Hjortnatta 2003, Klassresultatlista

2003-03-21


H75 2310 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK32:350:00G6
2Bengt OlaussonOK Orinto37:405:05S20
3Tage FredrikssonLjungskile FK38:526:17S2
4Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK39:387:03S6
5Rune AxelssonLerums SOK44:3612:01S6

H70 2890 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Sven-Johan PerssonIK Gandvik35:560:00G20
2Björn BromanGöteborg-Majorna OK36:270:31G6
3Bengt FranckGöteborg-Majorna OK39:594:03S6
4Bertil JohanssonKinnaströms SK43:207:24S20
5Stig SahlIF Hagen47:2311:27S20
6Lars-Gunnar EnströmOK Tranan51:1515:19B20

H65 3210 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Sten JohanssonOK Kullingshof39:010:00G20
2Ulf JodalGöteborg-Majorna OK43:224:21S6
3Ingemar HolmbergIF Hagen55:4516:44B20
4Göran MalmbergIK Gandvik59:2620:2520
5Totte HolmOK Räven66:2327:2220

H60 3730 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Lennart HöijeMariestads FK42:440:00G20
2Roland LagessonIFK Göteborg46:013:17G6
3Tore PetterssonOK Gipen47:424:58S2
4Christer WestbergIFK Göteborg47:575:13S6
5Ingemar WiklundOK Skogsvargarna50:037:19S20
6Bo WesterbergVänersborgs SK50:067:22S20
7Åke NordbergOK Klyftamo50:167:32S20
8Sören AndrénIF Hagen52:5910:15S20
9Ivan ErnvidNitta IF54:5612:12S20
10Leif OlofssonOK Flundrehof58:0415:20S20
11Lennart KarlssonFrämmestads IK59:5217:08B20
Sune ErikersGöteborg-Majorna OKEj godk.6
Sune MentorGöteborg-Majorna OKEj start6
Björn HolmerKungälvs OKEj start6

H55 4060 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:190:00G20
2Sören SvenssonSjövalla FK42:123:53S6
3Dag LorénOK Frisene47:399:20S20
4Ingemar LindblomIFK Göteborg61:3423:156
5Per KnubbeOK Mark62:1423:5520
6Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK63:4225:236
7Roland NilssonFalköpings AIK66:5128:3220
8Tommy PedersenOK Orinto74:3436:1520
Sten OlssonOK AlehofEj godk.6
Dan KrantzIK GandvikEj godk.20
Bengt BörjessonOK AlehofEj start6
Stig JohanssonFalköpings AIKEj start20

H50 4550 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Bo HerderssonOK Mark40:000:00G20
2Björn JägerströmIK Uven45:045:04S6
3Yngve NilssonOK Gipen46:206:20S2
4Hans EkbergTrollhättans SOK46:286:28S20
5Kjell EhrencronaIFK Göteborg50:1810:18S6
6Lars EkbergTrollhättans SOK50:4610:46S20
7Roland JohanssonOK Kullingshof51:1311:13S20
8Kent ErikssonIFK Göteborg52:0412:04S6
9Sture JohanssonOK Kullingshof55:0815:08S20
10Per-Ola JohnssonOK Kullingshof66:0126:0120
11Björn EngströmLerums SOK66:5126:516
12Håkan FredmanHestra IF79:4439:4420
Åke JohanssonRydboholms SKEj godk.20
Sten BlomströmIK SternEj start6
Lasse HogedalVänersborgs SKEj start20

H45 4970 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK46:310:00G20
2Per AnderssonOK Orinto48:502:19G20
3Anders BjörklundSävedalens AIK55:308:59S6
4Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK70:3924:0820
5Bengt AnderssonFrämmestads IK71:5425:2320
6Lennart LarssonOK Flundrehof104:4858:1720
Tore GunnarssonOK MarkEj godk.20
Kenneth AnderssonNässjö OKEj godk.14
Tommy RoosFalköpings AIKEj godk.20
Per-Anders FurusköldIK GandvikEj start20

