Hjortsöndan, OK Skogshjortarna, Klassresultatlista

2004-09-26


H80 2480 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Gunnar JohanssonOK Mark30:530:00G20
2Åke AnderssonIFK Göteborg32:411:48G6
3Arne JörlidToarps OK35:174:24S20
4Gustav ElvmyrGöteborgs Spårvägars GIF51:5621:036
5Arne SandströmIK Stern65:5034:576
Gunnar JohanssonHorreds SKEj godk.20
Holger JohanssonNitta IFEj start20

H75 2830 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Olle GottfridssonSOK 6832:140:00G20
2Urban SpånmarkMullsjö SOK32:400:26G20
3Gösta PetterssonIK Uven33:161:02G6
4Mats LomåsOK Tranan34:061:52G20
5Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK35:553:41G6
6Bengt OlaussonOK Orinto36:214:07G20
7Bengt BorgGöteborg-Majorna OK36:264:12G6
8Yngve AnderssonLidköpings Vinter-SK36:394:25G20
9Ingvar JohanssonStenungsunds OK39:217:07S2
10Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OL42:4910:35S20
11Lars-Gunnar EnströmOK Tranan43:4511:31S20
12Göte HöglundFK Herkules48:5816:44B6
13Arne DavidssonUlricehamns OK49:5117:37B20
14Torsten BjörkerothOK P450:1418:0020
15Arne SvahnFrämmestads IK52:1520:0120
16Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb60:3128:176
Bengt JohnssonOK KullingshofEj godk.20
Ingvar JohanssonFalköpings AIKEj start20

H70 3860 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Sten JohanssonOK Kullingshof37:260:00G20
2Rolf JohnssonVänersborgs SK39:231:57G20
3Bertil JohanssonKinnaströms SK39:452:19G20
4Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OK42:194:53S6
5Åke HermanssonTolered-Utby Ol-klubb42:475:21S6
6Lennart OlssonKungälvs OK42:565:30S6
7Leif HjertqvistIK Stern43:015:35S6
8Yngve MalmlöfFloby OK44:447:18S20
9Leif EdsandSävedalens AIK45:077:41S6
10Sven-Johan PerssonIK Gandvik45:197:53S20
11Karl LundLidköpings Vinter-SK47:3810:12S20
12Björn BromanGöteborg-Majorna OK48:0510:39S6
13Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb48:3111:05S6
14Evert TapperIF Hagen49:4012:14S20
15Hans GäddaKungälvs OK51:4414:18S6
16Sture SärdqvistIK Ymer52:5415:28S20
17Erik JohanssonGöteborgs Spårvägars GIF55:4818:22B6
18Leif BergGöteborg-Majorna OK56:0118:35B6
19Kurt StenbergIK Gandvik56:0918:43B20
20Carl-Henrik HallbergIK Uven58:3521:096
21Sven HåkanssonSkene Sim o IS58:5821:3220
22Kurt JohanssonOK Skogsstjärnan66:0828:4220
23Gösta CederinGöteborg-Majorna OK66:2328:576
24Bo PehrsonIstrums SK78:4941:2320
Arne LångGöteborg-Majorna OKEj godk.6
Harry SöderbergFK Friskus VarbergEj start7
Ulf SmedbergTrollhättans SOKEj start20

H65 4180 meter 56 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK36:440:00G20
2Gunnar AronssonBredareds IF37:400:56G20
3Andre AlexanderssonKungälvs OK39:523:08G6
4Håkan SkogumSkene Sim o IS40:073:23G20
5Jan-Åke BjörklundVisborgs OK40:263:42G4
6Lennart ÖstanbäckIK Ymer40:383:54G20
7Göran OlofssonFjärås AIK40:564:12G7
8Roland BrandshageSävedalens AIK40:594:15G6
9Ingemar HolmbergIF Hagen41:164:32S20
10Leif JohanssonTrollhättans SOK41:384:54S20
11Kjell GreenKils OK42:315:47S18
12Kurt RydinOK Tranan42:435:59S20
13Agne ÖstenssonTolered-Utby Ol-klubb42:586:14S6
14Alf KinnKinnaströms SK43:467:02S20
15Per-Hugo LundgrenLerums SOK43:537:09S6
16Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb43:597:15S6
17Roland AasaIK Uven44:187:34S6
18Harry SundbergOK Klyftamo44:257:41S20
19Göte NilssonRonneby OK45:268:42S1
20Rolf TollessonOK Alehof45:388:54S6
21Kjell PerssonMariestads FK45:428:58S20
22Lennart NilssonIK Ymer45:539:09S20
23Matts MattssonOK Gipen47:5911:15S2
24Karl-Erik HolmbergFjärås AIK48:3411:50S7
25Lennart NymanHestra IF48:5712:13S20
26Bengt HallénTrollhättans SOK49:1512:31S20
27Stig JohanssonOK Landehof49:2312:39S6
28Bengt FagrellOK Alehof51:5215:08S6
29Karl-Inge KarlssonIstrums SK52:5416:10B20
30Rolf SeverinssonKinnaströms SK53:2416:40B20
31Bertil RybergOK Klyftamo53:3116:47B20
32Torbjörn WingqvistRingsjö OK54:2117:37B13
33Gunnar BylundRydboholms SK54:4317:59B20
34Kåre TengnérFK Friskus Varberg54:4618:02B7
35Gunnar WaernTrollhättans SOK56:1719:3320
36Bengt WalleniusOK Skogsstjärnan57:0020:1620
37Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb57:5521:116
38Arne FredholmFrölunda OL58:1921:356
39Roland WentzelKungälvs OK59:0222:186
40Alban CarlbomLerums SOK60:5024:066
41Bo HagborgSkene Sim o IS61:3424:5020
42Folke HörstrandOK Klyftamo62:0725:2320
43Jan KjellströmFrölunda OL64:5328:096
44Rolf StenströmVänersborgs SK64:5928:1520
45Sten EmanuelssonVänersborgs SK72:2535:4120
46Ulf JodalGöteborg-Majorna OK73:5237:086
47Arnfinn KappfjellIK Dran75:5639:127
48Totte HolmOK Räven77:1440:3020
Gunnar JohanssonOK GipenEj start2
Göran NordhTrollhättans SKEj start20
Arne BogeOK AlehofEj start6
Uno AnderssonOK KlyftamoEj start20
Bernt ThorénVänersborgs SKEj start20
Ingemar ÖbergOK KullingshofEj start20
Inge BorglidenVänersborgs SKEj start20
Rolf BååthHestra IFEj start20

H60 4620 meter 56 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Sören AnderssonIK Dran40:540:00G7
2Lars FinbomOK Landehof42:321:38G6
3Olle HermanssonIK Ymer46:375:43S20
4Dag LorénOK Frisene46:566:02S20
5Rune ArvidssonOK Mark47:146:20S20
6Lars JohanssonSödertälje-Nykvar49:118:17S16
7Gunnar VallinOK Landehof49:338:39S6
8Willy SvenssonKinnaströms SK49:388:44S20
9Bernt KvistUlricehamns OK50:5710:03S20
10Hans CarlssonOK Orinto51:1810:24S20
11Bertil IngemarssonHestra IF51:2410:30S20
12Lars LjungbergTrollhättans SOK51:3510:41S20
13Gösta LindqvistOK Löftan52:2111:27S7
14Lars TuvessonUlricehamns OK52:4811:54S20
15Lennart SturessonLinköpings OK54:1113:17S23
16Magne HagströmFrölunda OL54:1813:24S6
17Ingemar LindblomIFK Göteborg54:4213:48S6
18Göran BengtssonIK Trenne Ullared55:4414:50S7
19Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu56:1515:21S20
20Lennart KarlssonFrämmestads IK56:5315:59S20
21Bo WesterbergVänersborgs SK57:3316:39S20
22Göte Johansson D-POK Tranan58:0917:15B20
23Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK58:5217:58B6
24Christer WestbergIFK Göteborg60:0619:12B6
25Bengt-Åke SvenssonIK Ymer60:3319:39B20
26Olle SandellOK Kullingshof60:5920:05B20
27Leif BjörkmanIK Ymer61:1520:21B20
28Karl-Axel JohanssonIK Uven61:4820:54B6
29Lars FredrikssonFrölunda OL62:4621:526
30Sven-Erik SjöholmMullsjö SOK62:5722:0320
31Lars-Åke LarssonOK Tranan63:2622:3220
32Björn HolmerKungälvs OK64:2623:326
33Kenneth JonssonVänersborgs SK65:1524:2120
34Claes GreenSjövalla FK66:0525:116
35Bengt HanssonOK Löftan66:2025:267
36Åke NordbergOK Klyftamo66:3425:4020
37Birger AronssonBredareds IF67:4626:5220
38Tore PetterssonOK Gipen72:5231:582
39Bo LindbergIK Wilske74:3633:4220
40Ivan ErnvidNitta IF74:5634:0220
41Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK77:2636:3220
42Percy CarlssonGöteborgs Spårvägars GIF78:0637:126
43Bengt-Erik SidénSkene Sim o IS79:0738:1320
44Ingvar OttossonGöteborg-Majorna OK81:4140:476
45Sune ErikersGöteborg-Majorna OK81:5741:036
46Hans JohanssonIK Stern87:4046:466
Torgny GrönlundTrollhättans SOKEj godk.20
Bo BengtssonOK AlehofEj godk.6
Heikki RissanenMariestads FKEj godk.20
Lennart OlssonIK UvenEj godk.6
Jan ElfsbergFalköpings AIKEj godk.20
Bengt NilssonHestra IFEj start20
Sune MentorGöteborg-Majorna OKEj start6
Ivan AnderssonKinnaströms SKEj start20
Stig JohanssonSkene Sim o ISEj start20
Arne LorénOK FriseneEj start20

