TRÄNING / VETERANER / RESULTAT VETERANTÄVLINGAR

 

 

 

Resultat – Veteran OL Hjortgården

2011-10-20
mellan (22/22) Tid Efter
1. Christina Schedwin IK Stern 44:44
2. Roland Brandshage Sävedalens AIK 44:45 +0:01
3. Ann-Kristin Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 47:01 +2:17
4. Bo Leuchovius Göteborg-Majorna OK 51:36 +6:52
5. Gudrun Broman Göteborg-Majorna OK 51:50 +7:06
6. Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 51:57 +7:13
7. Ture Gunnarsson Göteborg-Majorna OK 52:03 +7:19
8. Barbro Vallin Kungälvs OK 54:26 +9:42
9. Carl-Henrik Hallberg IK Uven 54:32 +9:48
10. Stig Wallin Lerums SOK 57:56 +13:12
11. Ingrid Hermansson IK Ymer 1:00:22 +15:38
12. Claes Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 1:02:21 +17:37
13. Kurt-Åke Karlsson Sjövalla FK 1:02:37 +17:53
14. Ragnar Bewert OK Landehof 1:03:01 +18:17
15. Nils-Olov Torsell Sävedalens AIK 1:04:26 +19:42
16. Björn Broman Göteborg-Majorna OK 1:07:09 +22:25
17. Sten Carlsson Sävedalens AIK 1:07:50 +23:06
18. Percy Karlsson Sävedalens AIK 1:09:11 +24:27
19. Inga Persson OK Landehof 1:09:24 +24:40
20. Sören Haglund OK Kullingshof 1:10:10 +25:26
  Gösta Cederin Göteborg-Majorna OK Felst.
  Rosa Johansson IK Uven Felst.
kort (12/12) Tid Efter
1. Bengt-Åke Svensson IK Ymer 29:30
2. Karl-Axel Johansson IK Uven 33:50 +4:20
3. Gunnel Börjesson IK Uven 42:59 +13:29
4. Inger Green Sjövalla FK 50:40 +21:10
5. Magnar Ervik Astra Zeneca 50:46 +21:16
6. Vera Lång Göteborg-Majorna OK 52:29 +22:59
7. Bengt Borg Göteborg-Majorna OK 55:18 +25:48
8. Eivor Ylander Göteborg-Majorna OK 58:09 +28:39
9. Leif Berg Göteborg-Majorna OK 1:03:31 +34:01
10. Anna-Lisa Berglund Sävedalens AIK 1:05:49 +36:19
11. Monica Svärd Sävedalens AIK 1:08:14 +38:44
12. Bengt Franck Göteborg-Majorna OK 1:14:23 +44:53
långa (19/19) Tid Efter
1. Kent Kardell Ljungskile FK 44:23
2. Hans Morgan Carlsson IFK Göteborg 50:36 +6:13
3. Henrik Hvoslef IK Stern 51:32 +7:09
4. Olle Hermansson IK Ymer 51:42 +7:19
5. Jan Larsson Sävedalens AIK 53:06 +8:43
6. Christer Borg Göteborg-Majorna OK 55:15 +10:52
7. Viktor Axelsson Sävedalens AIK 56:34 +12:11
8. Jukka Rankanen Sjövalla FK 57:12 +12:49
9. Lennart Almström IK Stern 59:04 +14:41
10. Christer Westberg IFK Göteborg 1:00:50 +16:27
11. Stig-Ove Toll IK Stern 1:01:56 +17:33
12. Bertil Hermansson Stenungsunds OK 1:02:13 +17:50
13. Claes Green Sjövalla FK 1:04:15 +19:52
14. Sten Blomström IK Stern 1:04:17 +19:54
15. Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 1:09:21 +24:58
16. Agne Östensson Tolered-Utby Ol-klubb 1:09:31 +25:08
17. Ann-Britt Björkman Kungälvs OK 1:21:35 +37:12
18. Lilian Samuelsson Kungälvs OK 1:21:38 +37:15
  Björn Holmer Kungälvs OK Felst.
OKS långa (7/7) Tid Efter
1. Anders Berglund OK Skogshjortarna 35:45
2. Kalle Johansson OK Skogshjortarna 36:04 +0:19
3. Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 36:41 +0:56
4. Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 49:19 +13:34
5. Kent Carlgren OK Skogshjortarna 50:47 +15:02
  Lisa Pedersen OK Skogshjortarna Felst.
  Ted Livrand OK Skogshjortarna Utg.
OKS mellan (3/3) Tid Efter
1. Bertil Carlson OK Skogshjortarna 1:24:13
2. Sture Karlsson OK Skogshjortarna 1:24:36 +0:23
  Mona Carlson OK Skogshjortarna Felst.
OKS kort (1/1) Tid Efter
1. Ulla-Britt Karlsson OK Skogshjortarna 1:06:33

Skapad av MeOS: 2011-10-20 12:26:56


 

