Hjortnatta 2002fr 2002-03-15 23,26
Resultatskapad av OE2001 Sverige © Stephan Krämer 2001

   Pl     Rank Namn                    Klubb                            Tid Tvlmärke   



H21 LÅNG  (34) 9030 m                      

    1   (0056) Fredrik Sturesson       Göteborg-Majorna OK          1,10,17 G          
    2   (0084) Rikard Claesson         IFK Göteborg                 1,10,58 G          
    3   (0136) Andreas S Johansson     Göteborg-Majorna OK          1,15,34 G          
    4   (0311) Stefan Lund             IFK Göteborg                 1,15,43 G          
    5   (0190) Jan Hilding             Hestra IF                    1,16,37 G          
    6   (0546) Martin Ivarsson         Vänersborgs SK               1,18,36 G          
    7   (0433) Henrik Eliasson         IFK Göteborg                 1,19,46 S          
    8   (0456) Patrik Nordgren         Sävedalens AIK               1,19,54 S          
    9   (0014) Martin Larsson          IFK Göteborg                 1,20,07 S          
   10   (0177) Arto Rautiainen         IFK Göteborg                 1,20,49 S          
   11          Michael Sörensen        Göteborg-Majorna OK          1,21,09 S          
   12   (0279) Erik Engstrand          Rehns BK                     1,22,29 S          
   13          Martin Hansen           Göteborg-Majorna OK          1,25,02 S          
   14   (0254) Dids Jenkins            IFK Göteborg                 1,28,59 S          
   15   (0208) Magnus Arvidsson        IFK Göteborg                 1,30,23 S          
   16   (0432) Bjarne Bäcklund         IFK Göteborg                 1,32,32 S          
   17   (0451) Joakim Hederskog        IFK Göteborg                 1,33,26 S          
   18   (0305) Björn Kristiansson      IFK Göteborg                 1,34,56 S          
   19   (0482) Peter Bylund            Skogslöparna                 1,38,24 S          
   20   (0792) Isak Jakobson           Tibro AIK SOK                1,41,10 B          
   21          Johani Karonen          IK Gandvik                   1,53,19            
   22          Per Andersson           Vänersborgs SK               1,55,56            
   23   (1086) Christian Johansson     Kungälvs OK                  2,03,10            

        (0796) Oscar Svalin            OK Alehof                     Felst.            
        (0355) Björn Stenberg          IFK Göteborg                  Felst.            
        (1275) Andreas Claesson        OK Kullingshof                Felst.            
        (0821) Henrik Wass             IF Hagen                      Felst.            
               Peter Cederberg         Vänersborgs SK                Felst.            
        (1306) Johan Forssten          IFK Göteborg                ej start            
        (0270) Peter Sandqvist         Göteborg-Majorna OK         ej start            
        (0874) Thomas Ljung            OK Kullingshof              ej start            
        (0914) Erik Johansson          OK Kullingshof              ej start            
               Stefan Johansson        IK Gandvik                  ej start            
               Johan Fégar             Göteborg-Majorna OK         ej start            



H75  (3)       2510 m                      

    1          Bengt Borg              Göteborg-Majorna OK            42,28 G          
    2          Rune Axelsson           Lerums SOK                     54,04 S          

               Karl-Erik Aktiv         Trollhättans SOK            ej start            



H70  (6)       3130 m                      

    1          Sven-Johan Persson      IK Gandvik                     35,53 G          
    2          Yngve Malmlöf           Floby OK                       37,24 G          
    3          Bengt Frank             Göteborg-Majorna OK            42,20 S          
    4          Karlerik Fransson       Trollhättans SOK               44,20 S          
    5          Bertil Johansson        Kinnaströms SK                 48,24 S          
    6          Lars-Gunnar Enström     OK Tranan                      56,09            



H65  (4)       3130 m                      

    1          Göte Nilsson            Ronneby OK                     32,19 G          
    2          Stig Sahl               IF Hagen                       38,47 S          
    3          Ingemar Holmberg        IF Hagen                       49,31 B          
    4          Totte Holm              OK Räven                     1,11,33            



H60  (10)      3560 m                      

    1          Lennart Karlsson        Främmestad IK                  33,49 G          
    2          Lars Johansson          Södertälje/Nykvarn             36,14 G          
    3          Roland Lagesson         IFK Göteborg                   37,43 G          
    4          Ivan Ernvid             Nitta IF                       40,59 S          
    5          Bengt Andersson         Ryda Skidklubb                 43,29 S          
    6          Göran Jönsson           Trollhättans SOK               47,25 S          
    7          Sune Erikers            Göteborg-Majorna OK            50,08 B          
    8          Leif Olofsson           OK Flundrehof                  52,01            
    9          Åke Nordberg            OK Klyftamo                    59,05            