H40 5470 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Erik HellsvikIK Gandvik48:360:00G20
2Tomas TranbergKinnaströms SK50:472:11G20
3Andrew LagoGöteborg-Majorna OK55:036:27S6
4Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg56:227:46S6
5Stefan GustafssonSävedalens AIK59:3811:02S6
6Tord HederskogIFK Göteborg60:5312:17S6
7Bengt GrewinFrölunda OL63:0014:24S6
8Peter HallenbergKinnaströms SK80:1131:3520
9Nils-Olof LarssonVänersborgs SK89:2940:5320
10Håkan ErikssonOK Räven91:4143:0520

H35 6010 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Lars HelgessonHestra IF48:560:00G20
2Bo HallbergFalköpings AIK52:353:39G20
3Åke WijkmarkIF Hagen56:097:13S20
4Anders LarssonVänersborgs SK60:1611:20S20
5Sören RantzowToarps OK63:2714:31S20
6Jonatan BörjessonHestra IF64:0015:04S20
7Otto PileKFUK-KFUM IA Göteborg65:1116:15S6
8Thomas BlomqvistKFUK-KFUM IA Göteborg89:2840:326
Johan MarsKinnaströms SKEj godk.20

H21 LÅNG 8940 meter 48 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(130)Tommy AnderssonVänersborgs SK57:240:00G20
2(62)Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK60:182:54G6
3(27)Martin LarssonIFK Göteborg61:183:54G6
4(220)Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK61:584:34G6
5(589)Karl LarssonOK Kullingshof62:034:39G20
6(428)Ola TengnérFK Friskus Varberg62:425:18G7
7Johan GrahnIFK Göteborg63:035:39G6
8(604)Peter SandqvistGöteborg-Majorna OK63:256:01S6
9(237)Stefan LundIFK Göteborg64:016:37S6
10(409)Joakim HederskogIFK Göteborg64:317:07S6
11(141)Michael SörensenGöteborg-Majorna OK64:427:18S6
12(800)Stefan AnderssonFK Friskus Varberg64:467:22S7
13(325)Anders HöijeGöteborg-Majorna OK65:197:55S6
14(40)Staffan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna66:379:13S3
15(549)Jon LarssonOK Kullingshof67:209:56S20
16Pär IngelströmGöteborg-Majorna OK67:4510:21S6
17(557)Anders CarlssonVänersborgs SK67:5310:29S20
18(520)Krister HöijeIK Hakarpspojkarna69:4912:25S14
19(374)Jonas GustafssonVänersborgs SK69:5312:29S20
20Lennart BengtssonFalkenbergs OK71:0513:41S7
21(429)Magnus AxelssonGöteborg-Majorna OK71:1513:51S6
22(566)Mats JohnssonGöteborg-Majorna OK71:5914:35S6
23Joakim KällmanOK Kullingshof72:4315:19S20
24(340)Conny RantzowHestra IF72:5615:32S20
25(955)Tomas JohanssonVänersborgs SK74:1816:54S20
(317)Jonas StjernlöfGöteborg-Majorna OK74:1816:54S6
27(599)Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan75:4418:20S20
28Anders YngströmGöteborg-Majorna OK75:5418:30S6
29(480)Richard KarlssonGöteborg-Majorna OK76:3919:15S6
30(1036)Måns LennermoNässjö OK79:2221:58S14
31Per AnderssonVänersborgs SK81:1323:49B20
32Per FlakbergIFK Göteborg81:3724:13B6
33(1034)Torbjörn ÖdmanHestra IF82:0024:36B20
34(1188)Christian JohanssonKungälvs OK82:4425:20B6
35(541)Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK84:1326:49B6
36Jakob PhysantGöteborg-Majorna OK87:1929:556
37(896)Mattias KarlssonOK Alehof89:0531:416
(1231)Daniel SvenssonKinnaströms SKEj godk.20
Patric McGrailOK Pan /ÅrhusEj godk.
(186)Martin HansenGöteborg-Majorna OKEj godk.6
(663)Mikael ÖhgrenSävedalens AIKEj godk.6
(461)Richard TengströmVänersborgs SKEj start20
(286)Björn KristiansonIFK GöteborgEj start6
(855)Philip GustavssonIFK GöteborgEj start6
(96)Ola SkeppIFK GöteborgEj start6
(117)Daniel WernerssonOK OrintoEj start20
(606)Fredrik JohanssonOK KullingshofEj start20
(245)Magnus OlofssonFK Friskus VarbergEj start7

