Hjortnatta 2001lö 2001-03-31 11:48
Resultatskapad av OE2000 Sverige © Stephan Krämer 2000

   Pl  Rank Namn                    Dst Klubb                             Tid 



H21 LÅNG  (19)          10320 m                                  

    1 0771) Thomas Kullander          6 Sävedalens AIK                  86:50 
    2 0619) Marcus Kvarndal          20 Istrums SK                      86:51 
    3 0423) Anders Påhlman           20 Istrums SK                      89:36 
    3 0590) Martin Lindqvist          2 Stenungsunds OK                 89:36 
    5 0674) Mats O Olsson             6 Kungälvs OK                     89:42 
    6 0753) Filip Svensson           20 Istrums SK                      89:44 
    7 0675) Martin Nilsson            6 Kungälvs OK                     93:11 
    8 1145) Erik Lindgren            20 IF Hagen                        98:44 
    9 0672) Johan Spetz               2 Stenungsunds OK                 98:50 
   10 0921) Mikael Löfving           20 IF Hagen                        99:01 
   11 0938) Mats Ljungblom            6 Göteborg-Majorna OK            101:06 
   12 0568) Anders Westberg          20 IF Hagen                       105:22 
   13       Johan Mars               20 Kinnaströms SK                 116:50 

            Stig Larsson              6 Göteborg-Majorna OK            Felst. 
            Jakob Nilsson             6 Kungälvs OK                    Felst. 
      0830) Andreas Aronsson         20 IF Hagen                       Felst. 
            Niklas Nordsjö           20 IF Hagen                       Felst. 
      1083) Hans Påhlman             20 Istrums SK                   ej start 
      0802) Richard Karlsson          6 Kungälvs OK                  ej start 



H75  (6)                2320 m                                   

    1       Bengt Borg                6 Göteborg-Majorna OK             40:48 
    2       Rune Axelsson             6 Lerums SOK                      41:03 
    3       Tage Fredriksson          2 Ljungskile FK                   51:01 
    4       Nils Emanuelsson          2 Stenungsunds OK                 72:19 
    5       Lennart Strandberg        6 Skidklubben Göteborg            78:23 

            Sven Johansson           20 Gudhems IF                   ej start 



H70  (6)                2960 m                                   

    1       Bertil Johansson         20 Kinnaströms SK                  37:26 
    2       Karlerik Fransson        20 Trollhättans SOK                43:41 
    3       Sven Johan Persson       20 IK Gandvik                      47:37 
    4       Per-Olof Qvirist          6 Göteborg-Majorna OK             52:36 
    5       Matts Mattsson           20 OK Flundrehof                   55:26 

            Björn Broman              6 Göteborg-Majorna OK          ej start 



H65  (4)                2960 m                                   

    1       Sten Johansson           20 OK Kullingshof                  39:51 
    2       Karl Lund                20 Lidköpings VSK                  40:23 
    3       Bengt Frank               6 Göteborg-Majorna OK             57:15 
    4       Totte Holm               20 OK Räven                        87:02 



H60  (8)                3500 m                                   

    1       Willy Svensson           20 Kinnaströms SK                  40:57 
    2       Lars Johansson           16 Södertälje/Nykvarn              43:57 
    3       Bo Westerberg            20 Vänersborgs SK                  52:01 
    4       Lars Fredriksson          6 Frölunda OL                     52:24 
    5       Karl-Axel Nilsson         6 Kungälvs OK                     54:27 
    6       Roland Lagesson           6 IFK Göteborg                    55:13 
    7       Ingemar Holmberg         20 IF Hagen                        60:50 
    8       Arne Fredholm             6 Frölunda OL                     64:10 



H55  (12)               3880 m                                   

    1       Kurt Samuelsson           2 Uddevalla OK                    46:45 
    2       Dag Lorén                20 OK Frisene                      49:11 
    3       Åke Nordberg             20 OK Klyftamo                     54:07 
    4       Ingemar Lindblom          6 IFK Göteborg                    55:44 
    5       Lars Tuvesson            20 Ulricehamns OK                  58:37 
    6       Ingemar Wiklund          20 OK Skogsvargarna                61:23 
    7       Sune Mentor               6 Göteborg-Majorna OK             66:59 
    8       Leif Olofsson            20 OK Flundrehof                   72:03 
    9       Christer Henriksgård     20 OK Klyftamo                     88:57 

            Lennart Karlsson         20 Främmestad IK                  Felst. 
            Henrik Hvoslef            6 IK Stern                     ej start 
            Rune Sandberg             2 Uddevalla OK                 ej start 