               Karl-Axel Nilsson       Kungälvs OK                 ej start            



H55  (8)       3940 m                      

    1          Dag Lorén               OK Frisene                     44,42 G          
    2          Bo-Göran Gunnarsson     OK Mark                        47,06 G          
    3          Ingemar Wiklund         OK Skogsvargarna               56,56 S          
    4          Christer Henriksgård    OK Klyftamo                    58,42 S          
    5          Håkan Karlsson          OK Flundrehof                1,23,19            

               Sören Andrén            IF Hagen                      Felst.            
               Björn Ahlnér            Göteborg-Majorna OK           Felst.            
               Lars Tuvesson           Ulricehamns OK              ej start            



H50  (9)       4250 m                      

    1          Lasse Hogedal           Vänersborgs SK                 37,24 G          
    2          Torgny Pettersson       Kinnaströms SK                 38,27 G          
    3          Bo Herdersson           OK Mark                        40,25 G          
    4          Kent Eriksson           IFK Göteborg                   42,12 S          
    5          Per-Ola Johnsson        OK Kullingshof                 46,19 S          
    6          Mats Kågeson            Lerums SOK                     47,20 S          
    7          Sture Johansson         OK Kullingshof                 53,42 S          
    8          Leif Rylander           Kinnaströms SK                 55,17 B          
    9          Björn Engström          Lerums SOK                     56,22 B          



H45  (9)       4660 m                      

    1          Anders Björklund        Sävedalens AIK                 41,26 G          
    2          Johan Lindgren          IF Hagen                       43,05 G          
    3          Hans Ekberg             Trollhättans SOK               46,22 G          
    4          Bengt-Åke Jansson       Främmestad IK                  52,34 S          
    5          Gunnar Vejedal          OK Mark                        52,53 S          
    6          Tore Gunnarsson         OK Mark                        57,28 S          
    7          Conny Sahlin            OK Skogsvargarna             1,01,28 B          
    8          Lars Ekberg             Trollhättans SOK             1,04,50            
    9          Kjell Ehrencrona        IFK Göteborg                 1,13,58            



H40  (7)       4660 m                      

    1          Hans Hultman            Sävedalens AIK                 43,09 G          
    2          Erik Hellsvik           IK Gandvik                     43,12 G          
    3          Per Gustavsson          Göteborg-Majorna OK            46,09 G          
    4          Tomas Tranberg          Kinnaströms SK                 53,12 S          
    5          Håkan Eriksson          OK Räven                     1,02,49 B          
    6          Bo Sandström            Stångenäs AIS                1,08,02            

               Anders Swedin           Lidköpings VSK                Felst.            



H35  (7)       5370 m                      

    1          Bo Hallberg             Falköpings AIK                 48,27 G          
    2          Stefan Aroneng          Hestra IF                      51,30 G          
    3          Åke Wijkmark            IF Hagen                       54,35 S          
    4          Christer Borg           Göteborg-Majorna OK            56,41 S          
    5          Jan Hinder              Tolered-Utby OL                56,53 S          
    6          Ingvar Ivarsson         OK Kullingshof               1,03,22 S          
    7          Peter Strömdahl         OK Skogsvargarna             1,06,43 S          



H21  (6)       5990 m                      

    1   (0790) Rikard Wass             IF Hagen                       59,14 G          
    2          Roger Hallgren          IFK Göteborg                 1,02,19 G          
    3          Nils Gustavsson         IFK Göteborg                 1,02,57 G          
    4          Erik Ahlström           Kungälvs OK                  1,23,57 S          
    5          Torbjörn Ödman          Hestra IF                    1,30,13            

               Dan Krantz              IK Gandvik                  ej start            



H18  (6)       4660 m                      

    1          Anders Hederskog        IFK Göteborg                   41,14 G          
    2   (1194) Rickard Hilmersson      OK Klyftamo                    46,55 G          
    3   (1207) Marcus Johnsson         OK Kullingshof                 51,29 S          
    4   (1269) Andreas Leijgård        IK Wilske                    1,06,07            
    5   (1279) Johan Leijgård          IK Wilske                    1,30,32            

