEj start
Agnes SpånérSävedalens AIKEj start

U1 2150 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK24:200:00
2Adam JohanssonTrollhättans SOK24:320:12
3Elias Bäcklund-EkwallTrollhättans SOK24:520:32
4Linnea BogrenIF Hagen28:113:51
5Alma Pettersson-PalmLerums SOK34:3210:12
6Karl Pettersson-PalmLerums SOK34:3710:17
7Johan KnutssonOK Kullingshof36:1711:57
8Stina NordgrenBredareds IF46:0621:46
Douglas Fransson-LeeOK AlehofEj start
Hugo ThunbergOK AlehofEj start

INSKOLNING 2150 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Ada BlomgrenOK SkogshjortarnaGodkänd
Anna HenrikssonSävedalens AIKGodkänd
Anna WernerssonIK YmerGodkänd
Clara OlssonTrollhättans SOKGodkänd
Daniel ThuressonRydboholms SKGodkänd
Douglas PetterssonKlubblösGodkänd
Ellen OlssonTrollhättans SOKGodkänd
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OKGodkänd
Emelie KarlssonOK LandehofGodkänd
Emelie LorénOK KullingshofGodkänd
Emma FagerssonKlubblösGodkänd
Emma WidellOK SkogshjortarnaGodkänd
Erik BerlinTrollhättans SOKGodkänd
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKGodkänd
Filip JohanssonTrollhättans SOKGodkänd
Gustav NymanVänersborgs SKGodkänd
Jonna RamhultHestra IFGodkänd
Josefina HenningsOK SkogshjortarnaGodkänd
Julia HallénTrollhättans SOKGodkänd
Julia WalderstedtOK SkogshjortarnaGodkänd
Lina NordlundKlubblösGodkänd
Linus WalderstedtOK SkogshjortarnaGodkänd
Lisa JohanssonOK TrananGodkänd
Lukas WadstenOK LandehofGodkänd
Maja KindlundOK TrananGodkänd
Malin RønnkvistOK SkogshjortarnaGodkänd
Olivia NymanVänersborgs SKGodkänd
Pontus MattssonOK KullingshofGodkänd
Rasmus BæcklundIFK GöteborgGodkänd
Sara KindlundOK TrananGodkänd
Simon BengtssonKlubblösGodkänd
Sofia GrahnHestra IFGodkänd
Tove LorenOK FriseneGodkänd
Tim BäcklundIFK GöteborgEj godk.
Gabriel SturessonKlubblösEj godk.
Oliver Fransson-LeeOK AlehofEj start

ÖPPEN 1 2550 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marina KarlssonGudhems IF34:330:00
2Ann-Christine GunnarssonOK Kullingshof36:011:28
3Elisabeth PetterssonKlubblös39:114:38
4Christian SenneløvKlubblös41:387:05
5Britta ReuterOK Alehof43:369:03
6Ellinor ÅhmanBredareds IF48:1613:43
7Jesper MatssonGöteborg-Majorna OK49:2014:47
8Fredrica SærdquistOK Skogshjortarna54:2519:52
9Helmina SærdquistKlubblös54:4820:15
10Linn SanderGöteborg-Majorna OK57:2922:56
10Ellen SanderGöteborg-Majorna OK57:2922:56
12Johanna OlssonBredareds IF59:1224:39
13Andreas RoosOK Skogshjortarna60:0425:31
14Tobias RichardsSvaide-Roma SOK60:1825:45
15Cathrine DavidsonSOK 6888:0453:31
16Anna-Karin DavidssonSOK 6888:3454:01
Alexander RoosOK SkogshjortarnaEj godk.

ÖPPEN 2 2820 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jenny FöranderKlubblös41:280:00
2Arian RanjbarOK Kullingshof44:212:53
3Elisabeth JonassonOK Orinto49:187:50
4Patrik AxelssonOK Kullingshof50:319:03
5Johan WidellOK Skogshjortarna57:2916:01
6Ann-Charlotte WidellOK Skogshjortarna57:3816:10
7Karin GranbergSkene Sim o IS64:5223:24
8Britta AnderssonTrollhättans SOK71:0029:32
9Magnus HederströmOK Skogshjortarna75:5234:24
10Emil LarssonFalköpings AIK76:4835:20
11Torbjörn LarssonFalköpings AIK77:0235:34
12Ann-Britt LarssonFalköpings AIK77:3936:11
13Christina WernerssonOK Orinto94:0052:32
14Jenny EdgrenTrollhättans SOK103:2661:58
15Kristina BackmanLidköpings Vinter-SK106:3565:07
Susanne RoosOK SkogshjortarnaDisk.
Ann StridhTrollhättans SOKEj godk.
Daniel RönnkvistOK SkogshjortarnaEj godk.
Elsi-Brith JodalGöteborg-Majorna OKEj godk.