H50  (14)               4340 m                                   

    1       Carl-Henry Andersson     20 OK Orinto                       40:57 
    2       Yngve Nilsson             2 OK Gipen                        48:12 
    3       Karl-Evert Svensson      20 IF Hagen                        50:10 
    4       Per-Arne Källen           2 Uddevalla OK                    53:54 
    5       Olle Adolfsson            6 Lerums SOK                      55:14 
    6       Bo Herdersson            20 OK Mark                         58:27 
    7       Lennart Jansson           6 OK Alehof                       58:37 
    8       Leif Rylander            20 Kinnaströms SK                  59:45 
    9       Björn Engström            6 Lerums SOK                      66:41 
   10       Ulf Sjödin               20 OK Klyftamo                     66:55 
   11       Ingvar Nilsson            6 IK Stern                        70:56 
   12       Sture Grytheim           20 IF Elfsborg                     75:40 
   13       Håkan Karlsson           20 OK Flundrehof                   90:45 

            Sten Blomström            6 IK Stern                     ej start 



H40  (12)               5090 m                                   

    1       Mats Karlsson            20 Lidköpings VSK                  52:50 
    2       Johan Lindgren           20 IF Hagen                        54:42 
    3       Tore Gunnarsson          20 OK Mark                         58:32 
    4       Mats Westerdahl           6 Göteborg-Majorna OK             62:54 
    5       Bengt Johansson           6 OK Alehof                       64:42 
    6       Rolf-Arne Bornebratt     20 IK Gandvik                      65:33 
    7       Bengt-Åke Jansson        20 Främmestad IK                   67:18 
    8       Urban Larsson            20 IF Hagen                        71:58 
    9       Bill Andersson           20 I 15 I O SKF                    73:19 
   10       Per-Ola Johnsson         20 OK Kullingshof                  73:37 
   11       Kjell Ehrencrona          6 IFK Göteborg                    99:55 

            Conny Sahlin             20 OK Skogsvargarna               Felst. 



H35  (12)               5610 m                                   

    1       Janne Mattsson           20 OK Flundrehof                   57:16 
    2       Stefan Aroneng           20 Hestra IF                       59:41 
    3       Tommy Bäck               20 OK Kullingshof                  62:09 
    4       Tomas Tranberg           20 Kinnaströms SK                  63:31 
    5       Ingvar Ivarsson          20 OK Kullingshof                  63:46 
    6       Christer Borg             6 Göteborg-Majorna OK             65:52 
    7       Anders Mattsson          20 OK Kullingshof                  69:50 
    8       Bernt Henriksson         20 Gudhems IF                      73:44 
    9       Håkan Eriksson           20 OK Räven                       101:46 

      0852) Åke Wijkmark             20 IF Hagen                     ej start 
            Peter Strömdahl          20 OK Skogsvargarna             ej start 
            Lars Helgesson           20 Hestra IF                    ej start 



H21  (3)                6040 m                                   

    1 0278) Stefan Lund               6 IFK Göteborg                    54:53 
    2       Jan Granäng               6 Kungälvs OK                     76:32 

      1365) Niklas Fallgren          20 Gudhems IF                     Felst. 



H20  (4)                5090 m                                   

    1 1238) Christian Johansson       6 Kungälvs OK                     53:25 
    2 1077) Rikard Bernhard          20 IF Hagen                        59:35 
    3 1100) Rickard Hilmersson       20 OK Klyftamo                     69:01 

            Johan Karlsson           20 OK Flundrehof                  Felst. 



H16  (8)                3870 m                                   

    1       Jon Sjödin               20 OK Klyftamo                     34:28 
    2       Fredrik Johansson        20 OK Kullingshof                  35:21 
    3       Johan Andersson          20 OK Orinto                       40:40 
    4       Johan Andersson          20 OK Kullingshof                  44:47 
    5       Daniel Muschke           20 Falköpings AIK                  46:19 
    6       Erik Tilly                6 Kungälvs OK                     52:48 

            Erik Lindblom             6 IFK Göteborg                   Felst. 
            Rickard Sköld             2 Stenungsunds OK              ej start 



H14  (6)                3220 m                                   

    1       Stefan Jonsson           20 OK Klyftamo                     27:25 
    2       Erik Andersson           20 OK Kullingshof                  35:29 
    3       Niclas Sahlin            20 Vänersborgs SK                  40:16 
    4       Jimmy Andersson          20 OK Kullingshof                  42:38 
    5       Emil Johansson           20 Trollhättans SK                 44:24 