        (0929) Philip Gustavsson       IFK Göteborg                ej start            



H16  (7)       3710 m                      

    1          Fredrik Johansson       OK Kullingshof                 26,01            
    2          Stefan Jonsson          OK Klyftamo                    32,44            
    3          Erik Skaar              Ryda Skidklubb                 33,15            
    4          Johan Knubbe            OK Mark                        33,25            
    5          Björn Larsson           Bredareds IF                   50,00            
    6          Daniel Sandström        Stångenäs AIS                1,05,33            

               Rickard Björkman        Trollhättans SK             ej start            



H14  (11)      3340 m                      

    1          Mattias Nilsson         OK Alehof                      26,45            
    2          Olof Krantz             IK Gandvik                     30,15            
    3          Niklas Larsson          Bredareds IF                   33,15            
    4          Niclas Sahlin           Vänersborgs SK                 33,54            
    5          Karl Jansson            Främmestad IK                  38,15            
    6          Marcus Furusköld        IK Gandvik                     38,21            
    7          Jimmy Andersson         OK Kullingshof                 40,31            
    8          Erik Hansson            Bredareds IF                   40,49            
    9          Oskar Krantz            IK Gandvik                     47,20            
   10          Emil Johansson          Trollhättans SK                52,49            

               David Boman             Stångenäs AIS               ej start            



H12  (6)       2630 m                      

    1          Simon Sanderi           Lidköpings VSK                 19,07            
    2          Simon Andersson         OK Kullingshof                 19,14            
    3          Gustav Eklöf            IK Ymer                        19,34            
    4          Rickard Börjesson       Hestra IF                      25,11            
    5          Ragnar Hellsvik         IK Gandvik                     27,56            

               Isak Krantz             IK Gandvik                  ej start            



D60  (2)       2780 m                      

    1          Gudrun Broman           Göteborg-Majorna OK            38,41 G          
    2          Margareta Holmberg      IF Hagen                       46,34 S          



D55  (2)       2780 m                      

    1          Ingrid Rex Wallström    IK Uven                        39,35 G          
    2          Kerstin Ernvid          Nitta IF                       54,56 S          



D45  (4)       3130 m                      

    1          Inger Westerberg        IF Hagen                       28,01 G          
    2          Gunilla Larsson         Bredareds IF                   44,28            
    3          Ann-Marie Holmström     IK Gandvik                     46,32            

               Kerstin Andersson       Ryda Skidklubb              ej start            



D40  (6)       3130 m                      

    1          Lotta Stigsdotter       IF Hagen                       30,04 G          
    2          Marianne Johansson      OK Kullingshof                 38,27 S          
    3          Britta Sahlin           OK Skogsvargarna               38,32 S          
    4          Susanne Olsson          Tidaholms SOK Sisu             38,44 S          
    5          Ulla Granér             OK Kullingshof                 39,50 S          
    6          Helena Larsson          Hestra IF                      45,45 B          



D35  (2)       3560 m                      

    1          Lena Arnoldsson         Tidaholms SOK Sisu             36,03 G          
    2          Maria Widmark           IF Hagen                       36,33 G          



D21  (8)       4250 m                      

    1   (0156) Maria Holmqvist         IK Hakarpspojkarna             39,36 G          
    2   (0199) Emelie Svalin           OK Alehof                      39,43 G          
    3          Therése Andersson       Ryda Skidklubb                 39,47 G          
    4   (0080) Åsa Lindkvist           Skogslöparna                   40,32 G          
    5          Martina Vejedal         OK Mark                        42,21 G          
    6   (0399) Maria Olausson          IFK Göteborg                   46,18 S          
    7          Elisabeth Stensson      IK Wilske                    1,16,45            

               Birgitta Andersson      Främmestad IK               ej start            



D20  (3)       3560 m                      

    1   (0273) Sara Svensson           OK Kullingshof                 33,58 G          
    2   (0519) Annelie Litzell         OK Kullingshof                 40,56 S          

        (0523) Johanna Berggren        Ljungskile FK               ej start            



D16  (8)       3340 m                      

    1          Christine Litzell       OK Kullingshof                 30,07            
    2          Emelie Dahlberg         Falköpings AIK                 36,00            
    3          Therese Andersson       Falköpings AIK                 37,09            
    4          Jessica Eriksson        Bredareds IF                   38,17            
    5          Carolina Ehrencrona     IFK Göteborg                   39,36            
    6          Jennie Nilsson          IF Hagen                       48,22            
    7          Lisa Engström           Lerums SOK                     52,42            