H55 5080 meter 56 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Torgny PetterssonKinnaströms SK39:440:00G20
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto44:214:37S20
3Jonas LarssonOK Kullingshof44:274:43S20
4Olle AdolfssonLerums SOK47:347:50S6
5Bo-Göran GunnarssonOK Mark48:248:40S20
6Håkan OlssonHjobygdens OK51:5112:07S20
7Per KnubbeOK Mark54:1514:31S20
8Lars-Olof RönnqvistOK Löftan54:3814:54S7
9Gösta ClaessonRydboholms SK54:5815:14S20
10Lars LeijonLerums SOK55:2215:38S6
11Roger KarlssonOK Skogsstjärnan55:2515:41S20
12Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL56:1816:34B20
13Jukka RankanenSjövalla FK57:2717:43B6
14Bengt MattssonOK Orinto58:1018:26B20
15Karl-Evert SvenssonIF Hagen58:3318:49B20
16Christer SamuelssonOK Löftan59:2819:44B7
17Anders BjörnbergFrölunda OL60:1720:336
18Sture GrytheimElfsborg SOK62:1222:2820
19Kjell JeppsonIF Rigor62:3522:517
20Hans CarlssonIFK Göteborg62:4823:046
21Jan LarssonSävedalens AIK64:1724:336
22Jan Olav CarlssonIF Hagen64:2524:4120
23Lars LarssonOK Frisene65:1325:2920
24Lars MathiassonIK Stern65:3725:536
25Kurt BodinGällstads IF66:0626:2220
26Mats KågesonLerums SOK66:1526:316
27Kent OlaussonOK Orinto66:2726:4320
28Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK67:2227:386
29Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb67:2627:426
30Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL68:2628:4220
31Göran LitzellOK Kullingshof68:5329:0920
32Staffan BrobergIF Marin Väst69:0429:206
33Torbjörn WikströmOK Nackhe69:4630:027
34Lars ArnessonUlricehamns OK70:1330:2920
35Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb71:1831:346
36Lars-Olof DahlbergOK Landehof71:5332:096
37Sven-Erik JohanssonMariestads FK72:1332:2920
38Jan-Erik PederstorpIK Stern72:5633:126
39Kjell SjunnessonKungälvs OK77:1537:316
40Tommy PedersenOK Orinto77:1937:3520
41Jan RödströmOK Skogsstjärnan78:2538:4120
42Sören SvenssonSjövalla FK80:3740:536
43Sten OlssonOK Alehof82:1042:266
44Mats PetterssonGudhems IF83:1943:3520
45Arne BigstenFK Herkules101:0661:226
Rune SandbergUddevalla OKEj godk.2
Gunnar ChristianssonTrollhättans SKEj godk.20
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbEj godk.6
Anders AxelssonSävedalens AIKEj godk.6
Roland JohanssonOK KullingshofEj start20
Leif BoströmTrollhättans SOKEj start20
Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OKEj start6
Christer HenriksgårdOK KlyftamoEj start20
Bertil HermanssonStenungsunds OKEj start2
Lennart HermanssonStenungsunds OKEj start2
Stig HjortvallBredareds IFEj start20

H55 MOTION 3530 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL38:150:00S20
2Erling AnderssonVänersborgs SK44:296:14S20
3Göran SvahnBorås GIF46:168:01S20
4Jan RosénIK Ymer51:1813:03B20
5Roger JacobssonFrölunda OL69:4131:266
Bengt FrickTrollhättans SKEj start20

H50 5680 meter 45 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Stig GustavssonBredaryds SOK46:460:00G14
2Bo HerderssonOK Mark47:000:14G20
3Per IvarssonTrollhättans SOK47:050:19G20
4Björn PetterssonUlricehamns OK48:171:31G20
5Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK48:271:41G20
6Yngve NilssonOK Gipen51:114:25G2
7Ulf PetterssonKungälvs OK52:455:59S6
8Torgny OttossonOK Torfinn53:046:18S13
9Lasse HogedalVänersborgs SK53:136:27S20
10Ingemar GunnarssonLerums SOK54:327:46S6
11Jan-Åke EmilssonGudhems IF56:149:28S20
12Björn JägerströmIK Uven56:359:49S6
13Sven-Erik BodinGällstads IF56:419:55S20
14Lennart HålsjöOK Alehof57:0310:17S6
15Hans EkbergTrollhättans SOK57:1510:29S20
16Lars EkbergTrollhättans SOK57:3110:45S20
17Bengt AnderssonFrämmestads IK58:2711:41S20
18Anders ErikssonIF Hagen58:5212:06S20
19Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb59:5813:12S6
20Kent ErikssonIFK Göteborg60:0013:14S6
21Kjell EhrencronaIFK Göteborg60:5414:08S6
22Thore JanssonKungälvs OK62:1715:31S6
23Tommy WesterbergIF Hagen62:2715:41S20
24Jan KuchlerTolered-Utby Ol-klubb63:0016:14S6
25Lennart JanssonOK Alehof65:0918:23S6
26Sture JohanssonOK Kullingshof65:1418:28S20
27Sten BlomströmIK Stern65:3318:47S6
28Gunnar WassIF Hagen65:3718:51S20
29Bengt MarmanderOK Mark65:4919:03S20
30Lars-Göran PetterssonSOK 6866:1819:32B20
31Bill AnderssonI 15 IF & SKF66:5920:13B20
32Göran LarssonOK Skogsvargarna67:0020:14B20
33Leif HolmbäckHjobygdens OK68:2721:41B20
34Reine SpetzStenungsunds OK70:4724:01B2
35Bo MånssonOK Löftan71:5025:047
36Håkan AnderssonSkene Sim o IS73:1726:3120
37Benny HoffmanGudhems IF75:2228:3620
38Bo AnderssonFalköpings AIK84:2037:3420
Yngve NorellFK HerkulesEj godk.6
Ulf BjörkmanArboga OKEj godk.21
Björn EngströmLerums SOKEj godk.6
Sune KnutssonUlricehamns OKEj godk.20
Håkan JanssonIF HagenEj godk.20
Gunnar VejedalOK MarkEj start20
Uno MagnussonIF HagenEj start20

H45 6120 meter 59 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Torsten BacktemanGöteborg-Majorna OK42:190:00G6
2Jörgen IvarssonHestra IF45:152:56G20
3Morgan ErikssonIF Rigor46:003:41G7
4Nicke BergmanKungälvs OK46:033:44G6
5Arne NåboTrollhättans SOK46:244:05G20
6Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK46:394:20G6
7Mats LindqvistSävedalens AIK48:236:04S6
8Jerker NetzTrollhättans SOK48:316:12S20
9Per AnderssonOK Orinto49:547:35S20
10Kjell AnderssonFK Herkules49:567:37S6
11Lennart NilssonUlricehamns OK50:218:02S20
12Bo JosefssonRydboholms SK50:368:17S20
13Per-Olof LarssonHestra IF50:458:26S20
14Johan CarlssonTrollhättans SOK51:299:10S20
15Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb52:2410:05S6
16Johan BerglundSävedalens AIK52:2810:09S6
17Roland JohanssonHestra IF52:4410:25S20
18Anders BjörklundSävedalens AIK52:4510:26S6
19Tomas NilssonOK Gipen55:1812:59S2
20Christer HermanssonTolered-Utby Ol-klubb55:5813:39S6
21Anders SpånerSävedalens AIK56:5314:34S6
22Tore BengtssonMariestads FK59:3617:17S20
23Bertil ThomasLerums SOK60:0717:48S6
24Lars NorénGöteborg-Majorna OK60:3318:14S6
25Gunnar HåkanssonIK Uven60:3518:16S6
26Anders LarssonOK Landehof60:3818:19S6
27Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK61:0318:44B6
28Bengt KlassonUlricehamns OK61:2619:07B20
29Hans HugohOK Landehof61:3819:19B6
30Bernt AnderssonIF Rigor62:1719:58B7
31Ove SvenssonOK Gipen62:3220:13B2
32Per WennerbergOK Klyftamo63:2221:03B20
33Bengt ZieglerLerums SOK63:2321:04B6
34Lars ErikssonSkene Sim o IS64:4222:23B20
35Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK65:0322:446
36Sven-Åke AnderssonIF Rigor67:0224:437
37Martin EickhoffSävedalens AIK67:0324:446
38Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK67:0724:4820
39Alf SiewertzGudhems IF67:1925:0020
40Peter LarssonOK Gipen67:4825:292
41Tor EhlerssonSjövalla FK68:0125:426
42Göran OlesundOK Landehof68:1926:006
43Ingemar NymanIF Hagen68:3826:1920
44Johan MagnussonFK Herkules70:0627:476
45Bertil AxbomOK Landehof71:5529:366
46Peder JohanssonOK Skogsstjärnan72:1229:5320
47Evert BregellLerums SOK72:2230:036
48Ingemar BertilssonFK Herkules74:4432:256
49Mats NilssonFalköpings AIK74:5532:3620
50Henrik CarlssonIK Uven82:3540:166
51Johan WedlinSävedalens AIK83:3141:126
52Tord GustavssonOK Skogsstjärnan85:5643:3720
53Stefan StoltVänersborgs SK87:2245:0320
54Göran HåkanssonIK Uven90:5548:366
55Sven-Erik EkedahlTolered-Utby Ol-klubb92:1449:556
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKEj godk.6
Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OKEj start6
Magnus UppströmFK HerkulesEj start6
Ulf PalmérUlricehamns OKEj start20

H45 MOTION 4120 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Anders KjellbergOK Flundrehof35:320:00S20
2Conny SahlinOK Skogsvargarna47:2011:48B20
3Lennart LarssonOK Flundrehof52:4517:13B20
4Per-Anders EnengeBredareds IF53:2017:48B20
5Lars AleniusSävedalens AIK55:4520:136
6Åke JohannessonTrollhättans SOK57:1721:4520
7Ulf GustafssonSävedalens AIK61:2825:566
8Per BörjessonRyda SK61:4726:1520
9Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK71:0035:286

H40 6540 meter 45 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Per FlakbergIFK Göteborg47:380:00G6
2(537)Stefan LundIFK Göteborg47:390:01G6
3Niklas AnderssonKinnaströms SK48:170:39G20
4Roine PetterssonIFK Göteborg49:121:34G6
5Lasse KarlssonGudhems IF49:472:09G20
6Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK51:033:25G6
7Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK51:153:37G6
8Christer BorgGöteborg-Majorna OK51:404:02G6
9Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan52:064:28G20
10Lars G JohanssonVänersborgs SK52:485:10G20
11Per GottfridssonSOK 6852:505:12G20
12Ulf NyströmTrollhättans SOK54:066:28S20
13Erik HellsvikIK Gandvik54:246:46S20
14Per-Olof DavalliusSjövalla FK54:266:48S6
15Tomas AnderssonVänersborgs SK54:407:02S20
16Pär ClaessonSävedalens AIK54:537:15S6
17Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb55:458:07S6
18Magnus WideFK Herkules57:069:28S6
19Andrew LagoGöteborg-Majorna OK57:119:33S6
20Tomas TranbergKinnaströms SK58:0610:28S20
21Ingvar IvarssonOK Kullingshof59:3611:58S20
22Stefan GustafssonIFK Göteborg60:0112:23S6
23Lars-Johan VågLerums SOK60:4613:08S6
24Bengt GrewinFrölunda OL63:2415:46S6
25Ragnar UppströmFK Herkules66:2718:49S6
26Per AnderssonUlricehamns OK67:0219:24S20
27Lars MagnussonOK Landehof68:2020:42B6
28Patrik FredrikssonFK Herkules74:1326:356
29Uno SandIK Gandvik75:0527:2720
30Johan FalkUlricehamns OK78:4431:0620
31Hans KööhlerTrollhättans SOK83:1235:3420
32Börje PerssonOK Alehof88:3941:016
33Robert AnderssonRyda SK89:5642:1820
34Christer MannfolkUlricehamns OK90:5343:1520
Peter NilssonOK TrananEj start20
Sten HjelmHestra IFEj start20
Hans HultmanSävedalens AIKEj start6
Tommy NilssonRydboholms SKEj start20
Bengt NorrmanTrollhättans SOKEj start20
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbEj start6
Magnus JoelssonSOK 68Ej start20
Anders JohanssonOK LandehofEj start6
Bertil ÅkessonSkene Sim o ISEj start20
Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubbEj start6
Håkan ErikssonOK RävenEj start20