H21 6010 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Anders LövgärdOK Alehof59:290:00G6
2Thomas KarlssonSjövalla FK63:273:58G6
3(1320)Andreas ClaessonOK Kullingshof63:374:08G20
4Henrik KlassonOK Gisle66:437:14S14
5Andreas MelinOK Gisle67:468:17S14
6Stefan JohanssonKungälvs OK77:1317:44S6
7Jan GranängKungälvs OK82:3623:07S6
Nils GustavssonIFK GöteborgEj start6

H20 5470 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(414)Andreas JohanssonRydboholms SK39:470:00G20
2(719)Gustaf WennerbergOK Klyftamo54:4614:59S20
3(1138)Marcus JohnssonOK Kullingshof71:0231:1520
(1273)Johan LeijgårdIK WilskeEj godk.20
(1103)Torbjörn PerssonNässjö OKEj godk.14
(1330)Andreas LeijgårdIK WilskeEj godk.20

H18 4970 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(1106)Erik LindblomIFK Göteborg43:020:00G6
2(732)Anders HederskogIFK Göteborg48:105:08S6
3(993)Simon LennermoNässjö OK56:2713:25S14
4(1156)Daniel MuschkeFalköpings AIK61:5318:51B20
(1275)Eric TillyKungälvs OKEj start6
(1182)Björn NilssonKungälvs OKEj start6

H16 4060 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Johan KnubbeOK Mark39:130:00G20
2Jens DahlstrandLerums SOK44:004:47S6
3Daniel AxelssonVänersborgs SK46:247:11S20
4Olof KrantzIK Gandvik47:338:20S20
5Stefan JonssonOK Klyftamo47:418:28S20
6Karl JanssonFrämmestads IK65:2926:1620
7Jimmy AnderssonOK Kullingshof68:3029:1720
Per MalmbergIK GandvikEj godk.20
Jonas JohanssonTibro AIK SOKEj godk.20
Daniel LarssonVänersborgs SKEj godk.20
Martin HederskogHjs-Vansbro OKEj godk.3
Markus JohanssonRydboholms SKEj godk.20
Alexander NilssonRydboholms SKEj start20

H14 3210 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Erik AnderssonIK Gandvik34:290:00G20
2David BomanStångenäs AIS35:311:02G2
3Simon AnderssonOK Kullingshof36:322:03G20
4Rickard BörjessonHestra IF41:166:47S20
5Marcus FurusköldIK Gandvik42:157:46S20
6Oskar KrantzIK Gandvik49:5815:29B20
7Anton HolmIK Gandvik53:5919:3020
8Ragnar HellsvikIK Gandvik60:4626:1720
Johan NilssonKungälvs OKEj start6

H12 2210 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Hugo EngströmLerums SOK32:530:00G6
Carl-Johan FredmanHestra IFEj start20

D65 2310 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Barbro VallinKungälvs OK33:170:00G6
2Kerstin FredrikssonLjungskile FK39:045:47S2
3Margareta HolmbergIF Hagen41:508:33S20

D60 2890 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Ulla LindheIK Stern33:540:00G6
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK43:119:17S6
Britt-Marie LindgrenFritsla VIKEj godk.20