Resultat – Veteran OL Hjortgården

2011-10-19
långa (14/14) Tid Efter
1. Per-Arne Källén Uddevalla OK 46:40
2. Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 49:46 +3:06
3. Roland Nilsson Falköpings AIK OK 51:49 +5:09
4. Yngve Nilsson OK Gipen 55:28 +8:48
5. Ingemar Wiklund OK Skogsvargarna 56:11 +9:31
6. Thore Nilsson Uddevalla OK 56:47 +10:07
7. Lars Finbom OK Landehof 56:53 +10:13
8. Olof Karlsson Uddevalla OK 57:59 +11:19
9. Kenneth Jonsson Vänersborgs SK 1:02:18 +15:38
10. Gunnar Persson Svanesunds GIF 1:04:48 +18:08
11. Bror Palgrim Vänersborgs SK 1:07:22 +20:42
12. Göran Jönsson Trollhättans SOK 1:07:44 +21:04
13. Tommy Åhsman Uddevalla OK 1:46:41 +60:01
  Lennart Färjhage OK Gipen Felst.
mellan (36/36) Tid Efter
1. Kent Kardell Ljungskile FK 32:52
2. Lennart Karlsson Trollhättans SOK 42:09 +9:17
3. Lars-Erik Kristiansson TSOK 42:27 +9:35
4. Leif Johansson Trollhättans SOK 43:27 +10:35
5. Kalevi Mononen OK Gipen 43:32 +10:40
6. Matts Mattsson OK Gipen 45:47 +12:55
7. Atte Heikkilä OK Gipen 46:25 +13:33
8. Gunnar Waern Trollhättans SOK 47:05 +14:13
9. Tore Pettersson OK Gipen 47:17 +14:25
10. Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 48:24 +15:32
11. Bo Westerberg Vänersborgs SK 49:36 +16:44
12. Leif Olofsson OK Flundrehof 50:12 +17:20
13. Tommy Gutke Uddevalla OK 50:50 +17:58
14. Göte Natanaelsson Ljungskile FK 51:31 +18:39
15. Said Johansson Uddevalla IS 52:49 +19:57
16. Alf Lundström Ljungskile FK 54:12 +21:20
17. Kent-erik Rosengren Trollhättans SK 55:58 +23:06
18. Evert Jenhall OK Skogsvargarna 58:00 +25:08
19. Berit Nilsson Uddevalla OK 58:10 +25:18
20. Tord Lööv Stångenäs AIS 1:00:57 +28:05
21. Jan Johansson Vänersborgs SK 1:01:08 +28:16
22. Frank Johansson Uddevalla OK 1:04:40 +31:48
23. Arne Claesson Ljungskile FK 1:04:47 +31:55
24. Inga-Lill Nilsson Uddevalla OK 1:06:58 +34:06
25. Ingemar Öberg OK Kullingshof 1:09:55 +37:03
26. Lars Holm OK Gipen 1:11:18 +38:26
27. Bror Svensson Uddevalla IS 1:12:44 +39:52
28. Jan Kjellström Frölunda OL 1:14:35 +41:43
29. Signe Nyman Uddevalla IS 1:15:35 +42:43
30. Birgitta Parkner OK Landehof 1:17:24 +44:32
31. Eva Olofsson OK Flundrehof 1:23:52 +51:00
  Bo Karlsson TSOK Felst.
  Gunnel Palgrim Vänersborgs SK Felst.
  Ing-Marie Gutke Uddevalla OK Felst.
  Lena Waern Trollhättans SOK Felst.
  Sune Nilsson Uddevalla OK Felst.
kort (22/22) Tid Efter
1. Erling Andersson Vänersborgs SK 34:58
2. Britt-Marie Johansson Vänersborgs SK 37:56 +2:58
3. Rolf Jonasson Vänersborgs SK 40:25 +5:27
4. Bengt Ljunggren OK Skogsvargarna 44:43 +9:45
5. Inga Persson OK Landehof 44:57 +9:59
6. Bertil Sjöström OK Flundrehof 45:07 +10:09
7. Ulf Smedberg Trollhättans SOK 45:13 +10:15
8. Margareta Johansson Trollhättans SOK 47:43 +12:45
9. Görel Nordin Vänersborgs SK 50:28 +15:30
10. Stina Andersson Uddevalla OK 52:00 +17:02
11. KarlErik Fransson Trollhättans SOK 53:37 +18:39
12. Ragnar Hallsten OK Roto 55:37 +20:39
13. Arne Svahn Främmestads IK 1:00:37 +25:39
14. Gerd Broback OK Flundrehof 1:03:47 +28:49
15. Gerd Hallsten OK Skärmen 1:04:22 +29:24
16. Barbro Svensson Uddevalla IS 1:04:45 +29:47
17. Vira Nordh Trollhättans SK 1:06:39 +31:41
18. Ingrid Borgliden Vänersborgs SK 1:09:19 +34:21
  Barbro Svedberg TSOK Felst.
  Eila Heikkilä OK Gipen Felst.
  Göran Nordh Trollhättans SK Felst.
  Inga-Lill Kristiansson TSOK Felst.
OKS långa (3/3) Tid Efter
1. Anders Berglund OK Skogshjortarna 37:58
2. Therése Ivarsson OK Skogshjortarna 41:15 +3:17
3. Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 58:24 +20:26
OKS mellan (1/1) Tid Efter
  Anita Junfors OK Skogshjortarna Felst.
test (1/1) Tid Efter
  Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna Felst.