H35 7160 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Mikael PalgrimVänersborgs SK50:320:00G20
2Martin NilssonKungälvs OK51:010:29G6
3Anders WadstenOK Landehof53:072:35G6
4Janne MattsonTrollhättans SOK53:132:41G20
5Peter GrahnIFK Göteborg53:593:27G6
6Jonatan BörjessonHestra IF54:163:44G20
7Mattias BååthSävedalens AIK55:405:08G6
8Joakim KällmanOK Kullingshof56:165:44G20
9Richard BlomGöteborg-Majorna OK56:336:01G6
10Tommy BäckOK Kullingshof58:488:16S20
11Kent SkärbergVänersborgs SK60:3510:03S20
12Bjarne BäcklundIFK Göteborg60:4510:13S6
13Jan-Olof GutkeUddevalla OK61:5311:21S2
14Thomas BogrenIF Hagen62:3612:04S20
15Anders CarlssonVänersborgs SK62:5912:27S20
16Thomas StigssonTrollhättans SOK64:4414:12S20
17Peter StrömdahlOK Skogsvargarna64:5614:24S20
18Nils GustavssonIFK Göteborg66:2515:53S6
19Magnus BrobackOK Flundrehof69:0218:30S20
20Roger GunnarssonFalköpings AIK69:1518:43S20
21Martin EkdalaKungälvs OK70:3520:03S6
22Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna71:2320:51S20
23Anders MattssonOK Kullingshof77:4527:1320
24Hans-Olof PerssonOK Alehof108:3858:066
Anders LarssonVänersborgs SKEj start20
Kennet HorvathHalmstads OKEj start7

H35 MOTION 4570 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist

H21 LÅNG 11120 meter 60 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(35)Mikael OlofssonFK Friskus Varberg66:380:00G7
2(19)Peter ÖbergOK Hällen68:081:30G16
3(16)Thomas AspIFK Göteborg68:121:34G6
4(123)Magnus PalmOK Skogsfalken68:351:57G1
5(113)Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK68:562:18G6
6(115)Marcus MillegårdSävedalens AIK69:523:14G6
7(181)Magnus JohanssonRydboholms SK70:554:17G20
8(82)Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubb71:084:30G6
9(90)Magnus OlofssonFK Friskus Varberg72:275:49G7
10(506)Ola JodalGöteborg-Majorna OK72:436:05G6
11(66)Tommy AnderssonVänersborgs SK73:266:48G20
12(152)Henrik EliassonIFK Göteborg74:027:24S6
13(144)Erik EngstrandIFK Göteborg74:428:04S6
14(139)Fredrik HerderssonOK Mark75:469:08S20
15(210)William LindSävedalens AIK76:4510:07S6
16(432)Martin PetterssonSävedalens AIK77:0210:24S6
17(485)Philip GustavssonIFK Göteborg77:1310:35S6
18(375)Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK77:4911:11S6
19(379)Rickard HolmqvistHestra IF78:0511:27S20
20(209)Per-Anders EggertsenIF Hagen78:4712:09S20
21Joakim HederskogIFK Göteborg79:0112:23S6
22Jens ThorildFK Friskus Varberg80:1913:41S7
23(310)Rickard PentonenHestra IF80:4014:02S20
24(644)Jonas HällstenLeksands OK81:1014:32S3
25(348)Lennart BengtssonFalkenbergs OK81:4115:03S7
26Mathias HäggblomOK Klyftamo82:1315:35S20
27Owe AnderssonOK Löftan82:5716:19S7
28Anders YngströmGöteborg-Majorna OK83:1216:34S6
29(229)Jonas HogedalVänersborgs SK83:2416:46S20
30Ulrik StaugaardKolding OK84:1817:40S
31(1271)Truls PerssonOK Alehof85:4319:05S6
32(459)Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb86:1019:32S6
33(456)Mikael ÖhgrenSävedalens AIK87:3821:00S6
34(453)Johan ForsstenIFK Göteborg87:5221:14S6
35(429)Robert EnbomVänersborgs SK88:2021:42S20
36(399)Richard KarlssonGöteborg-Majorna OK89:1322:35S6
37(198)Per AndréassonOK Skogsfalken89:2922:51S1
38(448)Richard TengströmVänersborgs SK90:3523:57S20
39Andrej AbadjievIFK Göteborg91:5225:14S6
40(510)Henrik WassIF Hagen92:4426:06S20
41(645)Johnny HålsjöOK Alehof93:1426:36S6
42(685)Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan94:5828:20B20
43(529)Staffan JohanssonVänersborgs SK98:3631:58B20
44(874)Mats GustavssonFK Friskus Varberg100:1433:36B7
45Joakim AlbrektssonHestra IF100:2133:43B20
46(797)Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb102:1535:376
47Anders LövgärdOK Alehof104:5538:176
48Anders ArfwedsonFrölunda OL108:2041:426
Klas DalbergSödertälje-NykvarDisk.16
(298)Mikael TjernbergVänersborgs SKEj godk.20
Staffan PehrsonIstrums SKEj godk.20
Thomas LjungOK KullingshofEj start20
(627)Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKEj start6
(30)Martin ClaessonIFK GöteborgEj start6
(232)Martin IvarssonVänersborgs SKEj start20
Sven IgerudOK LöftanEj start7
(274)Jesper StenströmVänersborgs SKEj start20
(885)Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubbEj start6
(219)Jon PeterssonIK HakarpspojkarnaEj start14
(72)Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OKEj start6

H21 7160 meter 28 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Markus BåthSävedalens AIK49:500:00G6
2(389)Jonas GustafssonVänersborgs SK49:560:06G20
3Kalle BjörkmanArboga OK53:293:39G21
4Peter ClaessonIFK Göteborg54:254:35G6
5Jan EvertssonOK Mark54:374:47G20
6Christian ArnessonUlricehamns OK55:215:31S20
7Fredrik EliassonIK Stern55:405:50S6
8Conny KällmanOK Kullingshof55:506:00S20
9Björn JohanssonKungälvs OK56:336:43S6
10Marcus HanssonLerums SOK57:397:49S6
11Daniel RobertsonIFK Göteborg57:568:06S6
12Erik HedlundIK Ymer60:3510:45S20
13Per ForsbergIK Ymer62:0412:14S20
14Robin SöderströmStigmännen Karlshamns OK62:1512:25S1
15Niklas KurlbergGöteborg-Majorna OK63:4013:50S6
16Thomas KarlssonSjövalla FK64:1114:21S6
17Markel BertilssonHestra IF66:0616:16S20
18(762)Mattias KarlssonOK Alehof66:2516:35S6
19(1216)Anders JohanssonSjövalla FK67:0317:13S6
20Jonas NilssonFK Herkules67:3417:44S6
21Anders JonssonIF Marin Väst69:2119:31S6
22Mattias BiörsIK Ymer69:3719:47S20
23Klas PetterssonIF Marin Väst73:3523:45B6
Erik JohanssonOK KullingshofEj start20
Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubbEj start6
Magnus LindeRävetofta OKEj start13
Mattias AnderssonFrämmestads IKEj start20
Andreas ClaessonOK KullingshofEj start20

H21 MOTION 4570 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Magnus LindbergIK Ymer38:550:00S20
2Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb44:075:12S6
3Staffan AsplundKungälvs OK44:576:02S6
4Lars BjörfjällBredareds IF46:097:14S20
5Leif EinarssonKungälvs OK47:178:22B6
6Fredrik GustafssonIF Hagen51:1512:20B20
7Jan-Ingvar JohanssonLidköping VSK52:3313:38B
8Magnus WallinOK Mark55:3716:42B20
9Thomas AsplundOK Skogsvargarna58:3919:44B20
10Jacob LundinKungälvs OK89:0550:106
11Roger LundinFK Herkules108:5570:006

H20 8050 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(585)Christian HolmqvistHestra IF55:100:00G20
2(580)Björn ArnessonUlricehamns OK55:530:43G20
3(535)Karl LarssonOK Kullingshof56:141:04G20
4(445)Magnus CarlstedtSävedalens AIK57:342:24G6
5(555)Joakim BerglundSävedalens AIK58:333:23G6
6(800)Vidar FaxénIK Stern63:338:23S6
7(780)Daniel HjortvallHestra IF64:409:30S20
8(662)Sebastian EdlundIK Ymer65:3810:28S20
9(610)Niclas WesterbergIF Hagen66:3311:23S20
10(962)Marcus JohnssonOK Kullingshof73:4918:39S20
11Andreas LeijgårdIK Wilske76:0320:53S20
12Fredrik AnderssonIF Rigor85:0229:527
(672)Erik LindblomIFK GöteborgEj start6
David SvantessonIK YmerEj start20

H20 MOTION 4120 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist

H18 6210 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(551)Patrik BerglundSävedalens AIK42:350:00G6
2Anton OdbroOK Räven49:126:37S20
3(868)Pär HolmbäckHjobygdens OK50:438:08S20
4(1010)Robert LindOK Landehof51:058:30S6
5(883)Victor AxbomOK Landehof55:5913:24S6
6Erik SkaarRyda SK56:3614:01S20
7(848)Lars AxelssonHjobygdens OK56:4914:14S20
8(988)Jonas AnderssonIF Rigor58:0915:34S7
9Mikael AnderssonIK Gandvik58:2915:54S20
10Henrik CarlssonTrollhättans SOK67:2224:4720
11Robin BraafIK Uven78:0435:296
(1001)Joakim JärphagSävedalens AIKEj start6
(877)Johan AleniusSävedalens AIKEj start6