D55 2890 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Ingrid Rex WallströmIK Uven39:170:00G6
2Gunborg GustafssonBorås GIF49:4510:28S20
3Eva HöijeMariestads FK50:5911:42S20
Kerstin ErnvidNitta IFEj godk.20
Kristina JohanssonLidköpings Vinter-SKEj start20

D50 2890 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Gunilla HogedalVänersborgs SK34:320:00G20
2Gunbritt ThorénVänersborgs SK37:212:49G20
3Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu40:095:37S20

D40 3210 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK34:310:00G20
2Silke KlickIK Stern40:175:46S6
3Lotta LandénIstrums SK42:448:13S20
4Annette Falck-LarssonVänersborgs SK42:528:21S20
5Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu44:3210:01S20
6Marianne JohanssonOK Kullingshof44:3910:08S20
7Helena LarssonHestra IF44:5310:22S20
8Susanne OlssonTidaholm SOK Sisu50:0715:36B20

D21 LÅNG 5590 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(223)Ida SvenssonSjövalla FK50:380:00G6
2(91)Åsa LindqvistSkogslöparna54:544:16G22
3(247)Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK58:027:24S6
4(165)Emelie SvalinOK Alehof58:257:47S6
5(349)Karin KullmanOK Alehof58:448:06S6
6(74)Jenny NymanVänersborgs SK61:0210:24S20
7(502)Susanne SvenssonKungälvs OK63:0712:29S6
8(618)Annelie LitzellOK Kullingshof73:4723:09B20
(206)Sofia MalmqvistGöteborg-Majorna OKEj godk.6
(656)Anna-Karin ClaessonOK KullingshofEj godk.20

D21 4060 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(572)Ellinor JohanssonOK Alehof55:130:00G6
2Anna MuschkeFalköpings AIK83:4928:3620

D18 3730 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1(630)Christine LitzellOK Kullingshof38:280:00G20
2(440)Jill OlssonTrollhättans SOK43:505:22S20
3(801)Lisa EngströmLerums SOK46:548:26S6
4(812)Maria ForsbergHjobygdens OK50:0911:41S20
(781)Emelie DahlbergFalköpings AIKEj godk.20

D16 3210 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Elsa JanssonFrämmestads IK29:390:00G20
2Julia ThorénVänersborgs SK32:172:38G20
3Elin SvenssonTrollhättans SOK39:4910:10S20
4Sofia LarssonHestra IF44:1514:36B20
5Kristina StulkenOK Gipen44:4015:012

D14 2740 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Lina LindqvistFK Herkules23:370:00G6
2Sanna SvenssonFrämmestads IK26:192:42S20
3Lina LarssonVänersborgs SK28:044:27S20
4Johanna StoltVänersborgs SK28:455:08S20
5Elin SandIK Gandvik31:197:42S20
6Sofia SalomonssonVänersborgs SK33:059:28B20
7Maria EliassonOK Alehof33:369:59B6
8Simone AnderssonIK Gandvik44:0520:2820
9Malin BörjessonOK Alehof45:1621:396
Malin JaretegRydboholms SKEj start20
Matilda ThorénVänersborgs SKEj start20

D12 2210 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Jenny FurusköldIK Gandvik21:380:00G20
2Victoria NilssonRydboholms SK24:393:01S20
Jenny JaretegRydboholms SKEj start20

U4 2740 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Lina DahlbergFalköpings AIK48:040:00G20

U3 2210 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Johan TörnrothHjobygdens OK18:140:00G20
2Emma GarmerIF Marin Väst22:384:24S6

U2 1900 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Emil AnderssonOK Kullingshof25:170:00G20
2Malin DahlbergFalköpings AIK27:222:05G20

ÖPPEN 1 1900 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Gabriel AnderssonUlricehamns OK38:390:00B20

ÖPPEN 2 2210 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Emma AnderssonUlricehamns OK32:040:00B20
2Isak KrantzIK Gandvik34:122:08B20
3Joel AnderssonIK Gandvik34:282:24B20
4Corine Van HumbeeckIF Marin Väst37:014:57B6
5Lennart ArvidssonIK Ymer64:0732:0320