ÖPPEN 3 4520 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Björn LindahlIK Ymer58:370:00
2Åke LindbergHerrljunga SK Skid o OL65:527:15
Siv ErikssonOK GipenDisk.

ÖPPEN 4 2560 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Fredrik DavidsonSOK 6829:480:00
2Daniel TorstenssonGöteborgs Skidklubb35:365:48
3Marie KristianssonOK Räven35:465:58
4Rune OlssonTrollhättans SOK38:388:50
5Åke ErikssonGöteborg-Majorna OK39:429:54
6Erik SvenssonSOK 6841:1811:30
7Anna-Kkarin ReuterKungälvs OK43:4013:52
8Kristoffer PetterssonLerums SOK47:0917:21
9Malin EliassonSOK 6847:3617:48
10Kjell FranssonOK Alehof48:4819:00
11Inger JönssonIK Ymer50:0820:20
12Sture LandahlLerums SOK51:5822:10
13Eva-Lotta WestbergGöteborg-Majorna OK55:4826:00
14Lena SvenssonSOK 6856:4526:57
15Rolf BååthHestra IF56:5127:03
16Britt-Marie EkbergOK Orinto57:0427:16
17Ann-Christine AugustssonStenungsunds OK57:5328:05
18Lena Weiming-NybergKinnaströms SK59:4129:53
19Berit EdlundElfsborg SOK61:2831:40
20Lars TorstenssonGöteborgs Skidklubb63:0633:18
21B-O BrobackOK Flundrehof64:3934:51
22Per-Olof SärénBorås GIF68:3638:48
Harry AnderssonOK KullingshofDisk.

ÖPPEN 5 3830 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per LeanderssonOK Isaberg47:160:00
2Mats BlomLjungskile FK47:540:38
3Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK54:507:34
4Lars-Ove KarlssonOK Landehof55:107:54
5Annika BengtssonOK Alehof59:0411:48
6Gunnar OlaussonLidköpings Vinter-SK59:5412:38
7Jan LarssonFrämmestads IK60:0912:53
8Magnus KarlssonOK Landehof60:3713:21
9Anders SwedinLidköpings Vinter-SK60:5013:34
10Lennart NymanVänersborgs SK61:2214:06
11Jan WiderströmIK Ymer65:0117:45
12Kurt SvenssonOK Mark65:0717:51
13Sören HaglundOK Kullingshof65:3418:18
14Marina GustavssonOK Skogsstjärnan72:4425:28
15Torbjörn HaginIK Gandvik73:0225:46
16Jan SvenssonJönköpings OK73:5726:41
17Rune BrandshageIK Gandvik75:1127:55
18Conny JohanssonIK Gandvik80:4933:33
19Martin ThunbergOK Alehof81:0133:45
20Evert JohanssonBorås GIF83:3636:20
21Britt-Marie RydbergIstrums SK85:0537:49
22Åke EkbergOK Mark85:4138:25
23Tomas ArvidssonGöteborg-Majorna OK85:5138:35
24Kent EdlundElfsborg SOK86:3639:20
25Alf KjellbergBredareds IF89:5142:35
26Roland OlssonSävedalens AIK98:0350:47
Lisa PedersenOK SkogshjortarnaDisk.
Lars SvenssonOK AlehofEj godk.
Ragnar HellsvikIK GandvikEj godk.

ÖPPEN 6 4670 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lennart WiderströmIK Ymer53:550:00
2Petter LithenHestra IF55:191:24
3Henry SvenssonSOK 6858:434:48
4Lars WiderströmIK Ymer61:507:55
5Pär LorénOK Frisene63:039:08
6Linus VedungKlubblös69:1815:23
7Anna OlssonKlubblös69:2015:25
8Karin BjørhallKlubblös69:2215:27
9Jens MentzerOK Skogshjortarna94:0340:08
Anna ErikssonKlubblösDisk.