H16 4830 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Anders BergmanIK Uven36:580:00M6
2Samuel AnderssonIK Gandvik37:110:13M20
3Niclas SahlinVänersborgs SK38:461:48M20
4Fabian WennerbergOK Klyftamo39:312:33M20
5Daniel LarssonVänersborgs SK40:183:20M20
6Jacob GunnarssonLerums SOK40:263:28M6
7Per SpetzStenungsunds OK41:194:21E2
8Pontus CarlssonTrollhättans SOK42:095:11E20
9Anton Broberg-HolmIK Gandvik43:186:20E20
10Hugo MagnussonFK Herkules45:088:10G6
11Stefan KarlssonHjobygdens OK45:438:45G20
12Jimmy AnderssonOK Kullingshof46:009:02G20
13Anton HemlinIK Uven48:1211:14G6
14Johan BregellLerums SOK51:2314:25S6
15Robin SwebiliusIK Uven53:0716:09S6
16Alexander GlaerumIK Uven53:4016:42S6
17Hampus OlesundOK Landehof57:3320:35B6
18Anders MohlinFalköpings AIK58:1921:21B20
19Tim ZetterbergFalköpings AIK111:1174:13J20
Björn SvenssonTrollhättans SOKEj godk.20
Oscar IvarssonHestra IFEj start20
Arvid WedlinSävedalens AIKEj start6
Johan NymanIF HagenEj start20
Jonatan PetterssonSOK 68Ej start20

H14 4120 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Rickard BörjessonHestra IF31:200:00E20
2Simon AnderssonOK Kullingshof35:354:15E20
3Linus FalkUlricehamns OK38:367:16G20
4Erik AnderssonIK Gandvik39:478:27S20
5Erik JohanssonOK Tranan40:249:04S20
6Andreas DoverstavIK Ymer40:429:22S20
7Johan BergagårdTolered-Utby Ol-klubb40:449:24S6
8Jonas HemlinIK Uven43:5812:38S6
9Jesper NilssonUlricehamns OK44:0312:43S20
10Niklas ÖsterlundIK Ymer44:1712:57S20
11Erik WallinOK Mark44:5213:32S20
12Ragnar HellsvikIK Gandvik47:4516:25S20
13Gustav EklöfIK Ymer48:2517:05B20
14Mikael AnderssonIF Rigor48:3017:10B7
15Mattias EliassonIK Stern50:4219:22B6
16Max BergkvistFrölunda OL53:1621:56B6
17Oskar BörjessonRyda SK54:0122:41B20
18Sebastian MannfolkUlricehamns OK56:3625:16J20
19Jonathan PetterssonLerums SOK59:0627:46J6
20Daniel JosefssonRydboholms SK59:3228:12J20
21Hugo EngströmLerums SOK62:5131:31J6
22Simon JohanssonOK Kullingshof67:3536:15J20
23Mikael MartinssonGöteborg-Majorna OK69:2938:09J6
24Richard SvenssonFrölunda OL75:3144:11J6
25Erik OlofssonTrollhättans SOK76:0944:49J20
26Johan AttforsTolered-Utby Ol-klubb77:1645:56J6
27Christoffer AndersénIK Gandvik84:4353:23J20
28Fabian PetersonOK Räven88:5857:38J20
Robin BennerhedIK GandvikEj godk.20
Simon BörjessonRyda SKEj godk.20
Andreas AnderssonOK SkogsstjärnanEj godk.20
Johan PetterssonIK SternEj godk.6
Johan CarlshedeIK UvenEj godk.6
Dag StridhStenungsunds OKEj start2
Viktor HofmannFK HerkulesEj start6

H12 2630 meter 42 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Joakim EliassonOK Alehof17:400:00G6
2Johan HögstrandOK Räven17:470:07G20
3John BörjessonHestra IF18:150:35G20
4Albin AnderssonKinnaströms SK19:341:54G20
5Dan BörjessonHestra IF19:592:19G20
6Emil HugohOK Landehof21:123:32S6
6Tobias MattssonTrollhättans SOK21:123:32S20
8Joakim KarlssonMariestads FK21:574:17S20
9Patrik EickhoffSävedalens AIK22:224:42S6
10Jesper SjögrenOK Kullingshof23:375:57S20
11Rasmus BäckOK Kullingshof23:436:03S20
12Emil KarlssonOK Alehof23:496:09S6
13Gustaf EhlerssonSjövalla FK24:076:27B6
14Erik ClaessonOK Orinto24:276:47B20
15Martin LarssonHestra IF24:286:48B20
16Albin ThunbergOK Alehof25:107:30B6
17Axel BarkestedtOK Kullingshof26:008:20B20
18Anders HanssonBredareds IF26:118:31B20
18Albin PetersonOK Räven26:118:31B20
20Eric SandIK Gandvik26:148:34B20
21Emil AnderssonOK Kullingshof26:449:04B20
22Martin FriskOK Mark26:539:13B20
23Kevin HäggIK Gandvik27:299:49J20
24Gabriel AnderssonUlricehamns OK28:2910:49J20
25Joel AnderssonIK Gandvik29:1311:33J20
26Amir ChihaniFK Herkules29:2011:40J6
27Simon AsplundKungälvs OK33:5616:16J6
28Alexander SamuelssonRydboholms SK34:4117:01J20
29Jacob LundIFK Göteborg35:3917:59J6
30Joakim NymanIF Hagen35:5018:10J20
31Daniel VedinFrölunda OL35:5118:11J6
32Niklas HelmertzFK Herkules37:4720:07J6
33Carl LindauTolered-Utby Ol-klubb42:3724:57J6
34Andreas Brag JonssonIK Gandvik42:4925:09J20
35Pontus JohanssonOK Kullingshof54:1736:37J20
36Mathias HoppeOK Kullingshof60:0042:20J20
Robin HöglundFK HerkulesEj godk.6
Linus GullIK GandvikEj godk.20
Johan SalomonssonVänersborgs SKEj start20
Johannes AnderssonRyda SKEj start20
Fredrik SandbergOK KullingshofEj start20
Oskar ArvidssonFK HerkulesEj start6

H10 2400 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Anton NilssonOK Tranan14:580:00B20
2Linus HugohOK Landehof15:140:16B6
3Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan16:411:43B20
4Filip GrahnHestra IF17:452:47B20
5Johan IvarssonOK Kullingshof19:534:55B20
6Oskar LindqvistSävedalens AIK20:215:23B6
7Pontus HermanssonTolered-Utby Ol-klubb21:086:10B6
8Rasmus LygnerLerums SOK21:466:48B6
9Tobias KarlssonOK Landehof23:118:13J6
10Erik SkärbergVänersborgs SK23:278:29J20
11Jonas ThunbergOK Alehof27:4512:47J6
12Johan HöglundFK Herkules29:3514:37J6
13Jesper GustafssonOK Kullingshof33:3818:40J20
14Måns HellströmIK Gandvik34:5619:58J20
15Samuel SandgrenVänersborgs SK35:1320:15J20
16Filip BarkestedtOK Kullingshof36:0521:07J20
Viktor LarssonBredareds IFEj start20
Karl ModigOK AlehofEj start6

D75 2480 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Doris HenrikssonOK Orinto42:340:00G20
2Annie FultonSvenljunga OK48:476:13S20
Gertrud AnderssonIFK GöteborgEj godk.6

D70 2480 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Gudrun WallinKinnaströms SK35:460:00G20
2Eva FalkIK Stern38:062:20G6
3Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK41:025:16S6
4Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK46:3410:48S7
5Anita PehrsonIstrums SK46:4711:01S20
6Ann-Marie PerssonIK Gandvik47:2711:41S20
7Gunvor HåkanssonSkene Sim o IS50:5915:13S20
8Vera LångGöteborg-Majorna OK54:0118:156
9Maj-Britt PetterssonIK Uven66:3330:476
Marianne HöglundFK HerkulesEj godk.6
Kerstin AdrianSjövalla FKEj start6
Vira NordhTrollhättans SKEj start20

D65 2830 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK31:300:00G6
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK34:112:41G6
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK38:296:59S20
4Barbro VallinKungälvs OK39:157:45S6
5Margareta HolmbergIF Hagen41:289:58S20
6Brita SärdqvistIK Ymer43:3712:07S20
7Marianne GrahnSävedalens AIK45:4314:13B6
8Eina-Britt KappfjellIK Dran47:1115:41B7
9Greta HöglundOK Flundrehof52:0420:3420
10Ingvor HjertqvistIK Stern54:0122:316
11Lisbeth JohanssonSödertälje-Nykvar54:1622:4616
12Anne-Catrine PerssonMariestads FK59:5028:2020
13Inger HallbergIK Uven63:5632:266
14Ann-Marie NilssonIK Ymer67:3636:0620
15Ingrid BorglidenVänersborgs SK85:1253:4220
Gunnel BörjessonIK UvenEj godk.6
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKEj godk.6
Berit JernSävedalens AIKEj start6
Barbro EckerlidSävedalens AIKEj start6

D60 3430 meter 31 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Gunnel SvenssonIK Ymer33:100:00G20
2Christina SchedwinFK Herkules34:411:31G6
3Britta LarssonOK Frisene35:001:50G20
4Marie-Louise LundströmOK Löftan36:183:08G7
5Birgitta StenströmVänersborgs SK36:543:44G20
6Mariann KjellbergBredareds IF37:104:00G20
7Ingrid HermanssonIK Ymer38:365:26S20
8Birgit Smedberg NilssonHestra IF39:296:19S20
9Kerstin ErnvidNitta IF39:596:49S20
10Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan40:026:52S20
11Kerstin JohanssonOK Mark41:138:03S20
12Britt RangertVäxjö Allmänna IS42:109:00S14
13Lillemor LorénOK Frisene42:139:03S20
14Lilian SamuelssonKungälvs OK42:209:10S6
15Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb42:499:39S6
16Birgit KarlssonMariestads FK43:1610:06S20
17Gunvor JonssonVänersborgs SK43:2610:16S20
18Ulla LindheIK Stern44:2111:11S6
19Lena WaernTrollhättans SOK45:5312:43S20
20Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK46:1213:02S6
21Margit RybergOK Klyftamo47:1214:02S20
22Bibbi AppelgrenMariestads FK50:3417:24B20
23Gunnel PalgrimVänersborgs SK51:1618:0620
24Birgitta ParknerOK Landehof58:3025:206
25Ulla FredholmFrölunda OL64:3231:226
26Gunnel ForsbladIK Wilske68:4635:3620
27Louise LindbergIK Wilske70:2137:1120
28Inger BylanderSvenljunga OK70:5737:4720
Britta DavidssonUlricehamns OKEj godk.20
Margareta JohanssonTrollhättans SOKEj start20
Elisabeth RamhultFK Friskus VarbergEj start7