ÖPPEN 4 2740 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Rune OlssonTrollhättans SOK28:190:00B20
2(1325)Daniel HalvardssonNässjö OK30:312:12B14
3Uno SandIK Gandvik31:223:03B20
4Håkan ForsbergHjobygdens OK32:314:12B20
5Eva JohanssonTibro AIK SOK44:2016:0120

ÖPPEN 5 3210 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Niklas SjögrenKFUM Örebro OK33:490:00B12
2Bo MagnussonKFUM Örebro OK35:582:09B12
3Robert LarsonHagaby GoIF36:302:41B12
4Göran ForsbergHagaby GoIF36:342:45B12
5Torbjörn JanssonKFUM Örebro OK39:025:13B12
6Anne KaillIK Omega39:265:37B20
7Elmo SoovikKFUM Örebro OK39:375:48B12
8Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK39:395:50B12
9Per AnderssonUlricehamns OK40:076:18B20
10Lars HellstrandhKFUM Örebro OK40:156:26B12
11Olof HermanssonKFUM Örebro OK40:256:36B12
12Per-Anders FurusköldIK Gandvik42:248:35B20
(1164)Jon SjödinOK Klyftamo42:248:35B20
14Tommy KarlssonIstrums SK43:399:50B20
Mikael Karlsson-LandénIstrums SK43:399:50B20
16Bo PetterssonKFUM Örebro OK43:469:57B12
17Per-Olof SedströmKFUM Örebro OK44:2710:3812
18Lars ArleboKFUM Örebro OK47:2413:3512
19Kurt AnderssonOK Kullingshof52:4818:5920
20Lars-Åke PertoftKFUM Örebro OK53:0419:1512
21Kent OlaussonOK Orinto53:1919:3020
22Emil JohanssonTrollhättans SOK53:5620:0720
23Pecka NormanKFUM Örebro OK54:2320:3412
24Bo CloménKFUM Örebro OK55:4721:5812
25Ingemar WidénKFUM Örebro OK56:4822:5912
26Lennart BodinOK Alferna57:3523:4612
27Christer HenriksgårdOK Klyftamo59:3425:4520
28Ulf SjödinOK Klyftamo61:1227:2320
29Emile NicolasKFUM Örebro OK70:4937:0012
30Lillemor HallinOK Landehof89:1955:306
Ragnar FallströmLerums SOKEj godk.6
Karin KaillIK OmegaEj godk.20
Weine FredrikssonKFUM Örebro OKEj start12
Leif FredrikssonKFUM Örebro OKEj start12
Peter JohanssonKFUM Örebro OKEj start12

ÖPPEN 7 3730 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK40:190:00B6
2Jukka RankanenSjövalla FK42:532:34B6
3Annika BengtssonOK Alehof43:253:06B6
4Kristin OlssonOK Alehof47:477:28B6
5Lars RenbergHässle IF50:4610:27B6
6Jonas OlssonOK Orinto61:5021:3120
7Kurt EkbergOK Orinto74:3034:1120
8Conny WernerssonOK Orinto78:5538:3620
Janni KarlssonHjobygdens OKEj godk.20

ÖPPEN 8 4550 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Lena MaxFrölunda OL53:590:00B6
2Claes ClaessonFK Herkules55:031:04B6

ÖPPEN 9 5470 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+MDist
1Martin NilssonKungälvs OK46:450:00B6
2Christer AbrahamssonTEAM SURPRISE63:3016:45
3Jonas NilssonIFK Göteborg70:4624:016
4Per ForsbergIK Ymer76:2329:3820
5Johan LindströmIFK Göteborg78:3931:546
6Martin RådboIF Marin Väst96:0649:216


Skapad 2003-03-25 17:48:17 med OLA version 2.0.13 a