            Alexander Nilsson        20 Rydboholms SK                ej start 



H12  (2)                2580 m                                   

    1       Simon Andersson          20 OK Kullingshof                  22:54 
    2       Billy Johansson          20 SOK 68                          26:25 



D60  (6)                2700 m                                   

    1       Gudrun Broman             6 Göteborg-Majorna OK             39:39 
    2       Kerstin Fredriksson       2 Ljungskile FK                   50:33 
    3       Barbro Vallin             6 Kungälvs OK                     56:19 
    4       Margareta Holmberg       20 IF Hagen                        67:32 

            Gunnel Börjesson          6 IK Uven                        Felst. 
            Ann-Marie Persson        20 IK Gandvik                   ej start 



D50  (6)                2700 m                                   

    1       Ingrid Rex Wallström      6 FK Herkules                     43:18 
    2       Ulla Lindhe               6 IK Stern                        46:12 
    3       Inger Holmstrand         20 Herrljunga SK                   65:15 
    4       Ann-Marie Holmström      20 IK Gandvik                      67:42 

            Gunborg Gustafsson       20 Borås GIF                    Ej godk. 
            Eva Blomström             6 IK Stern                     ej start 



D35  (6)                2960 m                                   

    1       Silke Klick               6 IK Stern                        37:20 
    2       Lena Eriksson            20 IF Elfsborg                     39:51 
    3       Gunilla Larsson          20 Bredareds IF                    41:12 
    4       Britta Sahlin            20 OK Skogsvargarna                43:21 
    5       Ulla Granér              20 OK Kullingshof                  43:58 
    6       Irené Andersson          20 OK Kullingshof                  46:34 



D21  (3)                3880 m                                   

    1 0372) Emelie Holmström         20 IK Gandvik                      53:11 
    2 0347) Susanne Svensson          6 Kungälvs OK                     54:16 
    3       Åsa Mattsson             20 OK Kullingshof                  68:31 



D18  (2)                3870 m                                   

    1       Jessica Eriksson         20 Bredareds IF                    61:14 

            Anna Muschke             20 Falköpings AIK                 Felst. 



D14  (3)                2670 m                                   

    1       Elsa Jansson             20 Främmestad IK                   37:58 

            Malin Andersson          20 IK Ymer                      ej start 
            Helena Lidhage           20 IK Ymer                      ej start 



D12  (2)                2580 m                                   

    1       Sanna Svensson           20 Främmestad IK                   23:37 
    2       Viktoria Nilsson         20 Rydboholms SK                   39:20 



U4  (4)                 3220 m                                   

    1       Michael Bremert          20 OK Skogshjortarna               28:14 
    2       Tobias Johansson         20 OK Skogshjortarna               28:32 
    3       Lars Strömkvist          20 OK Skogshjortarna               33:35 
    4       Lisa Engström             6 Lerums SOK                      46:46 



U2  (1)                 2280 m                                   

    1       Niklas Andersson         20 OK Orinto                       18:15 



Öppen 1  (1)            2280 m                                   

    1       Markus Krona             20 OK Skogshjortarna               19:18 



Öppen 2  (2)            2580 m                                   

    1       Jenny Adolfsson           6 Lerums SOK                      25:15 
    2       Lennart Arvidsson        20 IK Ymer                        104:44 



Öppen 4  (6)            3220 m                                   

    1       Bernt Claesson            6 OK Alehof                       37:14 
    2       Dan Emilsson              6 Göteborg-Majorna OK             38:39 
    3       Björn Tilly               6 Kungälvs OK                     44:59 
    4       Madeleine Johansson      20 OK Flundrehof                   55:16 
    5       Lennart Larsson          20 OK Flundrehof                   62:38 

            Veronica Hilmersson      20 OK Klyftamo                    Felst. 



Öppen 5  (2)            3870 m                                   

    1       Bengt Classon            20 OK Orinto                       49:36 
    2       Bert-Olov Larsson        20 OK Skogsvargarna                68:45 



Öppen 6  (3)            5460 m                                   

    1       Kurt Andersson           20 OK Kullingshof                 106:41 
    2       Christer Mårtensson      20 OK Kullingshof                 122:29 

            Karl-Göran Karlsson      20 OK Kullingshof                 Felst. 



Öppen 8  (2)            4340 m                                   

    1       Reine Spetz               2 Stenungsunds OK                 64:18 
    2       Rolf Andersson            6 Göteborg-Majorna OK             71:23 



Öppen 9  (1)            6040 m                                   

    1       Erik Johansson           20 OK Kullingshof                  68:48