D55 3430 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Ingrid Rex WallströmIK Uven34:090:00G6
2Eva AlsinIK Ymer35:571:48G20
3Ann-Britt JohanssonIK Stern36:312:22G6
4Ann-Marie HolmströmIK Gandvik37:032:54G20
5Birgitta TollessonOK Alehof38:094:00G6
6Anna-Carin ChristianssnTrollhättans SK40:316:22S20
7Anna-Lena NythOK Nackhe41:367:27S7
8Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK41:407:31S6
9Britt-Marie GrönroosOK Alehof42:258:16S6
10Gunnel SteenKungälvs OK42:498:40S6
11Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK45:0010:51S6
12Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL45:3111:22S20
13Birgitta JohanssonOK Tranan45:5411:45S20
14Anne-Marie TiveljungIK Gandvik46:0111:52S20
15Linnéa ClaessonRydboholms SK46:2312:14S20
16Marianne RosénIK Ymer48:1314:04S20
17Enid IngemarssonHestra IF48:2814:19S20
18Ingrid TengelandIK Gandvik48:4114:32S20
19Lotta BörjessonSävedalens AIK51:3417:25B6
20Ann-Christine BorgFrölunda OL53:3819:296
21Marianne FaxénIK Stern55:2821:196
22Siv RödströmOK Skogsstjärnan58:3324:2420
23Rosa JohanssonIK Uven58:4924:406
24Eva DellmingIF Marin Väst79:0844:596
25Monica SwärdGöteborgs Spårvägars GIF84:0349:546
26Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan97:2863:1920
Monica LarssonOK TrananEj start20
Margareta LindbergFrölunda OLEj start6
Ingrid CarlstedtSävedalens AIKEj start6

D55 MOTION 2690 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Ingegerd OlssonOK Alehof37:310:00S6
2Gun JohanssonOK Landehof39:522:21S6
3Ulla BjörkmanIK Ymer41:253:54S20
4Görel NordinVänersborgs SK43:566:25S20
5Britt-Marie JacobsonFrölunda OL51:5214:21B6
6Ulla TengnérFK Friskus Varberg62:0524:347
Inger EismarkIFK GöteborgEj start6
Ingegerd FrickTrollhättans SKEj start20
Eva-Maj JohanssonFritsla VIKEj start20

D50 3670 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Maria NorellFK Herkules34:320:00G6
2Gunilla HogedalVänersborgs SK39:385:06S20
3Ulla CarlstedtSävedalens AIK41:236:51S6
4Solveig HedenblomSjövalla FK41:347:02S6
5Christina JanssonIF Hagen41:447:12S20
6Britt-Marie LarssonSOK 6843:599:27S20
7Kristina LarssonOK Klyftamo44:109:38S20
8Inger GustavssonOK Gisle45:1310:41S14
9Anita EklöfIK Ymer45:5511:23S20
10Eva ThörnblomSjövalla FK47:2712:55S6
11Monica AbrahamssonGudhems IF49:0614:34B20
12Evamarie LundahlIF Hagen49:1214:40B20
13Inger JohanssonOK Klyftamo49:1614:44B20
14Gullan AnderssonIK Gandvik50:3115:59B20
15Eva BlomströmIK Stern58:1323:416
16Ann-Christin LarssonOK Frisene66:4532:1320
17Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb67:5633:246
18Gunnel LitzellOK Kullingshof70:5036:1820
19Lizkulla PetterssonKinnaströms SK78:1743:4520
Eva BergmanIK UvenEj godk.6
Eva AndreassonBorås GIFEj start20
Gunbritt ThorénVänersborgs SKEj start20

D45 3860 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Ingmarie Brander StrandGöteborg-Majorna OK32:210:00G6
2Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan33:160:55G20
3Gunilla LarssonBredareds IF35:403:19G20
4Gunilla AxelssonSävedalens AIK35:583:37G6
5Kerstin AnderssonRyda SK37:144:53S20
6Susanne BerglundSävedalens AIK37:545:33S6
7Marianne KlassonUlricehamns OK38:326:11S20
8Marie ClaessonRydboholms SK40:318:10S20
9Catharina CarlssonTrollhättans SOK40:398:18S20
10Monica KnutssonSävedalens AIK40:598:38S6
10Kristina UnossonBredareds IF40:598:38S20
12Eva Britta LidströmOK Landehof41:229:01S6
13Elise JohanssonFalköpings AIK42:2310:02S20
14Lena FromIK Stern43:1310:52S6
15Anneli BranderGöteborg-Majorna OK44:5612:35S6
16Marianne ThorssonIK Trenne Ullared46:1613:55S7
17Eva NymanIF Hagen48:0515:44B20
18Christina NilssonLerums SOK49:1416:53B6
19Pia SvenssonFalköpings AIK51:4219:2120
20Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan52:0719:4620
21Monika NilssonOK Alehof52:5520:346
22Lena HåkanssonIK Uven54:5122:306
23Gunnel SvantessonIK Ymer57:2225:0120
24Anna-Lena SvenssonLidköpings Vinter-SK59:0326:4220
25Elisabeth HemlinIK Uven61:2529:046
26Gunilla LindOK Landehof62:3030:096
27Kajsa Arvidsson-WallinSOK 6868:1135:5020
28Eva-Lotta StoltVänersborgs SK75:0642:4520
Silke KlickIK SternEj godk.6
My EngströmLerums SOKEj godk.6
Elisabet MånssonOK LöftanEj godk.7
Kerstin SvenssonTrollhättans SOKEj start20

D45 MOTION 3530 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Berith PetterssonOK Skogsvargarna44:240:00S20
2Elise JohannessonTrollhättans SOK49:555:31S20
3Kristina WesterlundFK Herkules52:318:07S6
4Eva OlssonHjobygdens OK60:2916:05B20
5Annelie JohanssonFalköpings AIK64:3820:14B20
6Ingrid AnderssonIF Rigor70:1025:467
7Ann-Christine AugustssonStenungsunds OK70:4226:182
8Margaretha JohanssonOK Kullingshof73:3829:1420
9Carina WiströmFK Herkules77:5733:336
10Radka KühnelTrollhättans SOK101:2657:0220

D40 4180 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK38:040:00G6
2Maria Skogsberg-KarlssonMariestads FK38:150:11G20
3Lena LarssonGöteborg-Majorna OK38:570:53G6
4Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb39:030:59G6
5Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK39:451:41G6
6Marianne HanssonBredareds IF39:511:47G20
7Britta SahlinOK Skogsvargarna40:162:12G20
8Lena ErikssonElfsborg SOK42:554:51G20
9Anita BodinGällstads IF43:205:16S20
10Annette Falck-LarssonVänersborgs SK44:116:07S20
11Gry BergmanKungälvs OK48:1810:14S6
12Lena ThuressonRydboholms SK49:0811:04S20
13Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb50:0311:59S6
14Susanne JohanssonFjärås AIK50:1712:13S7
15Monika LjunglideOK Kullingshof51:0513:01S20
16Ulla GranérOK Kullingshof52:3514:31S20
17Kristin BackVänersborgs SK54:0416:00S20
18Marianne JohanssonOK Kullingshof55:2817:24B20
19Inga-Lill BackVänersborgs SK56:3118:27B20
20Ann-Sofie JohanssonFK Herkules56:3918:35B6
21Maria EhlerssonSjövalla FK64:0426:006
22Irené AnderssonOK Kullingshof70:5532:5120
23Christina BregellLerums SOK71:2633:226
24Berit JanssonFalköpings AIK92:3454:3020
Britt FlakbergIFK GöteborgEj start6

D35 4620 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Anette BernhedFK Herkules48:360:00G6
2Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK48:370:01G6
3Lotta KronlidGöteborg-Majorna OK50:572:21G6
4Marita KarlssonOK Skogsstjärnan51:042:28G20
5Lena BlomGöteborg-Majorna OK51:262:50G6
6Carina IvarssonOK Kullingshof53:304:54G20
7Helena KorteredTrollhättans SOK56:147:38S20
8Kristina NilssonOK Tranan58:219:45S20
9Anna AbrahamssonFK Herkules58:4010:04S6
10Gunilla EdgrenTrollhättans SOK60:4612:10S20
11Ann ChihaniFK Herkules61:4113:05S6
12Anna ErikssonOK Landehof62:2313:47S6
13Annelie GutkeUddevalla OK65:3416:58S2
14Anna-Karin MattsonTrollhättans SOK70:2521:49B20
Lena KarlssonOK AlehofEj godk.6
Karin AnderssonOK KlyftamoEj start20
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OKEj start6
Kristina JohanssonRyda SKEj start20
Ing-Marie AronengBredareds IFEj start20
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OKEj start6

D35 MOTION 3530 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist

D21 LÅNG 6580 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(31)Camilla BerglundSävedalens AIK47:120:00G6
2(71)Maria MagnussonFK Friskus Varberg49:592:47G7
2(81)Johanna GunnarssonKristinehamns OK49:592:47G18
4(28)Caroline JönssonFK Friskus Varberg51:063:54G7
5(51)Emma AnderssonSävedalens AIK51:524:40G6
6(87)Helena AnderssonFK Friskus Varberg52:125:00G7
7(151)Ida SvenssonSjövalla FK54:597:47S6
8(16)Laila B HöglundFK Herkules55:067:54S6
9(367)Elisabet LarssonGöteborg-Majorna OK56:038:51S6
10(271)Jessica EkbergIK Hakarpspojkarna57:039:51S14
11(125)Frida NeroRonneby OK57:099:57S1
12(95)Jenny NymanVänersborgs SK57:4710:35S20
13(361)Bodil HalvarsonOK Kåre58:3211:20S3
14(355)Lisa BigstenFK Herkules58:5511:43S6
15(278)Anna GrönroosOK Alehof59:0611:54S6
16(303)Agnes SvenssonSävedalens AIK59:2712:15S6
17(279)Sofia MalmqvistGöteborg-Majorna OK60:3013:18S6
18(237)Linnea LidströmOK Landehof60:4213:30S6
19(301)Kristin EkdalaKungälvs OK60:5613:44S6
20(107)Emelie SvalinVänersborgs SK61:0813:56S20
21(346)Anna-Karin ClaessonOK Kullingshof63:0315:51S20
22Martina LindbergIK Ymer69:0221:50B20
(809)Anna KoppFK HerkulesEj godk.6
Katarina AnderssonVänersborgs SKEj godk.20
(338)Annica ClevnertSävedalens AIKEj start6
(312)Charlotte GustafssonOK HällenEj start16