Skapad av MeOS: 2011-10-19 13:05:04


 


        OK. Skogshjortarnas Veteran- OL

 

    På Hjortgården den 16 juni 2011.

 

       Långa banan 4200 meter.

 

 

plac

namn

klubb

använd tid

1

Lennart Almström

IK Stern

49,53.

2

Henrik Hvoslef

IK Stern

50,15.

3

Stig-Ove Toll

IK Stern

50,42.

4

Mats Kågesson

LSOK

51,44.

5

Bror Palgren

VSK

56,56.

6

Kjell Bengtsson

Sävedalens AIK

56,59.

7

Per-Arne Johansson

Vänersborgs SK

57, 46.

8

Birgitta Stenström

Vänersborgs SK

61,33.

9

Christina Schedwin

IK Stern

65,24.

10

Acke Wåhlander

GMOK

66,13.

11

Göran Leffler

LSOK

69,23.

12

Gunnar Persson

Svanesunds GIF

74,22.

13

Nisse Gunnarsson

OK Gipen

75,26.

14

Björn Ahlnet

GMOK

76,24.

15

Kennet Rosèn

GMOK

85,29.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mellanbanan 2700 meter.

 

 

plac

namn

klubb

använd tid

1

Kent Kardell

Ljungkile

25,48.

2

Roland Braudshage

Sävedalens AIK

32,35.

3

Åke Hogedal

Kungälvs OK

32,43.

4

Göran Johansson. ???

Fjärås AIK

34,06.

5

Bo Leuchovius

GMOK

36,07.

6

Jan Kjellström

Frölunda OL

37,13.

7

Matts Mattsson

OK Gipen

38,03.

8

Leif Hjertqvist

IK Stern

38,41.

9

Lilian Samuelsson

Kungälvs OK

40,50.

10

Ann- Britt Björkman

Kungälvs OK

40,51.

11

Ann- Britt Johansson

IK Stern

41,31.

12

Sören Haglund

OK Kullingshof

41,45.

13

Ture Gunnarsson

GMOK

43,07.

14

Gunnel Palgrim

Vänersborgs SK

43,17.

15

Ingvar Ottosson

GMOK

44,32.

16

Ted Ottosson

Frölunda OL

44,32.

17

Elisabeth Rosèn

GMOK

45,10.

18

Jonny Blomqvist

GMOK

45,56.

19

Gudrun Broman

GMOK

48,40.

20

Björn Broman

GMOK

50,18.

21

Inga.Lisa Axenborg

GMOK

51,44.

22

Bo Holmberg

GMOK

54,02.

23

Lisa Hedström

OK Pan Kristianstad

57,06.

24

Bengt Borg

GMOK

58,30.

25

Gunnar Johansson

OK Gipen

60,47.

26

Lillemor Hallin

OK Landehof

66,38.

27

Åke Pettersson

Kungälvs OK

67,11.

28

Inga Persson

OK Landehof

68,11.

29

Bengt Ljunggren

OK Skogsvargarna

71,21.

30

Evert Jenhall

OK Skogsvargarna

75,12.

31

Hans C Johansson

IK Stern

Stämpel fattas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Korta banan 2000 meter.

 

 

 

namn

klubb

använd tid

1

Ulla Lindhe

IK Stern

34,53.

2

Bengt Franch

GMOK

48,14.

3

Roland Olsson

Sävedalens AIK

54,31.

4

Vera Lång

GMOK

59,57.

4

Eivor Ylander

GMOK

61,41,

6

Gustav Elvmyr

UTBY

63,44.

7

A L Berglund

SAIK

64,16.

7

Gösta Karlsson

SAIK

utgått

9

Hugo Krause

TAIK

stämpel fattas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultat Skogshjortar

 

 

       Långa banan 4200 meter.

 

 

plac

namn

klubb

använd tid

1

Kent Ivarsson

OKS

49,09.

2

Hans Lindgren

OKS

58,40.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mellanbanan 2700 meter.

 

plac

namn

klubb

använd tid

1

Ted Liivrand

OKS

32,46.

2

Hans-Olof Andersson

OKS

42,01.

3

Mona Carlsson

OKS

42,17.

4

Håkan Junfors

OKS

43,02.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tävlingsledare Kjell-Åke Isaksson.

 

 

Banläggare L-O Lannfelt.

 

 

 

Vid protokollet Gösta Dahn.

 

 

 

 

 

 

Tävlingen gick i Soligt och skönt väder.

 

 

Skriv ut   
Copyright © 1999-2011 OK Skogshjortarna Alingsås | E-post: webmaster@skogshjortarna.com | Url: www.skogshjortarna.com | På denna sidan används cookies.
Samarbetspartners

AlleBike

SM Sport

Sparbanken Alingsås


                
Ullmax

Börjessons Bil