ÖPPEN 7 2770 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bosse HaglundBredareds IF28:450:00
2Henrik SenneløvKlubblös30:271:42
3Benny MildGällstads IF30:502:05
4Åsa NybergGöteborg-Majorna OK32:273:42
5Bengt ClassonOK Orinto33:525:07
6Jan UnossonBredareds IF34:105:25
7Jan LarssonRydboholms SK34:466:01
8Christina SüdhoffSävedalens AIK35:537:08
9Kurt AnderssonOK Kullingshof37:328:47
10Johan AnderssonFrämmestads IK37:589:13
11Markus EliassonSOK 6842:1213:27
12Bror PalgrimVänersborgs SK42:2913:44
13Jessica PerssonKristinehamns OK43:0014:15
14Håkan FlingmarkUddevalla OK43:2614:41
15Ylva SunessonHaninge SOK44:3315:48
16Johannes SüdhoffSävedalens AIK47:2618:41
17Rikard GustavssonGudhems IF49:1820:33
18Marita HaglundBredareds IF49:3720:52
19Sten CarlssonSävedalens AIK51:2422:39
20Leif RydbergIstrums SK52:0723:22
21Conny WernerssonOK Orinto54:2925:44
22Göran LarssonOK Kroppefjäll56:1727:32
23Sören FägerstenSkene Sim o IS57:2228:37
24Ulla SvenssonJönköpings OK58:2829:43
25Inga PerssonOK Landehof59:0630:21
26Sofi NielsenOK Skogshjortarna59:4931:04
27Karin LarssonOK Klyftamo60:2631:41
28Ingemar ÖbergOK Kullingshof61:0632:21
29Britt AnderssonRyda SK61:1132:26
30Gunilla JogelandIK Ymer62:5134:06
31Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK64:2835:43
Tomas ÖsterlundIK YmerEj godk.
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKEj godk.

ÖPPEN 8 4880 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tobias BengtssonGöteborg-Majorna OK40:390:00
2Göran FriskOK Kullingshof45:485:09
3Robert WestmanOK Alehof47:206:41
4Markel BertilssonHestra IF49:368:57
5Fredrik JohanssonHestra IF51:0410:25
6Björn LövhammerIFK Göteborg51:1910:40
7Hans ThorberntssonOK Alehof53:4613:07
8Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK54:0713:28
9Camilla ÖhgrenSävedalens AIK54:0913:30
10Emma LindénSävedalens AIK55:2914:50
11Maria MunterSävedalens AIK56:4916:10
12Per-Olof EliasssonSOK 6857:3816:59
13Bernt HenrikssonGudhems IF63:5123:12
14Sebastian EdlundIK Ymer65:1524:36
15Marie EckerlidSävedalens AIK66:4726:08
16Andreas ÖsterlundIK Ymer67:5627:17
17Stefan PreisigEksjö SOK68:2527:46
18Lennart AnderssonSOK 6868:3827:59
19Tommy PedersenOK Orinto70:5430:15
20Kurt EkbergOK Orinto72:0431:25
21Bo HjalmarssonGällstads IF72:0731:28
22Sven-Erik GrundOK Roto75:5235:13
23Tomas WeserlundHerrljunga SK Skid o OL91:1950:40
24Hans PeterssonKlubblös97:4857:09
25Stig-Olof PetterssonLidköpings Vinter-SK104:1263:33

ÖPPEN 9 6800 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK51:210:00
2Fredrik HerderssonOK Mark52:040:43
3Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK56:194:58
4Anders SjögrenOK Kullingshof57:045:43
5Niki PreisigEksjö SOK58:547:33
6Mats KindlundOK Tranan62:4411:23
7Mattias BiörsIK Ymer64:5213:31
8Stefan AlängÄrla IF67:5016:29
9Jonas OlssonLerums SOK68:3617:15
10Per ForsbergIK Ymer69:2418:03
11Anders LarssonVänersborgs SK75:3924:18
12Henrik OlssonOK Skogshjortarna84:1432:53
Magnus StrandOK LandehofEj godk.


Skapad 2005-09-25 15:03:08 med OLA version 3.4.0