D21 4620 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(273)Frida WallströmSävedalens AIK41:500:00G6
2Helena BååthHestra IF42:240:34G20
3Malin SörstrandSOK 6846:274:37G20
4Frida SteenKungälvs OK48:316:41S6
5Christina GreenSjövalla FK48:476:57S6
6Sandra HanssonKinnaströms SK50:378:47S20
7(443)Isabell HåkanssonIK Uven51:129:22S6
8Anna BengtssonFK Herkules53:0611:16S6
9(447)Annelie LitzellOK Kullingshof53:3611:46S20
10Åsa LindströmIK Uven54:1512:25S6
11Desiré WallströmSävedalens AIK55:0613:16S6
12(519)Ulrika FredrikssonGudhems IF56:1514:25S20
13Malin TengströmFrämmestads IK58:3316:43S20
14Jenny LarssonOK Klyftamo61:3519:45B20
15Anneli ZachrissonIK Stern62:0820:18B6
16Jessica HaglöfOK Kåre62:4120:51B3
17Charlotte WedlinSävedalens AIK64:1522:256
18Maria DellmingIF Marin Väst66:5625:066
19Anna-Karin RybergOK Klyftamo67:1925:2920
20Susann EvertssonOK Mark69:4427:5420
21Åsa MattssonOK Kullingshof72:5131:0120
Malin PerssonGudhems IFDisk.20
(313)Martina D StigssonVänersborgs SKEj godk.20
Sofia NorleniusVänersborgs SKEj start20

D21 MOTION 3530 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Ingela NordgrenBredareds IF43:450:00S20
2Karin ScharlIK Ymer47:313:46S20
3Inger LarssonBredareds IF49:115:26S20
4Karin AnderssonFrölunda OL49:305:45S6
5Karin PeterssonIK Ymer50:597:14S20
6Christina PerssonIK Ymer52:489:03S20
7Helena AnderssonKinnaströms SK53:329:47B20
8Camilla AnderssonVänersborgs SK54:3410:49B20
9Gerd johanssonGällstads IF57:1213:27B20
10Monica LarssonOK Gipen58:1714:32B2
11Katarina AlmehedFrölunda OL69:2025:356
12Marie WideFK Herkules71:5528:106
13Frida MannfolkUlricehamns OK77:0033:1520
Anette BörjessonGällstads IFDisk.20

D20 4940 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Ann StridhTrollhättans SOK56:400:00G20
2(451)Lina HulanderUlricehamns OK61:244:44G20
3Emelie SteenKungälvs OK62:145:34G6
4(697)Maria SvenssonTrollhättans SOK62:235:43G20
5(514)Charlotte MagnussonIK Ymer68:3811:58S20
6(748)Josephina EkedahlTolered-Utby Ol-klubb100:0943:296
(419)Linda KlassonUlricehamns OKEj start20

D20 MOTION 3530 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist

D18 4310 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(463)Sanna ErikssonIF Rigor41:160:00G7
2Ida-Maria SvenssonLidköpings Vinter-SK42:551:39G20
3(530)Elin HamreforsOK Landehof43:162:00G6
4(494)Christine LitzellOK Kullingshof43:582:42G20
5(532)Elin SvenssonTrollhättans SOK45:414:25G20
6(510)Julia TorstenssonOK Landehof46:014:45G6
7Jonna EngströmLerums SOK46:024:46G6
8(824)Frida StoltVänersborgs SK47:466:30S20
9(590)Jessica ErikssonBredareds IF49:007:44S20
10(465)Janni AxelssonSävedalens AIK49:268:10S6
11Mari PerssonGudhems IF55:3714:21S20
12(657)Emelie DahlbergFalköpings AIK58:1316:57S20
13(663)Sandra AxelssonVänersborgs SK64:4423:2820
(423)Malin AnderssonIK YmerEj start20

D16 3840 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(705)Johanna LidströmOK Landehof35:000:00M6
2Lisa JohannessonTrollhättans SOK36:341:34M20
3Johanna EstvingLerums SOK40:055:05E6
4Therese WängdahlOK Gipen40:215:21E2
5Linnéa HoffmanGudhems IF40:375:37E20
6Kristin SkaarRyda SK41:046:04E20
7Agnes AbrahamssonFrämmestads IK41:506:50E20
8Annika BlombergGöteborg-Majorna OK43:068:06G6
9Marie JohanssonOK Tranan45:2410:24G20
10(704)Kristin AnderOK Landehof46:0011:00G6
11Jenny AdolfssonLerums SOK47:1612:16S6
12Olivia HellsvikIK Gandvik57:3422:34B20
13Ida EngströmLerums SOK58:2823:28B6
14Carolina JosefssonVänersborgs SK58:3223:32B20
15Therese SjöblomFritsla VIK60:0125:01B20
16Sofia HasselbergOK Flundrehof77:5542:55J20
17Louise JunkersLerums SOK79:2744:27J6
Emelie UnossonBredareds IFEj start20

D14 3530 meter 28 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Emma GarmerIF Marin Väst34:120:00E6
2Lovisa NilssonLerums SOK34:590:47E6
3Moa JohansonOK Skogsstjärnan35:271:15E20
4Hanna WesterbergIF Marin Väst35:321:20E6
5Elina ErikssonBredareds IF35:341:22E20
6Elin OdbroOK Räven39:114:59G20
7Malin HermanssonTolered-Utby Ol-klubb40:426:30G6
8Amanda HallénTrollhättans SOK41:307:18G20
9Camilla LarssonBredareds IF43:149:02S20
10Hanna JohanssonTrollhättans SOK44:4710:35S20
11Sara KarlssonOK Skogsstjärnan47:0312:51S20
12Amanda KarlssonUlricehamns OK47:2513:13S20
13Johanna LindströmIK Uven48:4414:32S6
13Julia OlesundOK Landehof48:4414:32S6
15Emelie CedervärnUlricehamns OK50:4216:30S20
16Karin JohanssonFK Herkules50:5316:41S6
17Linda NilssonOK Skogsstjärnan51:1116:59S20
18Sofia WideFK Herkules53:5419:42B6
19Ingrid WadmanGöteborg-Majorna OK54:1620:04B6
20Emma AnderssonUlricehamns OK58:4824:36B20
Johanna NilssonFalköpings AIKEj godk.20
Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubbEj godk.6
Therese ModigOK AlehofEj start6
Lina DahlbergFalköpings AIKEj start20
Astrid EhlerssonSjövalla FKEj start6
Hanna JosefssonVänersborgs SKEj start20
Johanna BlombergGöteborg-Majorna OKEj start6
Emilia CarlssonTolered-Utby Ol-klubbEj start6

D12 2630 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Elin MånssonOK Löftan18:420:00G7
2Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan19:210:39G20
3Erika LindqvistSävedalens AIK25:106:28B6
4Evelina JohanssonVänersborgs SK25:457:03B20
5Louise PerlerothOK Landehof26:077:25B6
6Sofia JohanssonTrollhättans SOK26:187:36B20
7Lovisa HanssonBredareds IF26:267:44B20
8Lina JosefssonRydboholms SK27:499:07B20
9Johanna EkedahlTolered-Utby Ol-klubb28:029:20B6
10Malin BengtssonMariestads FK28:119:29B20
11Maja FalkUlricehamns OK28:5110:09B20
12Linnea ThörnqvistFrölunda OL29:4911:07J6
13Madeleine AttforsTolered-Utby Ol-klubb30:1111:29J6
14Anna LarssonFalköpings AIK30:3811:56J20
15Klara HemlinIK Uven30:5212:10J6
16Amilia BjörklundSävedalens AIK32:4013:58J6
17Therese EnengeBredareds IF32:4514:03J20
18Line ScharlIK Ymer33:4715:05J20
19Anna AnderssonOK Kullingshof34:2615:44J20
20Malin DahlbergFalköpings AIK35:1916:37J20
21Hanna WadstenOK Landehof35:5217:10J6
22Lovisa MannfolkUlricehamns OK37:0518:23J20
23Kajsa NybergSävedalens AIK39:2520:43J6
24Emma AlmehedFrölunda OL41:2922:47J6
25Gabriella ÖsterbergOK Kullingshof45:5427:12J20
26Josephine DavalliusSjövalla FK52:5534:13J6
27Sara AbrahamssonFK Herkules57:0838:26J6
28Marika AnderssonOK Skogsstjärnan67:4749:05J20
Sara IvarssonOK KullingshofEj start20

D10 2400 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Josefin AnderssonKinnaströms SK16:530:00B20
2Lisa WallinOK Mark17:230:30B20
3Tilda KarlssonOK Alehof18:221:29B6
4Emelie BäckOK Kullingshof18:261:33B20
5Anna KihlströmOK Skogsstjärnan18:471:54B20
6Hanna MagnussonFK Herkules19:142:21B6
7Linnea WahlgrenSjövalla FK19:202:27B6
8Sofia SjögrenOK Kullingshof19:232:30B20
9Julia MattssonTrollhättans SOK20:033:10B20
10Annie MajlöfOK Kullingshof21:084:15B20
11Emma GranérOK Kullingshof21:374:44B20
12Hanna HelambFrölunda OL22:235:30B6
13Lisa HülsIK Stern22:445:51B6
14Caroline LövstedtSjövalla FK23:276:34B6
15Filippa SpånérSävedalens AIK23:386:45B6
16Julia AsplundKungälvs OK26:239:30J6
17Sara MagnussonOK Landehof26:399:46J6
18Erica PetterssonSjövalla FK27:5911:06J6
19Marianne WadmanGöteborg-Majorna OK28:5111:58J6
20Lina GullIK Gandvik29:4512:52J20
21Aina EdgrenTrollhättans SOK30:1613:23J20
22Elin StefanssonVänersborgs SK52:1935:26J20
Alexandra WahlbergVänersborgs SKEj start20
Frida ArvidssonFK HerkulesEj start6
Hanna SkystedtVänersborgs SKEj start20

U4 3530 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Johan GottfridssonSOK 6836:380:0020
2Anna AlmgrenOK Stigen51:5215:1414
3David LarssonFalköpings AIK84:4048:0220
4Elin ÅkerlundFrölunda OL117:1380:356
5Emma LundmarkFrölunda OL121:1184:336
Anna GranérOK KullingshofEj start20
Sebastian HegedüsFrölunda OLEj start6

U3 2630 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Jonas AnderssonUlricehamns OK27:490:0020
2Lina LarssonFalköpings AIK57:0129:1220
3Lucas PerssonFK Herkules63:0435:156
4Hedvig LindströmSjövalla FK70:5643:076
5Marcus ErikssonHjobygdens OK73:1645:2720
6Michael AbrahamssonRydboholms SK79:1551:2620