               Anna-Karin Claesson     OK Kullingshof              ej start            



D14  (8)       2800 m                      

    1          Sofia Larsson           Hestra IF                      23,36            
    2          Emelie Unosson          Bredareds IF                   24,51            
    3          Sanna Svensson          Främmestad IK                  24,57            
    4          Kristin Skaar           Ryda Skidklubb                 27,01            
    5          Ida-Maria Svensson      Lidköpings VSK                 27,31            
    6          Elsa Jansson            Främmestad IK                  31,12            
    7          Joanna Larsson          Bredareds IF                   31,17            

               Anna Sanderi            Lidköpings VSK              ej start            



D12  (1)       2630 m                      

               Jenny Furusköld         IK Gandvik                  ej start            



U3  (2)        2630 m                      

    1          Malin Thilander         Falköpings AIK                 23,26            
    2          Lina Dahlberg           Falköpings AIK                 26,12            



U2  (4)        2370 m                      

    1          Sara Jonsson            OK Klyftamo                    26,10            
    2          Emma Axelsson           OK Klyftamo                    26,13            
    3          Emil Sandström          Stångenäs AIS                  28,19            
    4          Karl-Mikael Svensson    Lidköpings VSK                 40,04            



Öppen 2  (3)   2630 m                      

    1          Berith Pettersson       OK Skogsvargarna               25,16 B          
    2          Barbro Nilsson          SOK Alvesta                    34,15            
    3          Lennart Arvidsson       IK Ymer                        50,40            



Öppen 3  (3)   3630 m                      

    1          Bertil Sandström        Gipen OK                       51,39 B          
    2          Lena Weiming Nyberg     Kinnaströms SK                 52,44 B          
    3          LizKulla Pettersson     Kinnaströms SK               1,02,48 B          



Öppen 4  (6)   3340 m                      

    1          Dan Emilsson            Göteborg-Majorna OK            36,10 B          
    2          Per-Anders Furusköld    IK Gandvik                     38,44 B          
    3          Martina Arkåsen         Falköpings AIK                 40,54 B          
    4          Lennart Larsson         OK Flundrehof                  51,40            
    5          Lillemor Hallin         OK Landehof                  1,05,56            
    6          Anna-Lena Svensson      Lidköpings VSK               1,19,38            



Öppen 5  (23)  3710 m                      

    1          Magnus Nilsson          Kfum Örebro Orientering        30,00 B          
    2          Weine Fredriksson       Kfum Örebro Orientering        31,06 B          
    3          Torbjörn Jansson        Kfum Örebro Orientering        31,26 B          
    4          Magnus Palmér           Kfum Örebro Orientering        31,46 B          
    5          Niklas Sjögren          Kfum Örebro Orientering        32,47 B          
    6          Robert Larsson          Hagaby GoIF                    36,30 B          
    7          Per Knubbe              OK Mark                        38,08 B          
    8          Olof Hermansson         Kfum Örebro Orientering        41,50            
    9          Per-Olof Sedström       Kfum Örebro Orientering        43,30            
   10          Anders Jonsson          OK Klyftamo                    44,34            
   11          Ingemar Widén           Kfum Örebro Orientering        45,14            
   12          Peter Johansson         Kfum Örebro Orientering        45,34            
   13          Elmo Soovik             Kfum Örebro Orientering        46,20            
   14          Bo Magnusson            Kfum Örebro Orientering        46,54            
   15          Kurt Andersson          OK Kullingshof                 51,17            
   16          Lasse Arlebo            Kfum Örebro Orientering        53,07            
   17          Nils-Olof Åsman         Kfum Örebro Orientering        54,25            
   18          Christer Mårtensson     OK Kullingshof                 57,35            
   19          Karl-Göran Karlsson     OK Kullingshof               1,21,08            

               Lars Holm               Gipen OK                      Felst.            
               Lasse Hellstrand        Kfum Örebro Orientering     ej start            
               Emile Nicolas           Kfum Örebro Orientering     ej start            
               Pekka Norman            Kfum Örebro Orientering     ej start            



Öppen 6  (1)   4990 m                      

    1          Bengt Nilsson           SOK Alvesta                    58,48 B          



Öppen 7  (3)   3560 m                      

    1          Göran Larsson           OK Skogsvargarna               37,10 B          
    2          Rolf Eckermark          Göteborg-Majorna OK            37,47 B          
    3          Roland Nilsson          Falköpings AIK                 44,22 B          



Öppen 8  (1)   4250 m                      

    1          Ulf Persson             IK Wilske                    1,10,09 B          



Öppen 9  (3)   5990 m                      

    1          Henrik Klasson          Gisle OK                     1,08,33 B          
    2          Jonatan Börjesson       Hestra IF                    1,11,12 B          
    3          Per-Arne Johansson      Gisle OK                     1,29,26 B