U2 2400 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Markus JunkersLerums SOK19:240:006
2Anton JohanssonOK Tranan21:352:1120
3Martin AbrahamssonRydboholms SK22:563:3220
4Kim FredrikssonLerums SOK23:424:186
5Kalle AlsterbergFK Herkules25:215:576
6Amanda KarestrandLerums SOK25:336:096
7Leo KarestrandFK Herkules25:446:206
8Micaela HoppeOK Kullingshof26:407:1620
9Jessica HagströmFK Herkules27:107:466
10Danielle FröstadKungälvs OK28:529:286
11Agnes HofmannFK Herkules29:5010:266
12Jacob LövstedtSjövalla FK30:5411:306
13Simon NilssonFalköpings AIK36:0316:3920
14Einar NordgrenBredareds IF38:3819:1420
Marcus BjörfjällBredareds IFEj start20
Jonatan BernhedFK HerkulesEj start6

U1 1980 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Tim JunkersLerums SOK14:120:006
2Emil HelambFrölunda OL15:271:156
3Filip WadstenOK Landehof16:101:586
4Adam JohanssonTrollhättans SOK16:362:2420
5Markus LarssonHestra IF16:552:4320
6Elin ClaessonOK Orinto17:593:4720
7Fjällborg JoelOK Landehof18:124:006
8Sara AlmehedFrölunda OL21:437:316
9Pontus JanssonKungälvs OK22:027:506
10Erik FrisenstamIK Stern22:158:036
11Alfred JanssonVänersborgs SK22:598:4720
12Jesper JanssonKungälvs OK23:038:516
13Elin WahlgrenSjövalla FK23:269:146
14Johanna PerssonFK Herkules23:399:276
15Anders MagnussonOK Landehof23:509:386
16Sofia HelmertzFK Herkules24:029:506
17Filip AlmgrenOK Stigen25:2411:1214
18Clara MannfolkUlricehamns OK26:5412:4220
19Aina HülsIK Stern27:1713:056
20Hampus HammersbergFrölunda OL29:4715:356
21Carl FrisenstamIK Stern61:2847:166
Lisa CarlssonTolered-Utby Ol-klubbEj start6

INSKOLNING 1980 meter 37 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
Cecilia JönssonGöteborg-Majorna OKGodkändJ6
Daniel YngvessonGällstads IFGodkändJ20
Elin SkärbergVänersborgs SKGodkändJ20
Emilie KarlssonOK LandehofGodkändJ6
Emma BörjessonGällstads IFGodkändJ20
Emma FagerssonOK SkogshjortarnaGodkändJ20
Emma NilssonOK TrananGodkändJ20
Emma WidellOK SkogshjortarnaGodkändJ20
Erik BennerhedIK GandvikGodkändJ20
Eskil PetersonOK RävenGodkändJ20
Gabriella YngvessonGällstads IFGodkändJ20
Gustav AnderssonOK KullingshofGodkändJ20
Hugo ThunbergOK AlehofGodkändJ6
Jasmine AxmalmSävedalens AIKGodkändJ6
Johan LammFrölunda OLGodkändJ6
Jonas JohanssonFrämmestad IKGodkändJ
Jonas SamuelssonOK KullingshofGodkändJ20
Jonna RamhultHestra IFGodkändJ20
Juilia WalderstedtOK SkogshjortarnaGodkändJ20
Karl HammersbergFrölunda OLGodkändJ6
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKGodkändJ6
Lina NordlundOK SkogshjortarnaGodkändJ20
Lukas WadstenOK LandehofGodkändJ6
Malin JohanssonFrämmestad IKGodkändJ
Marcus BengtssonMariestads FKGodkändJ20
Martin AndersenIK GandvikGodkändJ
Mathias UndelandIFK GöteborgGodkändJ6
Mikaela AndersenIK GandvikGodkändJ
Rasmus BäcklundIFK GöteborgGodkändJ6
Robin ArkbladOK SkogshjortarnaGodkändJ20
Stina GustafssonTolered-Utby Ol-klubbGodkändJ6
Stina NordgrenBredareds IFGodkändJ20
Tim BäcklundIFK GöteborgGodkändJ6
Vilma JanssonVänersborgs SKGodkändJ20
Eric BrattåsenOK SkogshjortarnaEj godk.20
Joel FlakbergIFK GöteborgEj godk.6
Therese JohanssonRyda SKEj start20

ÖPPEN 1 2400 meter 28 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Christoffer JohanssonTrollhättans SOK21:100:00B20
2Viktor YngströmGöteborg Majorna OK22:441:34B
3Jenny OlofssonOK Skogshjortarna23:242:14B20
4Sofia AndreassonKungälvs OK23:352:25B6
5Eric BregellLerums SOK23:432:33B6
6Emil WideFK Herkules24:503:40B6
7Erik PerssonOK Orinto25:364:26B20
8Emma LindauTolered-Utby Ol-klubb25:454:35B6
9Ida BörjessonGällstads IF25:574:47B20
10Emmeli AxmalmSävedalens AIK26:495:39B6
11Ellen MagnussonBredareds IF29:118:0120
12Gustav YngströmGöteborg-Majorna OK29:208:106
13Johan WidellOK Skogshjortarna29:328:2220
14Tomas WidellOK Skogshjortarna29:378:2720
15KIarina LövstedtSjövalla FK30:149:046
16Ulla ErikssonOK Räven31:3510:2520
17Ida AlmbrattKungälvs OK32:0110:516
18Maria LarssonTolered-Utby Ol-klubb34:4113:316
19Gerd HögnertOK Flundrehof35:2714:1720
20Ellen WahlgrenBredareds IF36:0814:5820
21Lilian SvenssonKinnaströms SK37:1716:0720
22Elin PetterssonSjövalla FK37:5716:476
23Mikael SjöblomFritsla VIK42:0420:5420
24Karin SandénFalköpings AIK45:0323:5320
25Ulla BjörkerothOK P477:2156:1120
26Annika BengtssonOK Alehof110:4189:316
Marianne NybergSävedalens AIKEj godk.6
Daniel RönnkvistOK SkogshjortarnaEj godk.20

ÖPPEN 2 2630 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Göran JonssonGandvik30:130:00B
2Joakim HellströmGandvik30:170:04B
3Anna WahlgrenBredareds IF31:501:37B20
4Annakarin SkärbergVänersborgs OK32:011:48B
5Lars BarkestedtOK Kullingshof32:121:59B20
6Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK32:582:45B6
7Kristofer AndreassonKungälvs OK34:384:25B6
8Lars Anders LundqvistGöteborg-Majorna OK35:195:06B6
9Elisabet KihlströmOK Skogsstjärnan35:315:18B20
10Cecilia UndelandIFK Göteborg38:308:17B6
11Gun FriskOK Mark39:239:10B20
12Marika LindqvistSävedalens AIK41:0210:496
13Yvonne BengtssonMariestads FK41:2511:1220
14Harry AnderssonOK Kullingshof42:3712:2420
15Britta AnderssonTrollhättans SOK43:4113:2820
16Birgitta Odby JanssonFrämmestad IK46:5216:39
17Hanna SandénFalköpings AIK47:1817:0520
18Johan SandénFalköpings AIK48:3918:2620
19Martin LingvallIF Marin Väst53:5723:446
20Erik AbrahamssonSK Björnen56:1125:58
21Christina WernerssonOK Orinto57:3127:1820
22Anne BjörkmanArboga OK63:4633:33
23Desirée KarlssonOK Gipen65:5535:422
24Gunilla ValterKlubblös73:2243:09
25Lennart ArvidssonIK Ymer97:0066:4720
26Gunilla ThornTibro AIK SOK116:5786:4420
Lisbet SjödinOK KlyftamoEj godk.20

ÖPPEN 3 4340 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Magnus OlssonIK Stern44:380:00B6
2Mikael GlaerumIK Uven59:0614:286
3Arne ForsKlubblös60:0515:27
4Sara LindgrenKlubblös73:3028:52
5Anette JohanssonKlubblös74:1829:40
6Magnus KarlssonOK Landehof74:5230:146
7Marianne BertilssonOK Räven91:2446:4620
8Lillemor GunnarssonOK Gipen92:3547:572
9Eva JohnssonGöteborg-Majorna OK94:5650:186
Karin WahlgrenSjövalla FKEj godk.6
Evalena DjerfSjövalla FKEj godk.6

ÖPPEN 4 2690 meter 45 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Hasse JohanssonTrollhättans SOK33:050:00B20
2Anna JohansoonHestra IF33:100:05B20
3Stig JohanssonHestra IF34:411:36B20
4Hanna AxmalmSävedalens AIK34:441:39B6
5Jörgen EstvingLerums SOK37:144:09B6
6Clara HöglundKlubblös38:055:00B
7Jörgen SvenskKlubblös38:065:01B
8Mona-Lisa JanssonKungälvs OK38:235:18B6
9Lars SvenssonOK Alehof39:296:24B6
10Cecilie RomFrämestad39:346:29B
11Mats OlssonOK Alehof39:466:41B6
12Jenny FöranderIFK Göteborg40:507:45B6
13Christel AnderssonHerkules FK40:517:46B
14Lena CarlshedeIK Uven41:078:02B6
15B-O BrobackOK Flundrehof43:1510:10B20
16Jan Olof AnderssonFrölunda OL45:0712:026
17Bengt-Ove TorstenssonOK Landehof45:3912:346
18Hans SvenssonSjövalla FK46:3813:336
19Christina PetterssonSjövalla FK47:2914:246
20Ulla-Karin GustafssonTolered-Utby Ol-klubb50:1017:056
21Rune JungbjerGöteborgs SK50:3217:276
22Lillie PetterssonLerums SOK50:3817:336
23Karl-Erik HögnertOK Flundrehof50:4017:3520
24Bertil JohanssonOK Landehof51:0618:016
25Karin LarssonTolered-Utby Ol-klubb51:0918:046
26Gunni AnderssonLerums SOK51:3418:296
27Börge DjerfLerums SOK53:0520:006
28Eva-Lotta WestbergGöteborg-Majorna OK53:2220:176
29Martin JovikenIF Rigor54:4321:387
30Bengt JovikenIF Rigor54:5421:497
31Marika JovikenIF Rigor55:3222:277
32Britt-Marie EkbergOK Orinto55:3422:2920
33Åke NilssonHestra IF59:0526:0020
34Ylva WallinOK Skogshjortarna59:3326:2820
35Carin BengtssonFK Herkules62:5529:506
36Per RobertsonIFK Göteborg64:2431:196
37Anna-Karin LindroosGöteborg-Majorna OK64:4131:366
38Per Olof JohanssonOK Klyftamo65:1232:0720
39Gunnar ErikssonAvesta OK68:0835:033
40Rune AxelssonLerums SOK70:3637:316
41Anita ClaessonOK Kullingshof72:2839:2320
42Karin HelmertzIFK Göteborg76:5443:496
43Gunilla AnderssonOK Landehof79:5346:486
Birgitta BrobergIF Marin VästEj godk.6
Torbjörn LarssonFalköpings AIKEj godk.20

ÖPPEN 5 4120 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Anders PerlerothOK Landehof38:040:00B6
2(793)Josefina NorinIFK Göteborg38:380:34B6
3Camilla BohmanIF Hagen42:454:41B20
4Anneli LarssonOK Kullingshof45:477:43B20
5Johan SandbergTolered-Utby Ol-klubb49:3011:26B6
6Peter BobergIF Rigor50:5612:52B7
7Jan AnderssonGällstads IF51:3513:3120
8Michael SvenssonFrölunda OL51:4313:396
9Per PilerotIK Stern52:4814:446
10Kent EdlundElfsborg SOK54:0616:0220
11Torbjörn HaginIK Gandvik54:2416:2020
12Marina NilssonKungälvs OK55:0216:586
13Inger KnutssonUlricehamns OK55:4417:4020
14Sten WillstrandTrollhättans SK60:4922:4520
15Pär EkströmKlubblös61:5023:46
16Rune BrandshageIK Gandvik62:0223:5820
17Steve SvantessonIK Ymer62:2524:2120
18Matts MattssonOK Flundrehof63:3725:3320
19Tomas ArvidssonGöteborg Majorna OK63:3925:35
20Pether CamitzGöteborg-Majorna OK68:0830:046
21Christer SjöströmTolered-Utby Ol-klubb73:2535:216
22Liuse LindqvistIFK Göteborg73:4935:456
23Sören HaglundOK Kullingshof74:4136:3720
24Bengt-Åke SjöströmTolered-Utby Ol-klubb75:5937:556
25Olof AnderssonIF Rigor76:2038:167
26Evert JohanssonBorås GIF76:2838:2420
27Bernt SwebiliusIK Uven83:1945:156
28Monika JonssonKlubblös89:2251:18
29Henrik KrondahlIK Ymer109:1971:1520
30Michal KmecTrollhättans SOK117:1379:0920
Marina GustavssonOK SkogsstjärnanEj godk.20
Ralph KindeKlubblösEj godk.

ÖPPEN 6 4830 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Rolf OlofssonFK Friskus Varberg46:360:00B7
2Bernt HenrikssonGudhems IF50:173:41B20
3Sofia GunnarssonOK Gipen50:514:15B2
4Nisse GunnarssonOK Gipen52:406:04B2
5Bror PalgrimVänersborgs SK53:106:34B20
6Claes-Göran MagnussonBredareds IF54:067:30B20
7Anders EkbergOK Mark64:5618:2020
8Bengt BergmanIK Uven65:3118:556
9Stig WallermanBorås GIF68:1921:4320
10Kristina PerssonTolered-Utby Ol-klubb68:4522:096
11Malin HallTolered-Utby Ol-klubb68:4622:106
12Lars RenbergHässle IF68:5822:226
13Peter AbrahamnssonSK Björnen73:3326:5719
14Christer SamuelssonRydboholms SK75:2628:5020
15Göran EklöfIK Ymer80:3734:0120
16Ragnar BewertOK Landehof86:4240:066
17Sven ErikssonOK Landehof86:5540:196
Joel PetersonOK RävenEj godk.20

ÖPPEN 7 2830 meter 50 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Göran FriskOK Kullingshof22:120:00B20
2Maria StugaardKolding OK23:060:54B
3Per-Arne WahlgrenSjövalla FK24:202:08B6
4Jan LarssonRydboholms SK25:092:57B20
5Bengt ClassonOK Orinto25:213:09B20
6Stig JohanssonFalköpings AIK25:533:41B20
7Roland LarssonTolered-Utby Ol-klubb26:184:06B6
8Linda LarssonRydboholms SK26:594:47B20
9Stefan EksbergRydboholms SK27:525:40B20
10Jim AxmalmSävedalens AIK28:226:10B6
11(784)Åsa HolmstrandIFK Göteborg29:237:11B6
12Fredrik PerssonFK Åsen30:198:0713
13Sven BraafIK Uven30:438:316
14Catarina ÅkerströmFK Herkules31:289:166
15Camilla ÖhgrenSävedalens AIK31:419:296
16Niklas FallgrenGudhems IF32:019:4920
17Kent PetterssonIFK Göteborg32:109:586
18Catarina RamhultHestra IF33:0010:4820
19(171)Pia JohanssonOK Landehof33:0210:506
20Ulf SjödinOK Klyftamo33:2211:1020
21Anders DahlbergFalköpings AIK35:0312:5120
22Sven-Olof MartinssonGöteborg-Majorna OK35:2413:126
23Lennart AnderssonGöteborgs SK35:2613:146
24Svante JohanssonGöteborgs SK35:2913:176
25Kerstin MartinssonGöteborg-Majorna OK35:4213:306
26Björn LekmanIF Rigor35:4313:317
27emil johanssonTrollhättans SOK36:1013:58
28Sune WikströmIK Uven38:0315:516
29Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK39:0816:566
30Anna AsplundKungälvs OK39:4317:316
31Anna OlssonFK Boken39:5517:4313
32Arne WallbergOK Eken40:0717:5523
33Lizzie HansenOK Landehof40:1218:006
34Marie BjörssonOK Kullingshof41:3319:2120
35Lars PerssonTolered-Utby Ol-klubb42:1019:586
36Kenneth HedlundIK Ymer42:3420:2220
37Gunilla JogelandIK Ymer42:4820:3620
38Lars-Göran CullbrandIK Stern42:5320:416
39Leif RydbergIstrums SK42:5520:4320
40Cecilia FlakbergIFK Göteborg44:3222:206
41Ingrid TalcottGöteborg-Majorna OK44:3822:266
42Per-Olof QviristGöteborg-Majorna OK45:0322:516
43Bengt MohlinGöteborgs SK45:1923:076
44Henrik SennelövKlubblös49:2027:08
45Lennart AlsinIK Ymer50:5128:3920
46Kerstin HedlundIK Ymer53:3331:2120
47Tomas ÖsterlundIK Ymer60:3538:2320
47Sören FägerstenSkene Sim o IS60:3538:2320
49Sven-Erik SteenKungälvs OK70:4348:316
Sven JohnssonGöteborg-Majorna OKEj godk.6

ÖPPEN 8 5080 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(1071)Nichlas WallströmSävedalens AIK35:020:00B6
2(431)Daniel NetzVänersborgs SK40:445:42B20
3(1238)Johan GunnarssonKFUM Örebro OK45:5910:57B12
4Magnus HanssonOK Löftan46:3511:33B7
5Arne PerssonOK Orinto50:3915:3720
6Ulf JohanssonFrämmestads IK51:5116:4920
7Jonas LeanderLerums SOK55:4120:396
8Sara LorénOK Kullingshof56:3421:3220
9Anders LammFrölunda OL56:3721:356
10Håkan JohanssonMariestads FK56:4321:4120
11Tommy RoosFalköpings AIK58:2623:2420
12Anders JohanssonTrollhättans SOK60:4025:3820
13Gunnar JohanssonTrollhättans SOK61:0726:0520
14Dennis AnderssonTolered-Utby Ol-klubb64:1329:116
15Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb65:0630:046
16Bjarne ErikssonGMOK65:1430:12
17Jack GrönroosOK Alehof66:0931:076
18Lennart AnderssonSOK 6867:3232:3020
19Gunilla CarlssonFK Herkules67:4532:436
20Stig BertilssonOK Räven69:4734:4520
21Ove ThorssonIK Trenne Ullared70:2335:217
22Kurt EkbergOK Orinto70:4935:4720
23Bengt-Rune WallströmIK Uven72:4437:426
24Alexander LundinIF Marin Väst72:5337:516
25Johannes SüdhoffSävedalens AIK74:5339:516
26Pertti HeedOK Orinto76:1041:0820
27Ragnar GudmundssonIF Rigor77:0742:057
28Anders WesterbergIF Marin Väst79:2544:236
29Per BlixtOK Orinto82:5447:5220
30Ragnar FallströmLerums SOK88:1553:136
31Göran KarestrandFK Herkules90:3355:316
(994)Lars KarlssonOK SkogsstjärnanEj godk.20
Conny WernerssonOK OrintoEj godk.20

ÖPPEN 9 7160 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(74)Johan IngemarssonHestra IF45:090:00B20
2(321)Andreas HolmqvistHestra IF50:235:14B20
3Robert JohanssonIK Stern50:585:49B6
4Anders SjögrenOK Kullingshof55:059:56B20
5Claes HagstrandGöteborg-Majorna OK55:2210:13B6
6Niklas GrahnIFK Göteborg58:5713:48B6
7Jonas HöijerHerkules FK59:2914:20B
8Fredrik JohanssonHestra IF61:2716:1820
9(710)Jonatan LarssonUddevalla OK62:3517:262
10Tomas PetterssonIFK Göteborg63:0217:536
11Karolina SöderbergFK Herkules65:0619:576
12Stefan JohanssonKungälvs OK65:2120:126
13Henrik UndelandIFK Göteborg67:2422:156
14Stellan BondessonLerums SOK74:1129:026
15(359)Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK74:3529:266
16Per GustafssonRyda SK80:5835:4920
17Andreas RomFrämmestads IK82:0036:5120
18Martin WildheimFK Herkules89:0944:006

D80 2480 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist

H 50 Motion 3530 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Lars WiderströmIK Ymer36:060:00S20
2Lennart WiderströmIK Ymer39:193:13S20
3Lennart SvenssonOK Kullingshof52:4416:38B20
4Rune OlaussonOK Gipen53:2517:19B2
Ingvar SvenssonUlricehamns OKEj start20
Conny JohanssonIK GandvikEj start20

D 50 Motion 2690 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Annika HerderssonOK Mark48:390:00S20
2Yvonne SvenssonOK Kullingshof56:387:59S20
3Lena CarlströmSävedalens AIK64:3615:57B6

D 40 Motion 3530 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Lisa AnderssonUlricehamns OK50:480:00S20
2Marie HermanssonOK Kullingshof51:290:41S20
3Marita SalomonssonVänersborgs SK58:327:44S20
4Monica AnderssonUlricehamns OK70:3619:48B20
Catarina BlombergGöteborg-Majorna OKEj start6

H 40 Motion 4120 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist


Skapad 2004-09-26 13:39:52 med OLA version 3.2.3